Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hodkovice zbrojí proti výstavbě skladové haly, připravily podpisové archy

 
čtvrtek, 21. února 2019, 16:03

Jak již dříve upozornilo vedení Hodkovic nad Mohelkou, město se bude proti záměru vybudovat zde obchodní areál bránit. Dokonce uspořádalo i schůzku s občany, kde se tímto tématem zabývali.

Na schůzce město představilo záměr soukromého investora. Jak již dříve uvedla místostarostka Helena Řezáčová, Hodkovice ale o takový areál nestojí. Ačkoli by údajně přinesl dvě stě pracovních míst, znamenal by také velkou dopravní zátěž v podobě stovek nákladních i osobních automobilů. „V souvislosti s provozem záměru se předpokládá příjezd a odjezd maximálně 150 těžkých nákladních automobilů (kamionů) a 120 dodávkových a osobních automobilů (do nosnosti 3,5 t) za den,“ uvádí studie záměru. Mimo jiné také vedení opět vyvrátilo informaci kolující po sociálních sítích o tom, že by měl vyrůst obchoďák.

Na schůzce se debatovalo o dopadech možné patnáct metrů vysoké stavby v oblasti hluku, vody, krajiny i kvality bydlení. Nedaleko totiž vyrůstají rodinné domky a podle města by měla nová stavba za následek nadměrné zvýšení hlukové a emisní zátěže nebo dokonce znehodnocení nemovitostí. „Tato průmyslová oblast se nachází v blízkosti domů v části Nové Hodkovice,“ sdělila již dříve Helena Řezáčová. V rámci informační schůzky také zaznělo, že v blízkosti se nachází prameniště a mokřady, a navíc nejsou v dokumentu zohledněny významné krajinné prvky.

Psali jsme: Výstavba nákupáku v Hodkovicích? Pod názvem obchodní areál se skrývá skladová hala

Podpisové archy jsou nyní k dispozici na městském úřadě, v v prodejně ovoce a zeleniny na náměstí, v potravinách v Liberecké ulici, ve zdejším knihkupectví a antikvariátu a také v železářství U Bradáčů.

Vedení města nyní apeluje na místní obyvatele, aby své náměty a připomínky zaslali do 4. března na Krajský úřad Libereckého kraje, nebo je osobně předali na podatelně úřadu. „Město je připraveno podat souhrn připomínek a požadavků,“ uvedla starostka Markéta Khauerová.

Obyvatelé mohou využít i podpisové archy, které jsou v těchto dnech rozmístěny po městě a svůj podpis k „Nesouhlasu s oznámeným záměrem výstavy obchodního areálu“ připojit až do 28. února. Poté budou archy odeslány na Krajský úřad, stejně jako všechny připomínky.

Celé situaci se město bude nadále věnovat. „Materiál bude projednán na prvním mimořádném zasedání zastupitelstva dne 25. února na městském úřadě,“ doplnila starostka.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Nový pavilon urgentní medicíny bude objemnější a dražší, nemocnice...

čtvrtek, 21. února 2019, 12:43

Objemnější a dražší bude nový pavilon urgentní péče v Krajské nemocnici v Liberci, jehož výstavba by měla začít na přelomu...

Slévačům se dařilo na fotbale

čtvrtek, 21. února 2019, 12:00

Ze slévárny rovnou na pažit! Jak jde dohromady práce v liberecké DGS a fotbal? O tom se tamní zaměstnanci přesvědčili v pátek 8....

FOTO, VIDEO: Na konečné dvaadvacítky v Americké ulici shořel autobus

středa, 20. února 2019, 20:10

Autobus linky 22 v liberecké Americké ulici ve středu kolem půl osmé kompletně shořel. Plameny se hasičům nakonec podařilo...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.