Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Lékaři v Hrádku nemají o pohotovost zájem, zajistí ji Krajská nemocnice Liberec

 
čtvrtek, 6. prosince 2018, 17:14

O pohotovost v Hrádku nad Nisou se bude muset postarat Krajská nemocnice v Liberci. Místní lékaři totiž o zajištění pohotovosti nemají zájem. Mají zde přitom připravenou ordinaci.

Pohotovost v Hrádku nad Nisou na Liberecku zajistí od Nového roku Krajská nemocnice Liberec. Současný provozovatel Lázně Kundratice službu z provozně-ekonomických důvodů vypověděl, řekl novinářům náměstek libereckého hejtmana Přemysl Sobotka.

Službu podle něj musí zajistit kraj, který v současné době vyjednává s lékaři v Hrádku nad Nisou, aby se do zajištění pohotovosti ve městě s 7600 obyvateli také zapojili. „Mrzí mě neochota praktických lékařů podílet se na zajištění velice důležité pohotovostní služby v Hrádku nad Nisou, a to i přesto, že ve druhé polovině letošního roku došlo k finančnímu navýšení u hodinových sazeb. Děláme ale maximum proto, aby od ledna příštího roku zůstala služba zachována,“ dodal Sobotka.

Pro Liberecký kraj je podle něj podpora kvalitní zdravotní péče prioritou, ročně dává na zajištění pohotovosti téměř 15,5 milionu korun a další zhruba dva miliony na zubní pohotovost. V Hrádku nad Nisou je pro pohotovostní službu připravena ordinace, která patří městu. „Chystáme se pro ni pořídit nové vybavení, EKG, defibrilátor, ale také třeba počítač, zhruba za 200.000 korun,“ řekl starosta Josef Horinka.

V Osečné zůstane dosavadní pohotovost 

Je rád, že se podařilo s krajem dohodnout na zajištění péče. „Do Liberce je to od nás sice jen 20 kilometrů, ale myslím, že město s téměř 8000 obyvateli si lékařskou pohotovost zaslouží,“ poznamenal. Lázně Kundratice zajišťují na základě smlouvy s krajem lékařskou pohotovostní službu pro dospělé v Osečné a Hrádku nad Nisou, za to od kraje dostávaly téměř 2,177 milionu korun za rok.

„Lékařská pohotovostní služba v Osečné zůstane zachována,“ řekl Sobotka. V Hrádku ji převezmou lékaři liberecké nemocnice. Do budoucna by ale podle Sobotky kraje uvítaly, kdyby se pohotovostní služba soustředila jen do spádových nemocnic, kde je možné zajistit kvalitnější péči. „Už přes dva roky se o tom mluví, čekáme na rozhodnutí ministerstva zdravotnictví,“ dodal hejtmanův náměstek.

Napsal(a) ČTK | Foto KNL
 


 

Kam dál?

FOTO: V Krásné Studánce hořela restaurace U Medvěda. Chytila izolace...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 13:36

Necelou hodinu po poledni byl na tísňovou linku ohlášen požár restaurace U Medvěda v Krásné Studánce. Na místo vyrazilo pět...

Příčina otravy ve frýdlantské nemocnici? Lahvička s anestetikem...

úterý, 4. prosince 2018, 13:44

Kontaminaci jednoho ze vzorků anestetika Propofol odebraného v soukromé nemocnici Frýdlant, kde byla v minulém týdnu u devíti...

V Liberci na druhý pokus začal soud s hejtmanem Půtou a dalšími v...

úterý, 4. prosince 2018, 09:50

Krajský soud v Liberci se v úterý opět začal zabývat korupční kauzou, v níž je obžalováno 13 lidí a čtyři firmy. Trest hrozí i...

V Liberci se bude točit seriál z druhé světové války. Natáčení uzavře...

pondělí, 3. prosince 2018, 14:14

V centru města se bude opět natáčet. Tentokrát ale půjde jen o dva dny z neděle na pondělí. Půjde o seriál World on Fire...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Bartoš neuspěl se stížností, za nápis v Polné dostal podmínku

Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost předsedy Národní demokracie Adama B. Bartoše v kauze protižidovského textu na hrobě zavražděné dívky v Polné na Jihlavsku. Justice mu pravomocně vyměřila rok vězení s dvouletým podmínečným odkladem. Odmítnutí stížnosti je patrné z justičních databází, odůvodnění zatím ústavní soudci nezpřístupnili.

Ve státním podniku Diamo zasahuje policie. Zatím není jasné proč

Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes zasahují ve státním podniku DIAMO. Důvod zatím není znám. Ministerstvo průmyslu a obchodu v tiskové zprávě uvedlo, že s policií spolupracuje.

Brněnský Zetor v problémech. Do konce března propustí čtyřicet procent zaměstnanců

Brněnský výrobce traktorů Zetor Tractors do konce března 2019 propustí 260 lidí, což je asi 40 procent zaměstnanců. Důvodem jsou ekonomické potíže firmy. O propouštění informovala Česká televize.