Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Malebná bítouchovská zvonička by mohla být letošní Památkou roku

 
sobota, 8. června 2019, 11:35

Malebná zvonička v malé obci Bítouchov září novotou. A také se uchází o vítězství v letošním ročníku soutěže Památka roku Libereckého kraje.

Drobná zvonička z počátku 19. století prošla nedávno rozsáhlou rekonstrukcí. Dostala úplně novou střešní krytinu a oprav se dočkaly zdi i vrcholový kříž. Podle radní Květy Vinklátové se jedná o krásnou stavbu. „Bítouchovská zvonice dokazuje, že i malé stavby mohou být významné,“ konstatovala Vinklátová. 

Stavbu pamatující pojizerské lidové stavitelství nechalo opravit město Semily, a to i díky dotaci z Ministerstva kultury. Zda se zvonička stane vítězkou mezi celkem sedmi stavbami ucházejícími se o titul Stavba roku se dozvíte 14. září, kdy proběhne slavnostní vyhlášení tradiční soutěže.

Napsal(a) redakce | Foto Liberecký kraj
 


 

Kam dál?

Liberci se daří, loni hospodařil s téměř šedesátimilionovým přebytkem

sobota, 8. června 2019, 09:46

Loňský rok byl pro kasu liberecké radnice příznivý. Liberec hospodařil s přebytkem skoro 58 milionů korun.

Kauza Kováku asi nikdy neskončí. Demolici opět kraj zamítl

sobota, 8. června 2019, 08:23

Téma ubytovny Kovák vzbuzuje emoce už dlouhé roky. A stále není jasné, co se zchátralou budovou bude. Město Chrastava se ji...

Otevření lesáku se odkládá, přespárování vany zkomplikoval přívalový...

pátek, 7. června 2019, 18:06

Lesní koupaliště se po vetších a menších peripetiích loni po letech otevřelo, jenže v průběhu léta se zjistilo, že spáry...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.