Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Liberci by mohl vyrůst nový bazén, o jeho výstavbě diskutoval Andrej Babiš při včerejší návštěvě

 
neděle, 19. srpna 2018, 14:02

V libereckém plaveckém bazénu prosakuje vana, celkově je budova zastaralá. Město chce bazén zrekonstruovat, možná by mohl v Liberci vyrůst úplně nový.

V Liberci se před volbami začíná diskutovat o výstavbě nového plaveckého bazénu v blízkosti Home Credit Areny a demolici starého bazénu dokončeného v roce 1985. Bazén nutně potřebuje rekonstrukci technologie je zastaralá, střechou zatéká, nevyhovující je i zasklení budovy, bazénová vana prosakuje.

Město už dva roky pracuje na projektu jeho rekonstrukce, náklady se odhadují na 650 milionů korun. Za to by se dal postavit bazén nový, řekl při dnešní návštěvě premiéra Andreje Babiše v Liberci lídr kandidátky ANO Jiří Němeček. Nový bazén by podle něj mohl vyrůst v sousedství areny na pozemcích, které patří městu. V plánu je stejně jako v centru bazén 50metrový a také 25metrový. Výhodou by byla možnost využití odpadního tepla ze zimních stadionů

Nový plavecký areál by měl vyrůst na místě bývalých skladů vedle hlavního parkoviště. Náklady se odhadují na 650 až 800 milionů korun. Díky tomu, že jde o městské pozemky, by na stavbu bylo možné získat dotace. S výstavbou 25metrového bazénu v areálu sportparku počítal projekt už při jeho výstavbě v roce 2002, nezbyly na něj ale peníze.

„Jako provozovatel si myslíme, že by do takovéhoto areálu bazén patřil, je ale důležité říct v jaké velikosti a je třeba vyřešit umístění bazénu a řadu dalších věcí,“ řekl jednatel Sport Parku Liberec Lukáš Přinda. Právě dostupnost a malá kapacita přístupu i parkování je už dnes slabinou areálu, kde působí 35 sportovních klubů a denně ho využije až 1500 lidí. V době hokejových zápasů nebo velkých koncertů doprava kolem kolabuje. Bazén by znamenal dalších zhruba 1000 návštěvníků denně.

Babiš po prohlídce libereckého bazénu označil myšlenku zbourat ho a postavit nový za „ptákovinu“. „Lidé jsou konzervativní, nebude se jim to líbit. Je to krásný bazén, zrekonstruujte ho,“ doporučil premiér. Lidé podle něj mnohem víc potřebují zlepšit dopravu nebo nové byty, to by podle Babiše měly být priority nově zvoleného vedení Liberce po komunálních volbách. Také Jan Švec, jednatel Ještědské sportovní, která liberecký bazén provozuje, je přesvědčen o tom, že si zaslouží rekonstrukci.

S bazénem je spojen už 24 let a snaží se ho obdržet navzdory špatnému stavu v chodu. Mnoho času ale podle něj není. Nutně potřebuje rekonstrukci, která bude trvat nejméně rok. Představa výstavby nového bazénu se naopak líbí náměstkovi primátora Tomáši Kyselovi, který už dva roky připravuje projekt rekonstrukce bazénu. „Dobré jsou obě varianty, ale rekonstrukce starého objektu je vždycky složitá, vždycky na vás vypadne něco, co jste nečekali. Jestliže se dnes náklady odhadují na 650 milionů, tak až se to odkryje, mohou být podstatně vyšší, můžeme se dostat na 800 až 900 milionů a za stejné peníze můžeme postavit nový bazén stejných parametrů,“ řekl. Bude ale podle něj na novém vedení města, aby to prodiskutovalo s občany a také na nákladný projekt sehnalo peníze.

Napsal(a) ČTK | Foto syner
 


 

Kam dál?

FOTO: V Řasnici vzplál bývalý internát

středa, 15. srpna 2018, 18:23

Požárů v těchto dnech stále neubývá. Dnes před třetí hodinou odpolední spatřily obyvatelé Řasnice dým a plameny u objektu...

FOTO: Fotbal ve Vratislavicích pomáhá plnit životní sny

sobota, 11. srpna 2018, 19:45

Ve Vratislavicích nad Nisou dnes proběhlo benefiční fotbalové utkání s názvem Jiskra pro Markétu. Akce se konala již po druhé,...

Vandal poničil kaštanovou alej. Stromy mají šanci na záchranu

středa, 8. srpna 2018, 12:18

U Černous na Frýdlantsku poničil neznámý pachatel stromy kaštanové aleje. Krajská správa silnic Libereckého kraje zde minulý...

Lesní koupaliště se plní pitnou vodou, příští rok by měl pomoci...

pondělí, 6. srpna 2018, 20:13

Z nově zrekonstruovaného Lesního koupaliště se Liberečáci radovali předčasně. Prosakující vana a nedostatečný přítok způsobili,...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • FOTO: V Nise nedaleko Babylonu leželo mrtvé...

  • Policisté pátrají po náramku z Pandory....

  • Čelní srážku aut nepřežil čtyřiadvacetiletý...

  • Na Šalďáku srazila tramvaj mladou dívku,...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Rádio Svoboda: Babišovi mladšímu hrozí postih ukrajinských úřadů

Andreji Babišovi mladšímu hrozí za pobyt na Krymu zákaz vjezdu na Ukrajinu a pokuta za nezákonné překročení hranic. V rozhovoru pro ukrajinskou službu Rádia Svoboda to dnes oznámil Oleh Sloboďan z kanceláře šéfa ukrajinské pohraniční služby. Babiš mladší tvrdí, že byl na Krym unesen a dopraven tranzitem přes Moskvu. Jeho otec únos popírá. Podle dostupných informací z českých médií ale Babiš mladší z Krymu cestoval i dál na jih Ukrajiny.

Studenti na libereckých kolejích se opět nesmějí sprchovat, na vině je bakterie legionella

Před dvěma lety se na kolejích Technické univerzity v Liberci potýkali s bakterií legionellou, kvůli které nemohli studenti do sprch. Nyní se problém vrací.

Policie se zatím bez odezvy pokouší kontaktovat Babiše mladšího

Policie se pokouší o navázání přímého kontaktu s Andrejem Babišem mladším poté, co napsal e-mail serveru Seznam Zprávy, kde žádal o kontakt s vyšetřovateli svého údajného únosu. Snaha je zatím bez odezvy, uvedl na dnešní tiskové konferenci ředitel pražské policie Jan Ptáček. Když se letos dříve policie zabývala údajným únosem syna premiéra Andreje Babiše (ANO), nezjistila skutečnosti nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin, dodal.