Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: V Ruprechticích je opravené dětské hřiště, děti se tu vyřádí

 
středa, 19. června 2019, 19:39

Děti v Ruprechticích se mohou radovat z nového dětského hřiště na křižovatce ulic Kmochova a Ostravská. Nové konstrukce nahradily staré herní prvky, některé i desítky let staré. Místo opravu prokouklo, posuďte sami.

Hřiště v Ruprechticích vzniklo po dostavbě zdejších panelových domů. Před třemi lety ale město nechalo odstranit některé hrací prvky, které již byly v nevyhovujícím stavu. „O rok později začlenilo město toto hřiště do plánu obnovy a v roce 2018 vznikla projektová dokumentace,“ uvedla mluvčí města Jana Kodymová.

Zároveň tehdy nechalo město odstranit poslední dosluhující herní prvky, jako například pískoviště, kolotoč nebo skluzavky. No a co teď? Teď si mohou děti zařádit na úplně nových prolézačkách. „Nově sem byla instalována šplhací sestava, nerezová skluzavka nebo například závěsná skluzavka,“ informovala Kodymová.

Nechybí zde ani tradiční skákací panák nebo pískoviště. A to obsahuje úplnou novinku v podobě stínící plachty. Díky tomu si zde mohou dětičky hrát a rodiče nemusí mít strach, že jejich děti dostanou úžeh. „Pokud se to osvědčí, má odbor ekologie a veřejného prostoru v úmyslu instalovat tyto plachty i na další nová dětská hřiště,“ dodala mluvčí města.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Město Liberec
 


 

Kam dál?

FOTO: Poničené sochy už jsou opravené. Bránu snů povalil vandal,...

středa, 19. června 2019, 18:34

Hned dvě umělecká sochařská díla byla v minulých měsících poškozena. Město je nyní nechalo opravit, což vyšlo na více než sto...

Odstávka kabinové lanovky na Ještěd v Liberci bude delší

středa, 19. června 2019, 13:54

Odstávka kabinové lanovky na Ještěd v Liberci bude delší. Důvodem jsou technické problémy spojené s výměnou pohonu a...

Záchranáři budou moci lítat i v noci, na libereckém letišti bude nový...

středa, 19. června 2019, 12:02

Záchranáři v Libereckém kraji budou moci konečně využívat Leteckou záchrannou službu i v noci. Doposud byla základna v Liberci...

Rumun, který ubodal v Liberci Ukrajinku, jde do vězení, odvolání mu...

středa, 19. června 2019, 11:01

Za vraždu mladé Ukrajinky poslal Krajský soud v Liberci dvaatřicetiletého Rumuna Mariuse Vasilica Ailieseie do vězení na 19 let....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zaměstnanci Huawei sbírají citlivá data o klientech

Zaměstnanci české pobočky čínské telekomunikační společnosti Huawei údajně shromažďují citlivá data o lidech, s nimiž vedou obchodní jednání. Získané informace také probírají s lidmi z čínského velvyslanectví. Českému rozhlasu - Radiožurnál to řekli bývalí zaměstnanci firmy. Huawei obvinění odmítá.

Realisté dnes večer dohlasují o možném ukončení činnosti

Po třech letech dnes možná ukončí činnost politické uskupení Realisté. Členská základna o tom od minulého pondělí hlasuje. Sbor zakladatelů v červnu přijal usnesení, kterým doporučil stranu dobrovolným rozpuštěním zrušit. Důvodem jsou neúspěchy ve volbách, pasivita krajských organizací či odchod mnoha členů do jiných uskupení.

Pěkná filmová role je malý zázrak, říká před sedmdesátkou Polívka

Herec Boleslav Polívka má pořád nápadů dost a je připraven natočit ještě několik televizních manéží. Polívka, který 31. července oslaví 70. narozeniny, na otázky odpověděl, že krásná filmová role je malý zázrak, vlastní divadlo dává herci nezávislost a mezi Brnem a Prahou by měl být "vyrovnaný a usměvavý vztah".