Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Děti ze ZŠ 5. května si od dubna přispí, kvůli nedostatku autobusů bude výuka začínat později

 
čtvrtek, 10. ledna 2019, 14:32

Žáky Základní školy 5. května čeká přesun do Vesce, dosavadní budova totiž projde rozsáhlou rekonstrukcí, která začne v dubnu. Kapacita autobusů je ale v dopravní špičce nedostačující, výuka se tak bude muset přizpůsobit.

S náhradní autobusovou dopravou pro děti a učitele mají v Liberci zkušenosti. Již v loňském roce ji museli zprostředkovat pro zaměstnance a žáky Základní školy náměstí Míru. „I v letošním roce jsme oslovili společnost ČSAD Liberec, která náhradní autobusovou dopravu zajistí,“ uvedl náměstek primátora Jiří Šolc. Děti tak budou na výuce v náhradních prostorách Technické univerzity včas.

To samé bohužel není možné říct o dětech ze ZŠ 5.května. „Přestože zde ještě nemáme dopravu nasmlouvanou, již nyní víme, že v klíčovém čase, tedy od 7:30 do 8 hodin, nejsme schopni děti do Mařanovy ulice ve Vesci dovést,“ vysvětlil náměstek Ivan Langr. Důvod je prostý, v této dopravní špičce jsou plně vytíženy všechny autobusy i řidiči.

„Bohužel v tomto čase nemůže autobusovou dopravu nikdo vykrýt. Z toho důvodu bude posunuta výuka,“ dodal Langr. Prodloužení začátku výuky by se mělo pohybovat v řádu desítek minut. Zároveň by ale měla být organizace výuky upravena tak, aby děti nekončily výrazně později a nenarušilo to tak jejich další program.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Mladí liberečtí skokané vyrazili na ruské turné čtyř můstků. Jakub...

čtvrtek, 10. ledna 2019, 14:00

Nejlepší liberečtí žáčci ve skoku na lyžích si poprvé vyzkoušeli reprezentaci Česka. Od 2. do 9. ledna se konalo Vánoční turné...

Pětadvacítka v libereckém bazénu nepřibude, rozšíření by narušilo...

čtvrtek, 10. ledna 2019, 12:13

Na jedné straně návštěvnost na hraně únosnosti, na druhé zachování architektonického ducha objektu. Liberecký bazén se nerozšíří,...

FOTO: Vykolejený vlak zastavil až na peronu, převážel šest desítek...

čtvrtek, 10. ledna 2019, 10:39

Přibližně šedesát cestujících sedělo dnes ráno ve vlaku, který přijížděl na liberecké nádraží z České Lípy. Vlak ale narazil do...

Navrhl bazén i přestavbu Hedvy na Babylon. Zemřel architekt Pavel...

středa, 9. ledna 2019, 19:46

Ve čtyřiaosmdesáti letech náhle zemřel významný liberecký architekt Pavel Švancer. Jeho návrhy zná úplně každý Liberečák, je...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Vysílání z nedělní demonstrace na ČT vidělo čtvrt milionu lidí

Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245 tisíc diváků starších 15 let. To je 12 procent z těch, co byli v tu dobu, tedy mezi 16:30 a 20:00 hodinou, u televize.

POLITOLOGOVÉ: Letná Babišovi vadí, voliče ANO ale nemusí ovlivnit

Nedělní protivládní demonstrace na pražské Letné, která byla dosud největším občanským protestem od listopadu 1989, podle oslovených politologů znamená pro premiéra Andreje Babiše (ANO) nepříjemnou situaci a poškozenou image u části domácí veřejnosti i v zahraničí. K jeho demisi ale nepovede. A to zda ovlivní rozložení voličských preferencí s dosud jasně dominujícím hnutí ANO, nelze v tuto chvíli odhadnout, záležet podle nich bude na více faktorech. Vyplývá to z dnešní ankety mezi politology. Sněmovní volby, které rozhodnou o příští vládě, se mají konat v řádném termínu v roce 2021.

Premiér je překvapen. Čím víc peněz dáváme, tím jsou lidé nespokojenější, říká

Čím více peněz dala vláda do platů, investic nebo vědy a výzkumu, tím více jsou lidé nespokojenější, uvedl dnes k nedělnímu protivládnímu protestu na pražské Letné premiér Andrej Babiš (ANO). K demonstraci, která byla zřejmě největší od roku 1989, se Babiš vrátil na závěr svého dnešního projevu na Konferenci ekonomických diplomatů v Černínském paláci a vyjádřil v něm přesvědčení, že Česko se nikdy nemělo tak dobře jako nyní.