Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nová školka v Hejnicích zvýší kapacitu a nabídne umístění i dvouletým dětem

 
pátek, 5. dubna 2019, 13:03

Současnou budovu Mateřské školy Zvoneček ze sedmdesátých let, která se nachází v centru Hejnic, nahradí zbrusu nový objekt. Navíc umožní rodičům dát do školky i dvouleté děti.

Mateřská školka Zvoneček v blízkosti Městského úřadu se dočká úplně nového zázemí. Město chce na jejím místě vybudovat novou školku za 56 milionů korun. Vedení města už má vypracovanou vizualizaci, nyní hledá pro tuto veřejnou zakázku dodavatele ve výběrovém řízení.

„Nová budova nahradí současný nevyhovující objekt. Ten byl postaven v sedmdesátých letech. Jedná se o dřevostavbu s životností asi dvacet let,“ popsal situaci starosta Hejnic Jaroslav Demčák. Podoba nové školky by se měla shodovat s vizualizací, změnit se mohou barvy. „Šlo nám o ekonomickou variantu budovy, kterou jsme schopni z našeho rozpočtu zaplatit,“ komentoval starosta.

Lokalita je pro školku naprosto ideální. Nachází se v centru města, zároveň ale nabízí dětem skvělé prostředí v podobě velké zahrady i blízkého parku. V novostavbě se navíc výrazně zvýší kapacita. Zatímco současnou školku navštěvuje přibližně pět desítek dětí. V nové budově by jich mohlo být přes 150. „Navíc dojde k rozšíření o oddělení pro dvouleté děti, které zde ještě není,“ dodal Demčák. Podle předpokladů by se stavební práce mohly rozběhnout v červnu letošního roku a neměly by trvat déle než 18 měsíců.

Takto vypadá současná budova, kterou nahradí nová školka

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Město Hejnice, firmy.cz
 


 

Kam dál?

(NE)OBYČEJNÍ: Káťa a Pája, holky z Liberce, co skončily v práci,...

pátek, 5. dubna 2019, 11:25

Káťa i Pája jsou obyčejné holky, Liberečandy. Vlastně tak obyčejné zase nejsou. Dokázaly si totiž splnit sen. Vzdaly se pohodlí,...

Auto v protisměru na průtahu Libercem. Loni měla policie 36 podobných...

pátek, 5. dubna 2019, 09:24

Je to v poslední době stále častější, policisté musí řešit auta v protiměru. Jen za rok 2018 to bylo 36 případů. A lepší to není...

Přeměna Liebiegova paláce na komunitní centrum bude stát přes 200...

pátek, 5. dubna 2019, 06:02

V současné době nevyužívaný Liebiegův palác v Liberci čeká velká rekonstrukce. Na své kráse by ale ztratit neměl. Alespoň z...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany, řekl novinářům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Návrh na zrušení 17 z 26 organizací v Ostravě předložila moravskoslezská ČSSD, zdůvodnila ho špatným výsledkem strany v posledních komunálních volbách a obavou, že mají mezi členy takzvané černé duše. Ostravská ČSSD tvrzení označila za účelová, její předsedkyně Jana Vajdíková řekla, že většina z 293 dotčených členů do jiných organizací jít nechce, a strana tak zřejmě ve městě ztratí většinu členů.

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a drog k ekonomické trestné činnosti. Mafie se nyní vedle tradiční kriminality zabývají zejména praním špinavých peněz, daňovými podvody, zneužíváním dotací, zakládáním fiktivních firem či manipulacím s tendry, řekl ředitel Institutu pro kriminologii a sociální prevenci (IKSP) Miroslav Scheinost. K ruským a ukrajinským skupinám, které v ČR působí podle institutu v podstatě již od sametové revoluce, přibyly záhy české a po roce 2000 i albánské a vietnamské gangy.