Počasí dnes11 °C, zítra14 °C
Čtvrtek 28. března 2024  |  Svátek má Soňa

Šest gólů za dvanáct minut a porážka s lídrem. Repre pauzu stráví florbalisté na pátém místě

Domácí dvojzápas se libereckým florbalistům nevyvedl. Už v pátek podlehli Otrokovicím a chuť si nespravili ani v neděli, kdy v hale Dukly prohráli s lídrem tabulky Spartou Praha 2:7. O výsledku přitom rozhodlo dvanáct minut mezi první a druhou třetinou, kdy Liberečtí šestkrát inkasovali.

Úvod zápasu byl přitom vyrovnaný, domácí pozorně bránili a hosty do větších šancí nepouštěli. Jenže pak se v 16. minutě trefil Garčar a spustil tak brankostroj. Ještě do konce třetiny hosté skórovali třikrát a během osmi minut druhé třetiny přidali další dvě branky.

Liberečtí snížili až ve 34. minutě, s výsledkem se už ale nedalo nic dělat. Oba týmy přidali ještě po jedné brance a utkání tak skončilo 2:7.

Liberec tak prohrál poslední tři utkání v řadě. Nyní ho čeká dlouhá reprezentační pauza, chystá se totiž mistrovství světa. Další zápas pak FBC Liberec odehraje 16. prosince.

Filip Hanžl (Liberec) „Dvě nebo tři minuty na konci první třetiny rozhodly zápas. Udělali jsme v šatně tlustou čáru. Po reprezentační pauze nastoupí znovu aktivní a tvrdý Liberec a na to se moc těším.“

Radek Skalička (Sparta) „Dnes jsme podali koncentrovaný výkon, až na pár výjimek po celých 60 minut. Pasáž na konci první třetiny rozhodla zápas, a pak jsme díky kvalitní hře na balónu nepouštěli soupeře na dostřel.“

FBC Liberec - Sparta Praha 2:7 (0:4, 1:2, 1:1)

Branky: 34. Lukáš Veselý, 60. Daniel Kroupa - 16. Milan Garčar, 19. Ondřej Svatoš, 20. Michal Kareš, 20. Lukáš Ujhelyi, 24. Lukáš Ujhelyi, 28. Robert Košir, 45. Milan Garčar. Rozhodčí: Jakub Nábělek - Radek Štengl. Vyloučení: 2:3; využití: 0:0. Diváků: 160. Zásahy brankářů: Vít Vaníček 11 - Martin Beneš 26.

Autoři | Foto FBC Liberec

Štítky FBC Liberec, florbal, Sparta, Praha, florbalista, Otrokovice, Milan Garčar, Liberec, Daniel Kroupa, Ondřej Svatoš

Šest gólů za dvanáct minut a porážka s lídrem. Repre pauzu stráví florbalisté na pátém místě  |  Liberecko  |  Z kraje  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje