Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Lékaři v Hrádku nemají o pohotovost zájem, zajistí ji Krajská nemocnice Liberec

 
čtvrtek, 6. prosince 2018, 17:14

O pohotovost v Hrádku nad Nisou se bude muset postarat Krajská nemocnice v Liberci. Místní lékaři totiž o zajištění pohotovosti nemají zájem. Mají zde přitom připravenou ordinaci.

Pohotovost v Hrádku nad Nisou na Liberecku zajistí od Nového roku Krajská nemocnice Liberec. Současný provozovatel Lázně Kundratice službu z provozně-ekonomických důvodů vypověděl, řekl novinářům náměstek libereckého hejtmana Přemysl Sobotka.

Službu podle něj musí zajistit kraj, který v současné době vyjednává s lékaři v Hrádku nad Nisou, aby se do zajištění pohotovosti ve městě s 7600 obyvateli také zapojili. „Mrzí mě neochota praktických lékařů podílet se na zajištění velice důležité pohotovostní služby v Hrádku nad Nisou, a to i přesto, že ve druhé polovině letošního roku došlo k finančnímu navýšení u hodinových sazeb. Děláme ale maximum proto, aby od ledna příštího roku zůstala služba zachována,“ dodal Sobotka.

Pro Liberecký kraj je podle něj podpora kvalitní zdravotní péče prioritou, ročně dává na zajištění pohotovosti téměř 15,5 milionu korun a další zhruba dva miliony na zubní pohotovost. V Hrádku nad Nisou je pro pohotovostní službu připravena ordinace, která patří městu. „Chystáme se pro ni pořídit nové vybavení, EKG, defibrilátor, ale také třeba počítač, zhruba za 200.000 korun,“ řekl starosta Josef Horinka.

V Osečné zůstane dosavadní pohotovost 

Je rád, že se podařilo s krajem dohodnout na zajištění péče. „Do Liberce je to od nás sice jen 20 kilometrů, ale myslím, že město s téměř 8000 obyvateli si lékařskou pohotovost zaslouží,“ poznamenal. Lázně Kundratice zajišťují na základě smlouvy s krajem lékařskou pohotovostní službu pro dospělé v Osečné a Hrádku nad Nisou, za to od kraje dostávaly téměř 2,177 milionu korun za rok.

„Lékařská pohotovostní služba v Osečné zůstane zachována,“ řekl Sobotka. V Hrádku ji převezmou lékaři liberecké nemocnice. Do budoucna by ale podle Sobotky kraje uvítaly, kdyby se pohotovostní služba soustředila jen do spádových nemocnic, kde je možné zajistit kvalitnější péči. „Už přes dva roky se o tom mluví, čekáme na rozhodnutí ministerstva zdravotnictví,“ dodal hejtmanův náměstek.

Napsal(a) ČTK | Foto KNL
 


 

Kam dál?

Český řidič kamionu v Holandsku kolaboval. Pomohly mu operátorky...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 14:14

Operátorky na tísňové lince 112 řešily ve středu v poledne složitý případ. Dovolala se jim dispečerka přepravní firmy s žádostí o...

FOTO: V Krásné Studánce hořela restaurace U Medvěda. Chytila izolace...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 13:36

Necelou hodinu po poledni byl na tísňovou linku ohlášen požár restaurace U Medvěda v Krásné Studánce. Na místo vyrazilo pět...

Bojujeme s Kačenkou potřetí. Šipkařský turnaj opět pomůže s návratem...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 13:15

Je to už pět let, kdy sedmého prosince nad ránem nedaleko Ďábelské huti octavia narazila do tramvaje. V autě se těžce zranila...

Vánoce v iQLandii aneb Darujte chytrou zábavu

čtvrtek, 6. prosince 2018, 12:06

Užijte si Vánoce naplno! V libereckém science centru iQLANDIA na vás čekají stovky interaktivních exponátů v čele s humanoidním...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak je to s osobními údaji na internetu?

Se svými osobními údaji nakládáme na internetu v podstatě denně. Internetové společnosti běžně využívají osobní údaje k cílenému marketingu. Díky tomu se Google dostal mezi tři nejvíce ceněné značky na světě. Loňská aféra s britskou konzultantskou společností Cambridge Analytica také ukázala, že osobní údaje zadané samotnými uživateli na sociální sítě mohou být zneužity dokonce k ovlivnění voleb. Co všechno se rozumí osobními údaji a jaká práva v souvislosti s nimi mají fyzické osoby?

Zhruba 190 tisíc seniorů v Česku nemá starobní penzi ani 10 tisíc korun

Zhruba 190 tisíc seniorek a seniorů musí měsíčně vystačit s důchodem pod 10 tisíc korun. Kolem 60 tisíc lidí pak nemá starobní penzi ani 8000 korun. Vyplývá to z údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ), které sněmovnímu sociálnímu výboru poskytla zastupující náměstkyně ministerstva práce pro pojistné systémy a dávky Kateřina Jirková. Hranice příjmové chudoby pro samotného člověka loni v ČR činila 11 963 korun, letos bude o něco vyšší.

Desetitisíce lidí se od rána zapojily do sbírky potravin

Desetitisíce lidí se dnes od rána zapojily v obchodech do celonárodní Sbírky potravin. Zájem byl podle pořadatelů srovnatelný se sbírkami v předchozích letech. Během akce dnes zákazníci 337 obchodů po celé republice mohli věnovat trvanlivé jídlo či drogistické potřeby pro lidi v nouzi. Letos poprvé mohou lidé přispět i při nákupu na internetu, kde bude sbírka pokračovat ještě týden. Výsledky budou známé v neděli.