Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Děti ze ZŠ 5. května si od dubna přispí, kvůli nedostatku autobusů bude výuka začínat později

 
čtvrtek, 10. ledna 2019, 14:32

Žáky Základní školy 5. května čeká přesun do Vesce, dosavadní budova totiž projde rozsáhlou rekonstrukcí, která začne v dubnu. Kapacita autobusů je ale v dopravní špičce nedostačující, výuka se tak bude muset přizpůsobit.

S náhradní autobusovou dopravou pro děti a učitele mají v Liberci zkušenosti. Již v loňském roce ji museli zprostředkovat pro zaměstnance a žáky Základní školy náměstí Míru. „I v letošním roce jsme oslovili společnost ČSAD Liberec, která náhradní autobusovou dopravu zajistí,“ uvedl náměstek primátora Jiří Šolc. Děti tak budou na výuce v náhradních prostorách Technické univerzity včas.

To samé bohužel není možné říct o dětech ze ZŠ 5.května. „Přestože zde ještě nemáme dopravu nasmlouvanou, již nyní víme, že v klíčovém čase, tedy od 7:30 do 8 hodin, nejsme schopni děti do Mařanovy ulice ve Vesci dovést,“ vysvětlil náměstek Ivan Langr. Důvod je prostý, v této dopravní špičce jsou plně vytíženy všechny autobusy i řidiči.

„Bohužel v tomto čase nemůže autobusovou dopravu nikdo vykrýt. Z toho důvodu bude posunuta výuka,“ dodal Langr. Prodloužení začátku výuky by se mělo pohybovat v řádu desítek minut. Zároveň by ale měla být organizace výuky upravena tak, aby děti nekončily výrazně později a nenarušilo to tak jejich další program.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

FOTO: Vykolejený vlak zastavil až na peronu, převážel šest desítek...

čtvrtek, 10. ledna 2019, 10:39

Přibližně šedesát cestujících sedělo dnes ráno ve vlaku, který přijížděl na liberecké nádraží z České Lípy. Vlak ale narazil do...

Při cestě k babičce na Vánoce měli nehodu. Tatínek nepřežil, maminka...

středa, 9. ledna 2019, 13:00

Zdánlivě obyčejná cesta navždy změnila osud jedné rodiny. Rodiče se třemi dětmi jeli na Boží hod z Dlouhého Mostu na návštěvu k...

Rumunští podvodníci jsou zpět. Nenaleťte na jejich falešnou sbírku...

úterý, 8. ledna 2019, 13:30

O téhle falešné sbírce už Liberecká Drbna psala několikrát, rumunští podvodníci se ale stále vrací s tím, že jsou hluchoněmí a...

Stav poslední pacientky po otravě krve ve Frýdlantu se zlepšil

úterý, 8. ledna 2019, 08:36

Stav posledního z devíti pacientů postižených otravou krve po operaci v soukromé Nemocnici Frýdlant se výrazně zlepšil. Žena je...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Filmem roku je Omerzuova roadmovie Všechno bude s šesti lvy

Chlapecká roadmovie Všechno bude režiséra slovinského původu Olmo Omerzua opanovala 26. ročník filmových a televizních cen Český lev 2018 v pražském Rudolfinu. Film získal šest Českých lvů včetně ceny za nejlepší film, nejlepší režii, scénář i herecké výkony Elišky Křenkové a Jana Františka Uhera ve vedlejších rolích. Historický politický thriller Toman Ondřeje Trojana, který měl rekordních 13 nominací, nakonec nezískal ani jedinou skleněnou lví sošku.

KOMENTÁŘ: Rychlý internet v obcích? Memorandum obcí nad Prahou ukazuje, jak na to

Všichni se shodují na tom, že rychlý a stabilní internet bude vytvářet základ naší konkurenceschopnosti v následující dekádě. Ale nejen to… Rychlý internet je také klíčovým pilířem pro vyrovnávání příjmových disproporcí mezi jednotlivými regiony. V analogovém světě je vzdálenost hlavní bariérou mobility na trhu práce, v digitálním světě ale tato bariéra padá. Takže otázka zní: Jak přivést do menších obcí rychlý a stabilní internet?

Sníst, nebo vyhodit prošlé potraviny?

Prošlé potraviny nepatří automaticky do koše. Spotřebitelská organizace dTest vydala praktického průvodce, který pomáhá určit, jestli je možné prošlou potravinu ještě sníst, nebo je už nutné ji vyhodit.