Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Lékaři v Hrádku nemají o pohotovost zájem, zajistí ji Krajská nemocnice Liberec

 
čtvrtek, 6. prosince 2018, 17:14

O pohotovost v Hrádku nad Nisou se bude muset postarat Krajská nemocnice v Liberci. Místní lékaři totiž o zajištění pohotovosti nemají zájem. Mají zde přitom připravenou ordinaci.

Pohotovost v Hrádku nad Nisou na Liberecku zajistí od Nového roku Krajská nemocnice Liberec. Současný provozovatel Lázně Kundratice službu z provozně-ekonomických důvodů vypověděl, řekl novinářům náměstek libereckého hejtmana Přemysl Sobotka.

Službu podle něj musí zajistit kraj, který v současné době vyjednává s lékaři v Hrádku nad Nisou, aby se do zajištění pohotovosti ve městě s 7600 obyvateli také zapojili. „Mrzí mě neochota praktických lékařů podílet se na zajištění velice důležité pohotovostní služby v Hrádku nad Nisou, a to i přesto, že ve druhé polovině letošního roku došlo k finančnímu navýšení u hodinových sazeb. Děláme ale maximum proto, aby od ledna příštího roku zůstala služba zachována,“ dodal Sobotka.

Pro Liberecký kraj je podle něj podpora kvalitní zdravotní péče prioritou, ročně dává na zajištění pohotovosti téměř 15,5 milionu korun a další zhruba dva miliony na zubní pohotovost. V Hrádku nad Nisou je pro pohotovostní službu připravena ordinace, která patří městu. „Chystáme se pro ni pořídit nové vybavení, EKG, defibrilátor, ale také třeba počítač, zhruba za 200.000 korun,“ řekl starosta Josef Horinka.

V Osečné zůstane dosavadní pohotovost 

Je rád, že se podařilo s krajem dohodnout na zajištění péče. „Do Liberce je to od nás sice jen 20 kilometrů, ale myslím, že město s téměř 8000 obyvateli si lékařskou pohotovost zaslouží,“ poznamenal. Lázně Kundratice zajišťují na základě smlouvy s krajem lékařskou pohotovostní službu pro dospělé v Osečné a Hrádku nad Nisou, za to od kraje dostávaly téměř 2,177 milionu korun za rok.

„Lékařská pohotovostní služba v Osečné zůstane zachována,“ řekl Sobotka. V Hrádku ji převezmou lékaři liberecké nemocnice. Do budoucna by ale podle Sobotky kraje uvítaly, kdyby se pohotovostní služba soustředila jen do spádových nemocnic, kde je možné zajistit kvalitnější péči. „Už přes dva roky se o tom mluví, čekáme na rozhodnutí ministerstva zdravotnictví,“ dodal hejtmanův náměstek.

Napsal(a) ČTK | Foto KNL
 


 

Kam dál?

FOTO: V Krásné Studánce hořela restaurace U Medvěda. Chytila izolace...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 13:36

Necelou hodinu po poledni byl na tísňovou linku ohlášen požár restaurace U Medvěda v Krásné Studánce. Na místo vyrazilo pět...

Příčina otravy ve frýdlantské nemocnici? Lahvička s anestetikem...

úterý, 4. prosince 2018, 13:44

Kontaminaci jednoho ze vzorků anestetika Propofol odebraného v soukromé nemocnici Frýdlant, kde byla v minulém týdnu u devíti...

V Liberci na druhý pokus začal soud s hejtmanem Půtou a dalšími v...

úterý, 4. prosince 2018, 09:50

Krajský soud v Liberci se v úterý opět začal zabývat korupční kauzou, v níž je obžalováno 13 lidí a čtyři firmy. Trest hrozí i...

V Liberci se bude točit seriál z druhé světové války. Natáčení uzavře...

pondělí, 3. prosince 2018, 14:14

V centru města se bude opět natáčet. Tentokrát ale půjde jen o dva dny z neděle na pondělí. Půjde o seriál World on Fire...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

RECENZE: Kamasi Washington fanouškům naservíroval další epické album

Kamasi Washington je borec… blázen… nebo zkrátka megaloman. Točit tak obsáhlé desky, to se už v dnešním hudebním světě, který čím dál tím víc alba jako taková odsouvá na vedlejší kolej, příliš nevidí. Na 173 minut dlouhý debut Epic navazuje deskou delší o dalších 10 minut. Dostala název Heaven & Earth a je opět naprosto mocným dílem.

Liberec kvůli Czaroteku přijme novou vyhlášku. Jen zkoumám reakce, říká pořadatel události

Velký rozruch vzbudila informace, že se na konec dubna do Krásné Studánky opět chystá Czarotek. Na radnici i Liberecký kraj píší desítky rozhořčených obyvatel, kteří ještě mají v živé paměti loňský pětidenní tekkno maraton. Liberec se ale chce lépe bránit, v příštích dnech má schválit novou vyhlášku o pořádání podobných kulturních akcí.

ÚOHS uložil Finančnímu analytickém úřadu pokutu čtvrt milionu korun za podezřelou zakázku

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 250 tisíc korun pro Finanční analytický úřad ministerstva financí. Podle dřívějšího rozhodnutí ÚOHS chyboval finanční úřad při zadávání veřejné zakázky na dodávku softwaru za 10,5 milionu korun v roce 2017.