Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V průmyslové zóně hoří odpad v potrubí

 
pátek, 10. srpna 2018, 13:17

Osm hasičských jednotek vyrazilo k požáru v ulici Kubelíkova v průmyslové zóně v Liberci. Zasahují zde u hořícího odpadu, který vzplál v potrubí jedné ze zdejších firem.

K požáru poměrně velkého rozsahu bylo přivoláno osm hasičských jednotek, jen z Liberce jsou na místě tři cisterny. „Incident byl nahlášen hned několika oznamovateli, první telefonát proběhl v 12:43 na tísňovou linku 112,“ uvedla tisková mluvčí HZS LK Pavlína Bílková.  

Příčina požáru bude zkoumána teprve po jeho uhašení. Hasičské jednotky proudy vody ochlazovaly potrubí a dohasily oheň. Objekt naštěstí stihli všichni lidé včas opustit. 

Nyní je již známo, že se jednalo o požár v odtahových rozvodech lakovny, který byl úspěšně lokalizován a zlikvidován. V době incidentu na místě probíhala rekonstrukce a klasický provoz byl přerušen. Byla již objasněna i příčina požáru - svářečské práce při rekonstrukci.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto HZS LK
 


 

Kam dál?

Řidič vjel na svodidla, pravděpodobně jel příliš rychle

pátek, 10. srpna 2018, 11:32

Nehoda byla ohlášena před osmou hodinou ranní. Na místě zasahovala zdravotní záchranná služba, která vyloučila zranění.

Vyhrožoval manželce, teď nesmí deset dní domů

čtvrtek, 9. srpna 2018, 08:52

Policie vykázala z bytu opilého muže. Při manželské hádce se to nadávkami jen hemžilo a sedmačtyřicetiletý muž nešel daleko ani...

Vandal poničil kaštanovou alej. Stromy mají šanci na záchranu

středa, 8. srpna 2018, 12:18

U Černous na Frýdlantsku poničil neznámý pachatel stromy kaštanové aleje. Krajská správa silnic Libereckého kraje zde minulý...

Frýdlant bude opět hlavním městem jazzu. Je tu jubilejní Dílna

středa, 8. srpna 2018, 07:45

Už po pětatřicáté ve Frýdlantu proběhne Letní jazzová dílna Karla Velebného. Do Frýdlantského výběžku dorazí esa tohoto hudebního...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.

Sedm let po zadržení se sedmi miliony dostal Rath sedmiletý trest

Jako lékař dnes třiapadesátiletý David Rath úspěšně rozjel kariéru, nepřehlédnutelný byl také v roli politika. Stihl být ministrem zdravotnictví, zasedal ve Sněmovně, zastával i funkci středočeského hejtmana. Právě působení v čele kraje se mu ale stalo osudným. Za korupční kauzu, spojenou s Rathovým působením v hejtmanské funkci, dnes u pražského vrchního soudu dostal někdejší vysoce postavený politik sedmiletý trest vězení.

Devátý ročník kampaně Na kole jen s přilbou osloví celou Českou republiku

V roce 2018 zemřelo při dopravních nehodách 565 osob. Z celkového počtu usmrcených při nehodách bylo 38 cyklistů, 30 z nich nemělo přilbu, což představuje 79 procent všech usmrcených cyklistů na našich silnicích.