Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Bezpečnější nastupování do autobusu. V Albrechticích vyrůstají nové zastávky

 
neděle, 14. dubna 2019, 20:55

Ohyzdnou zastávku zapáchající močí a vyšlapaný plácek nahradí zbrusu nové moderní autobusové zastávky. Právě ty v současné době vyrůstají v Albrechticích u Frýdlantu.

Současný stav zde nebyl pro cestující ani příjemný, ani příliš bezpečný. „Na jedné straně lidé nastupovali vlastně z jen ušlapaného plácku. Ve směru z Liberce na Frýdlant sice byla zastávka, ta ale spíše sloužila jako veřejné toalety,“ nastínil dosavadní stav zastávek místostarosta Frýdlantu Jiří Stodůla.

Nově zde vyrostou nejen dvě zastávky, ale také se vybudují nástupiště a dojde i na odvodnění silnice. Kvůli bezpečnosti ale muselo dojít k přesunu za stávky, a to ve směru na Liberec. „Tato zastávka se posunula pod vrchol kopce,“ informovala mluvčí města Martina Petrášková.

Náklady na výstavbu se pohybují okolo 2,6 milionu korun, z nichž město uhradí třetinu z těchto nákladů. Na projektu vybudování zastávek spolupracuje město se správcem komunikace I/13, tedy s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR.

Napsal(a) redakce | Foto Město Frýdlant
 


 

Kam dál?

Frýdlantský zámecký rybník se jen tak nenapustí, voda totiž zatýká do...

neděle, 14. dubna 2019, 18:30

Frýdlantský zámecký rybník poničily šesti lety přívalové deště. Od té doby byl zrevitalizován, voda v něm ale není a ještě dlouho...

VIDEO: Na nákupy o víkendu? Snad raději ne

neděle, 14. dubna 2019, 12:42

Včera nebylo zrovna počasí na vejletění. A v Liberci využilo hodně lidí studený den k nákupům. Na průtahu Libercem to, jak...

Na TULce frčí strojírenství, za to o vyučování fyziky a chemie moc...

neděle, 14. dubna 2019, 11:10

Strojírenství. Tak právě tento obor vede mezi všemi ostatními technickými obory na Technické univerzitě. Velký zájem je také o...

Nej dřevěné stavby? Liberecký EKOpark, zbrojnice v Krásné Studánce i...

neděle, 14. dubna 2019, 09:45

Letos putovala hned tři ocenění z ankety Dřevěná stavba roku 2019 do Libereckého kraje. Každoroční soutěž pořádá nadace Dřevo pro...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí Jiří Ovčáček. Kandidaturu na prezidenta nevylučuje

„Praha je díky prázdninám prázdná. Přijel jsem dřív, než jsem čekal,“ začal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po podání ruky před rozhovorem. Na hausbót na Císařské louce v Praze totiž dorazil se slušným předstihem. Z původně plánovaných čtyřiceti minut povídání se setkání protáhlo na téměř dvojnásobek. Kromě uvolněných témat se bývalý novinář a dnes asi nejkontroverznější mluvčí v tuzemsku rozpovídal také o tom, za jakých okolností by byl ochoten kandidovat na prezidenta a proč nemůže přijít na jméno spolku Milion chvilek.

Pamětní bankovky s Karlem Gottem lidé vykoupili během čtyř hodin. Při čekání ve frontách musela zasahovat i policie

V Praze se včera prodávaly pamětní eurobankovky s portrétem zpěváka Karla Gotta. K výročí jeho 80. narozenin vydala společnost Nunofia celkem 5 tisíc bankovek s nominální hodnotou nula euro. Ve frontách na ně čekaly tisíce lidí. Vyprodány byly během zhruba čtyř hodin. Den po vyprodání se cena bankovek v aukcích pohybuje v řádech tisíců korun.

Lidé si zvykají na vratné kelímky. Podnikům ale přibyla práce

Letní večery lákají na budějcký Sokolák spoustu lidí. Například v kavárně Coffe on the go nebo v klubu K2 už ale nedostanete drink do klasického jednorázového kelímku, ale do vratného. I když je na něj záloha padesát korun, lidé si pomalu zvykají. Podle ankety na Budějcké Drbně o zavedení vratných kelímků je patrné, že lidé nápad kvitují, a mají z něho radost i samotní majitelé podniků. Jejich realizace a následná cesta k zákazníkovi, ale není jednoduchá a jsou s ní spojené i trable.