Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Bezpečnější nastupování do autobusu. V Albrechticích vyrůstají nové zastávky

 
neděle, 14. dubna 2019, 20:55

Ohyzdnou zastávku zapáchající močí a vyšlapaný plácek nahradí zbrusu nové moderní autobusové zastávky. Právě ty v současné době vyrůstají v Albrechticích u Frýdlantu.

Současný stav zde nebyl pro cestující ani příjemný, ani příliš bezpečný. „Na jedné straně lidé nastupovali vlastně z jen ušlapaného plácku. Ve směru z Liberce na Frýdlant sice byla zastávka, ta ale spíše sloužila jako veřejné toalety,“ nastínil dosavadní stav zastávek místostarosta Frýdlantu Jiří Stodůla.

Nově zde vyrostou nejen dvě zastávky, ale také se vybudují nástupiště a dojde i na odvodnění silnice. Kvůli bezpečnosti ale muselo dojít k přesunu za stávky, a to ve směru na Liberec. „Tato zastávka se posunula pod vrchol kopce,“ informovala mluvčí města Martina Petrášková.

Náklady na výstavbu se pohybují okolo 2,6 milionu korun, z nichž město uhradí třetinu z těchto nákladů. Na projektu vybudování zastávek spolupracuje město se správcem komunikace I/13, tedy s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR.

Napsal(a) redakce | Foto Město Frýdlant
 


 

Kam dál?

Frýdlantský zámecký rybník se jen tak nenapustí, voda totiž zatýká do...

neděle, 14. dubna 2019, 18:30

Frýdlantský zámecký rybník poničily šesti lety přívalové deště. Od té doby byl zrevitalizován, voda v něm ale není a ještě dlouho...

VIDEO: Na nákupy o víkendu? Snad raději ne

neděle, 14. dubna 2019, 12:42

Včera nebylo zrovna počasí na vejletění. A v Liberci využilo hodně lidí studený den k nákupům. Na průtahu Libercem to, jak...

Na TULce frčí strojírenství, za to o vyučování fyziky a chemie moc...

neděle, 14. dubna 2019, 11:10

Strojírenství. Tak právě tento obor vede mezi všemi ostatními technickými obory na Technické univerzitě. Velký zájem je také o...

Nej dřevěné stavby? Liberecký EKOpark, zbrojnice v Krásné Studánce i...

neděle, 14. dubna 2019, 09:45

Letos putovala hned tři ocenění z ankety Dřevěná stavba roku 2019 do Libereckého kraje. Každoroční soutěž pořádá nadace Dřevo pro...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.