Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Z menšího sběrného místa v Kateřinkách se stala skládka. Město odvezlo čtyřicet kubíků odpadu

 
pátek, 5. července 2019, 17:19

V Kateřinské ulici v Liberci je malé sběrné místo. Jenže lidé tam pořádek moc nedodržují a během posledních dní problém eskaloval, když tu vznikla černá skládka. Město ji teď muselo zlikvidovat.

Během několika týdnů se zde nahromadilo 40 kubíků nejrůznějšího odpadu. Nechyběly lednice, pračky, bojler, nábytek, třešní lepenka, sádrokarton, pneumatiky, kabely, ale také hasicí přístroj, sudy s asfaltem, řada barev, nádob s oleji a dalšími nebezpečnými látkami. Některé zcela otevřené.

Kousek od řeky

„Sotva dva metry od skládky protéká Černá Nisa, mohlo dojít k velké ekologické zátěži. Někteří lidé, kteří byli spatřeni při vykládání tohoto odpadu, jsou nyní předvolávání k podání vysvětlení a hrozí jim pokuta,“ uvedla mluvčí města Jana Kodymová.

Místo je tak po úklidu nově vybaveno kamerou a také novou pracovní dobou, která bude ve středu od 16 do 17 hodin a v sobotu od 10 do 11. Na místě pak bude vždy přítomna obsluha.
„Kdokoliv potřebuje odevzdat některý ze sbíraných odpadů, může jej využít. Sběrné místo však neslouží k odkládání objemného odpadu, nebezpečného odpadu a stavebního odpadu,“ dodala mluvčí.

Podobné problémy, i když ne takového rozsahu, jsou na mnoha místech Liberce. „Nejčastěji u nádob na sběr využitelných složek komunálního odpadu. Zde není výjimkou spatřit odložené pneumatiky, nábytek, elektrospotřebiče a nezřídka také nebezpečný odpad. Žádáme proto všechny obyvatele města, aby se vyvarovali tohoto jednání, pomohli zlepšit stav životního prostředí ve městě a odpad odkládali jen tam, kam se má, v tomto případě do sběrného dvora,“ uzavřela Kodymová.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Město Liberec
 


 

Kam dál?

Rockový léto na Rock Radiu

pátek, 5. července 2019, 12:45

Zdál se Vám loňský způsob léta poněkud nešťastným? Měli jste málo slušného rocku? Na Rock Radiu to vidí stejně. A tak vyhlásili...

Dvě holčiny se rozhodly, že oživí zapomenutá místa. V kostele v...

pátek, 5. července 2019, 10:25

Dvě studentky se rozhodly, že by lidé neměli zapomínat na krásné památky ve svém okolí jen proto, že zrovna nezáří novotou, nebo...

FOTO: Práce na Schubertově vile se blíží ke konci, brzy se zde otevře...

čtvrtek, 4. července 2019, 17:16

Schubertova vila, která se nachází v Hrádku nad Nisou ve Václavské ulici je od roku 2016 kulturní památkou. Aby taky ne, budova z...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli připravit kvalitní krizoví manažeři. Předseda vlády to dnes uvedl na facebooku. Dodal, že se očekává prodej nepotřebných nemovitostí České pošty. Z peněz, které za ně utrží, by měl podle Babiše vzniknout fond, který umožní nákup nových technologií.

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o migrantech. Novinářům vyšetřování potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí, jméno vyšetřované ženy neřekla. Maříková v lednu na svém profilu na sociální síti facebook přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Policie se věcí zabývá pro podezření z přečinu Podněcování k nenávisti.

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.