Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Děti ze ZŠ 5. května si od dubna přispí, kvůli nedostatku autobusů bude výuka začínat později

 
čtvrtek, 10. ledna 2019, 14:32

Žáky Základní školy 5. května čeká přesun do Vesce, dosavadní budova totiž projde rozsáhlou rekonstrukcí, která začne v dubnu. Kapacita autobusů je ale v dopravní špičce nedostačující, výuka se tak bude muset přizpůsobit.

S náhradní autobusovou dopravou pro děti a učitele mají v Liberci zkušenosti. Již v loňském roce ji museli zprostředkovat pro zaměstnance a žáky Základní školy náměstí Míru. „I v letošním roce jsme oslovili společnost ČSAD Liberec, která náhradní autobusovou dopravu zajistí,“ uvedl náměstek primátora Jiří Šolc. Děti tak budou na výuce v náhradních prostorách Technické univerzity včas.

To samé bohužel není možné říct o dětech ze ZŠ 5.května. „Přestože zde ještě nemáme dopravu nasmlouvanou, již nyní víme, že v klíčovém čase, tedy od 7:30 do 8 hodin, nejsme schopni děti do Mařanovy ulice ve Vesci dovést,“ vysvětlil náměstek Ivan Langr. Důvod je prostý, v této dopravní špičce jsou plně vytíženy všechny autobusy i řidiči.

„Bohužel v tomto čase nemůže autobusovou dopravu nikdo vykrýt. Z toho důvodu bude posunuta výuka,“ dodal Langr. Prodloužení začátku výuky by se mělo pohybovat v řádu desítek minut. Zároveň by ale měla být organizace výuky upravena tak, aby děti nekončily výrazně později a nenarušilo to tak jejich další program.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

FOTO: Vykolejený vlak zastavil až na peronu, převážel šest desítek...

čtvrtek, 10. ledna 2019, 10:39

Přibližně šedesát cestujících sedělo dnes ráno ve vlaku, který přijížděl na liberecké nádraží z České Lípy. Vlak ale narazil do...

Při cestě k babičce na Vánoce měli nehodu. Tatínek nepřežil, maminka...

středa, 9. ledna 2019, 13:00

Zdánlivě obyčejná cesta navždy změnila osud jedné rodiny. Rodiče se třemi dětmi jeli na Boží hod z Dlouhého Mostu na návštěvu k...

Rumunští podvodníci jsou zpět. Nenaleťte na jejich falešnou sbírku...

úterý, 8. ledna 2019, 13:30

O téhle falešné sbírce už Liberecká Drbna psala několikrát, rumunští podvodníci se ale stále vrací s tím, že jsou hluchoněmí a...

Stav poslední pacientky po otravě krve ve Frýdlantu se zlepšil

úterý, 8. ledna 2019, 08:36

Stav posledního z devíti pacientů postižených otravou krve po operaci v soukromé Nemocnici Frýdlant se výrazně zlepšil. Žena je...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Populist Jaromíra Soukupa: sliby vs. fakta. Říkejte mi „český Berlusconi“

Necítím se být ani Dalíkem, ani Tvrdíkem. Říkejte mi spíš Berlusconi, odpovídal Jaromír Soukup v červnu roku 2009 na otázky redaktorky MF DNES. Ve středu oznámil, že zakládá nové politické hnutí – List Jaromíra Soukupa. Cíl? Prý chránit české národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy.

Na českobudějovickém sídlišti Máj ordinuje zubař, kterého ještě nikdo neviděl

Pacient se zaregistruje, zdravotní sestra ho objedná, při vstupní prohlídce vybere peníze a v den další návštěvy pošle SMS zprávu, ve které stojí, že měl pan doktor dopravní nehodu. To je zkušenost lidí, kteří k zubaři chodí do Zdravotnického zařízení Máj.

Olomoucké krematorium zrušilo pohřeb s desítkami hostů. Důvod nechápou pozůstalí ani ministerstvo

Přibližně stovka smutečních hostů, rodina v obřadní síni olomouckého krematoria a tělo zesnulého připravené k obřadu a zpopelnění. I přesto se před Vánoci v olomouckém krematoriu stala věc dosud nevídaná – provozovatel krematoria smuteční obřad odmítl provést a pohřeb na místě zrušil.