Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Chrastaváci by se měli ve Vítkovské ulici dočkat chodníků a dokonce i kanalizace

 
pondělí, 1. července 2019, 17:26

Obyvatelé Vítkovské ulice v Chrastavě by se mohli dočkat vybudování chodníků i kanalizace. To vše by navíc měla doplnit kompletní rekonstrukce silnice. Zatím ale není jisté, kdy by k rekonstrukci mohlo dojít.

Vznik chodníků ve Vítkovské ulici je závislý na získání dotace. Bez té totiž město není schopné chodníky vybudovat. „Aktuálně začneme zpracovávat projektovou dokumentaci, abychom na jaře příštího roku mohli požádat o dotaci,“ uvedl Jakub Dvořák, vedoucí oddělení správy majetku chrastavské radnice.

O tom, zda chodníky v ulici vyrostou, by se tak mělo rozhodnout na přelomu jara a léta, kdy by mělo být jasné, zda Chrastava dotaci získala. S výstavbou chodníků souvisí i oprava povrchu. „Jedná se o krajskou komunikaci. Podmínkou pro realizaci oprav je vypracování projektu z rozpočtu města,“ informoval starosta Michael Canov. Samotnou opravu by pak měl provést Liberecký kraj, zatím ale nepadlo žádné závazné datum.

Vedení města zároveň již delší dobu řeší otázku kanalizace v této lokalitě. Nabízely se dvě varianty. Buď vybudování domovních čistíren vod, nebo kanalizace. „Nakonec se město rozhodlo, že zde vybuduje kanalizaci, podmínkou pro její vznik ale je, aby její výstavba probíhala současně s rekonstrukcí vozovky,“ dodal starosta.

Náklady na vybudování kanalizace se pohybují okolo 16 milionů korun, které bude muset uhradit městská kasa. K realizaci všech projektů by mohlo dojít nejdříve v roce 2022. Vedení Chrastavy ale upozorňuje, že to také může být později.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Péči o pacienty ve Frýdlantu převzala liberecká nemocnice

pondělí, 1. července 2019, 14:20

Péči o pacienty ve Frýdlantu převzala dnes Krajská nemocnice Liberec. Největší nemocnice v Libereckém kraji odkoupila od EUC...

Cestu do práce komplikují řidičům kolony. Ty se tvoří u Jeřmanic,...

pondělí, 1. července 2019, 08:17

Pondělní ráno. Mnoho řidičů právě míří do práce. Cestu jim ale možná zkomplikují aktuální kolony na silnici první třídy č. 35....

FOTO: Vystoupila ze stínu slavného manžela. Galerie vystavuje dílo...

pondělí, 1. července 2019, 07:01

Na málo známé koláže a fotografie světově uznávané výtvarnice Běly Kolářové láká Oblastní galerie v Liberci. Podle kurátorky...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc hektarů. Současně se pokouší uhasit desítky dalších požárů na ploše 85 396 hektarů, zejména na Sibiři a na Čukotce. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na údaje od specializované státní agentury Avialesoochrana, zabývající se leteckou ochranou lesů.

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby sociální demokracie vyměnila svého kandidáta na ministra kultury Michala Šmardu (ČSSD) za někoho jiného. Hamáček po schůzce s ministerským předsedou novinářům řekl, že ČSSD trvá na dodržování ústavy a koaliční smlouvy a kandidáta nemá důvod měnit. Nechtěl upřesnit, dokdy by mohla ČSSD vyčkávat.

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500 korun stejně jako pro seniory nad 70 let. Dosud dostávali zpět až částku nad 5000 korun jako ostatní zdraví dospělí. Na twitteru to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Národní rada osob se zdravotním postižením snížení ochranného limitu žádala už loni v květnu loňského roku.