Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Podnapilý agresor zaútočil na svou partnerku, mlátil ji a ohrožoval nožem

 
čtvrtek, 8. listopadu 2018, 18:59

Vyhrožování, nadávkám i mnoha úderům pěstmi musela čelit žena z Vratislavic nad Nisou. Tu napadl její partner, který byl silně pod vlivem alkoholu.

K incidentu došlo v říjnu. Přestože hodiny ukazovali teprve něco po páté hodině odpolední, dvaačtyřicetiletý muž z Frýdlantska měl již silně „upito“. V tomto stavu se rozhodl řešit nesrovnalosti ve vztahu se svou drahou polovičkou a požadoval po ní několik různých vysvětlení.

Ač se žena snažila, jak mohla, opilci nebyla žádná odpověď dost dobrá a vztek v něm postupně narůstal. „Muž na ženu zaútočil pěstmi, poté si vzal na pomoc nůž,“ uvádí mluvčí policie Vojtěch Robovský. V tu chvíli naštěstí díky alkoholu nemohl agresor jednat tak, jak by chtěl, protože rychlost i obratnost jeho reakcí značně pokulhávaly. Pokusil se tak dotyčnou zranit, ale naštěstí se netrefil.

„Žena se dala před útočníkem na útěk. Ten ji na schodech domu dohnal a opět jí uštědřil několik ran,“ pokračuje Robovský. Žena alespoň dokázala křikem upozornit ostatní obyvatele. V tu chvíli se útočník pravděpodobně zalekl a dal se na útěk. Zraněná žena tak putovala do nemocnice, o muže se postarala přivolaná policie.

Nebezpečný agresor má na svědomí hned několik přečinů. „Muž nyní čelí obvinění ze spáchání přečinu ublížení na zdraví, nebezpečné vyhrožování a omezování svobody,“ dodává mluvčí. Za tyto prohřešky může strávit dotyčná za mřížemi až tři roky.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Policie ČR
 


 

Kam dál?

Na Slovensku euro funguje, v Česku by mohlo také

středa, 7. listopadu 2018, 12:23

Studenti Technické univerzity v Liberci debatovali s odborníky na problematiku eura. Setkání na téma „Proč mají Slováci rádi euro...

Soud v Liberci zamítl stížnosti na výsledky voleb. Může proběhnout...

úterý, 6. listopadu 2018, 12:19

Soud v Liberci zamítl další čtyři stížnosti na výsledky komunálních voleb v obcích v Libereckém kraji, dvě se týkaly Jablonce a...

POCTY HEJTMANA 2018: Za celoživotní dílo byl oceněn autor ikonické...

úterý, 6. listopadu 2018, 10:44

Jednadvacátý srpen 1968 v Liberci asi nejlépe vystihuje dobová fotografie padajícího domu, do kterého najel tank sovětských...

Ve středu se slavnostně otevře nové centrum sociálních služeb ve...

pondělí, 5. listopadu 2018, 07:45

Bývalá galanterie v ulici Míru se po měsících prací proměnila v moderní a plně funkční Centrum 1407, které bude sídlem sociálních...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Realitní makléři zřejmě budou muset mít potřebnou kvalifikaci

Realitní makléři zřejmě budou muset mít v budoucnu vysokoškolské vzdělání nebo potřebnou kvalifikaci. Vláda schválila návrh novely zákona, která mění dosavadní volnou živnost realitního makléře na živnost vázanou s požadavky na odbornou kvalifikaci. Informoval o tom tiskový odbor vlády. Realitní kanceláře vesměs vítají, že se podle nich tolik potřebná regulace vůbec přichystala. Mají však řadu výhrad.

Desítky tisíc aut se dál valí přes Olbramovice. ŘSD chybí čtyři tisíce metrů čtverečných pozemků pro stavbu obchvatu

Stavba obchvatu Olbramovic se protáhne, otázkou zůstává o kolik měsíců. Realizace projektu poblíž Čapího hnízda fakticky začala, dělníci ale zatím nemohou „kopnout“ do země. Ne všechny pozemky, přes které by měl vést obchvat, jsou vykoupeny.

Čínská ekonomika rostla loni nejpomaleji za 28 let

Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 procenta, což byl nejnižší růst od roku 1990. Informovala o tom agentura Reuters. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, zveřejnil dnes čínský statistický úřad. V roce 2017 činil růst čínského HDP 6,8 procenta.