Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Liberci by mohl vyrůst nový bazén, o jeho výstavbě diskutoval Andrej Babiš při včerejší návštěvě

 
neděle, 19. srpna 2018, 14:02

V libereckém plaveckém bazénu prosakuje vana, celkově je budova zastaralá. Město chce bazén zrekonstruovat, možná by mohl v Liberci vyrůst úplně nový.

V Liberci se před volbami začíná diskutovat o výstavbě nového plaveckého bazénu v blízkosti Home Credit Areny a demolici starého bazénu dokončeného v roce 1985. Bazén nutně potřebuje rekonstrukci technologie je zastaralá, střechou zatéká, nevyhovující je i zasklení budovy, bazénová vana prosakuje.

Město už dva roky pracuje na projektu jeho rekonstrukce, náklady se odhadují na 650 milionů korun. Za to by se dal postavit bazén nový, řekl při dnešní návštěvě premiéra Andreje Babiše v Liberci lídr kandidátky ANO Jiří Němeček. Nový bazén by podle něj mohl vyrůst v sousedství areny na pozemcích, které patří městu. V plánu je stejně jako v centru bazén 50metrový a také 25metrový. Výhodou by byla možnost využití odpadního tepla ze zimních stadionů

Nový plavecký areál by měl vyrůst na místě bývalých skladů vedle hlavního parkoviště. Náklady se odhadují na 650 až 800 milionů korun. Díky tomu, že jde o městské pozemky, by na stavbu bylo možné získat dotace. S výstavbou 25metrového bazénu v areálu sportparku počítal projekt už při jeho výstavbě v roce 2002, nezbyly na něj ale peníze.

„Jako provozovatel si myslíme, že by do takovéhoto areálu bazén patřil, je ale důležité říct v jaké velikosti a je třeba vyřešit umístění bazénu a řadu dalších věcí,“ řekl jednatel Sport Parku Liberec Lukáš Přinda. Právě dostupnost a malá kapacita přístupu i parkování je už dnes slabinou areálu, kde působí 35 sportovních klubů a denně ho využije až 1500 lidí. V době hokejových zápasů nebo velkých koncertů doprava kolem kolabuje. Bazén by znamenal dalších zhruba 1000 návštěvníků denně.

Babiš po prohlídce libereckého bazénu označil myšlenku zbourat ho a postavit nový za „ptákovinu“. „Lidé jsou konzervativní, nebude se jim to líbit. Je to krásný bazén, zrekonstruujte ho,“ doporučil premiér. Lidé podle něj mnohem víc potřebují zlepšit dopravu nebo nové byty, to by podle Babiše měly být priority nově zvoleného vedení Liberce po komunálních volbách. Také Jan Švec, jednatel Ještědské sportovní, která liberecký bazén provozuje, je přesvědčen o tom, že si zaslouží rekonstrukci.

S bazénem je spojen už 24 let a snaží se ho obdržet navzdory špatnému stavu v chodu. Mnoho času ale podle něj není. Nutně potřebuje rekonstrukci, která bude trvat nejméně rok. Představa výstavby nového bazénu se naopak líbí náměstkovi primátora Tomáši Kyselovi, který už dva roky připravuje projekt rekonstrukce bazénu. „Dobré jsou obě varianty, ale rekonstrukce starého objektu je vždycky složitá, vždycky na vás vypadne něco, co jste nečekali. Jestliže se dnes náklady odhadují na 650 milionů, tak až se to odkryje, mohou být podstatně vyšší, můžeme se dostat na 800 až 900 milionů a za stejné peníze můžeme postavit nový bazén stejných parametrů,“ řekl. Bude ale podle něj na novém vedení města, aby to prodiskutovalo s občany a také na nákladný projekt sehnalo peníze.

Napsal(a) ČTK | Foto syner
 


 

Kam dál?

FOTO: V Řasnici vzplál bývalý internát

středa, 15. srpna 2018, 18:23

Požárů v těchto dnech stále neubývá. Dnes před třetí hodinou odpolední spatřily obyvatelé Řasnice dým a plameny u objektu...

FOTO: Fotbal ve Vratislavicích pomáhá plnit životní sny

sobota, 11. srpna 2018, 19:45

Ve Vratislavicích nad Nisou dnes proběhlo benefiční fotbalové utkání s názvem Jiskra pro Markétu. Akce se konala již po druhé,...

Vandal poničil kaštanovou alej. Stromy mají šanci na záchranu

středa, 8. srpna 2018, 12:18

U Černous na Frýdlantsku poničil neznámý pachatel stromy kaštanové aleje. Krajská správa silnic Libereckého kraje zde minulý...

Lesní koupaliště se plní pitnou vodou, příští rok by měl pomoci...

pondělí, 6. srpna 2018, 20:13

Z nově zrekonstruovaného Lesního koupaliště se Liberečáci radovali předčasně. Prosakující vana a nedostatečný přítok způsobili,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jednodenní, vícedenní či celosezónní skipasy – jak si dobře vybrat?

Lyžaři mají na výběr z různých druhů skipasů – jednodenních, vícedenních nebo na celou sezónu. Díky propojování a modernizaci lyžařských areálů platí některé skipasy i pro více středisek. Na co si ale dávat pozor?

Hřib odmítl podpořit akci svazu bojovníků za svobodu

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) odmítl převzít záštitu nad akcí Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS), Praha mu ani nezapůjčí sál. Hřib to uvedl na twitteru a serveru Aktuálně.cz informaci potvrdil předseda svazu Jaroslav Vodička. ČSBS chtěl na Staroměstské radnici uspořádat akci k 80. výročí okupace Československa nacistickým Německem. Svaz v poslední době čilí kritice například kvůli tomu, že ocenil komunistického poslance Zdeňka Ondráčka, který se jako policista podílel v roce 1989 na potlačování demonstrací.

Trump dnes vyhlásí stav nouze, aby mohl postavit hraniční zeď

Americký prezident Donald Trump chce ještě dnes exekutivním nařízením vyhlásit stav nouze, aby mohl bez souhlasu Kongresu USA získat peníze na stavbu zdi na hranicích Spojených států s Mexikem. Trump to oznámil na dnešním briefingu v Bílém domě. Očekává se, že jeho rozhodnutí vyvolá sérii žalob. Jednat může i Kongres, aby však zneplatnil prezidentův dekret, musí zákonodárci příslušné usnesení schválit dvoutřetinovou většinou, což komentátoři považují za nepravděpodobné.