Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dvě holčiny se rozhodly, že oživí zapomenutá místa. V kostele v Horním Vítkově pořádají fesťák

 
pátek, 5. července 2019, 10:25

Dvě studentky se rozhodly, že by lidé neměli zapomínat na krásné památky ve svém okolí jen proto, že zrovna nezáří novotou, nebo by si zasloužily pořádnou rekonstrukci. Festivalem KUKOKLI chtějí ukázat, že i taková místa stojí za to navštívit a bojovat o jejich záchranu.

Loni objevily kostel Navštívění Panny Marie v Horním Vítkově u Liberce. A ten jim učaroval. „Dlouho jsme hledaly vhodný kostel, ve kterém by šel uspořádat festival, až jsme narazily na kostel Navštívení Panny Marie a hned jsem věděly, že je to ten pravý pro uspořádání klidného festivalu,“ uvádí organizátorka Johanka Urbanová.

Kostel v Horním Vítkově (části města Chrastava) by sice potřeboval pořádně opravit, přesto je ale znát, že je to krásné místo zasazené v ještě krásnější krajině. „Kostel se nachází na nádherném místě. Důležité také bylo, že jsme si hned sedly s manželi Kačani, kteří kostel spravují a jsou úžasní lidé a moc hezky se o kostel starají. Díky nim je v kostele život. Také máme kladný vztah k Libereckému kraji a přišlo nám, že zde takový druh festivalu chybí,“ upřesnila autorka projektu Miriam Macnerová Vilímová.

A tak holky v Horním Vítkově loni uspořádaly první ročník malého příjemného festivalu KUKOKLI. Cíl celé akce je jasný. „Jde nám o oživení kostela, upozornění na jeho chátrající stav,a také chceme otevřít tento prostor společným zážitkům na inspirativním místě,“ informovaly organizátorky. A jak vznikl název KUKOKLI? Spojuje v sobě kulturu, kostel a klid. Rozhodně tak nečekejte fesťák, který bude dunět na míle daleko.

Festival KUKOKLI je spíše komorní událostí, která vás přivede na zajímavé místo. „KUKOKLI není jen o hudbě, divadle, dobrém jídle, ale i okolní přírodě, která umocňuje Genius loci historického místa. Klademe důraz na intimní atmosféru celé akce, skrze kterou se chceme odlišit od přelidněných a neosobních produkcí,“ vysvětlily studentky, které za celou akcí stojí.

Letošní ročník proběhne 12. a 13. července a nabídne nejen hudební ale také divadelní představení. Vystoupí zde například D'BRANX, Bára Zmeková, Cold Cold Nights, The Wild Roots, Bookie Baker, Aiko a další.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto KUKOKLI
 


 

Kam dál?

FOTO: Práce na Schubertově vile se blíží ke konci, brzy se zde otevře...

čtvrtek, 4. července 2019, 17:16

Schubertova vila, která se nachází v Hrádku nad Nisou ve Václavské ulici je od roku 2016 kulturní památkou. Aby taky ne, budova z...

POLITICKÁ KORIDA: Centrum Liberce přecpané auty. Jak řešit dopravu ve...

čtvrtek, 4. července 2019, 16:12

Na posledním zastupitelstvu se rozhořela debata ohledně nových parkovišť v centru města. Měla by radnice dalšími parkovacími...

Horní patro pavilonu tropů v ZOO prošlo kompletní rekonstrukcí,...

čtvrtek, 4. července 2019, 14:12

Jako v tropickém deštném pralese se nyní mohou cítit návštěvníci Zoo Liberec, kteří zavítají do pavilonu tropů. Celé jeho horní...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.

Trump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA Grónsko

Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že ruší zářijovou cestu do Dánska, neboť premiérku Mette Frederiksenovou neoslovila jeho nabídka ohledně koupě Grónska. Informovala o tom agentura Reuters. Dánští politici na odřeknutí návštěvy reagují s údivem. Zprávu o tom, že Trump uvažuje o koupi autonomního území Dánska a největšího ostrova na světě se zhruba 56 tisíc obyvatel, zveřejnil minulý týden americký list The Wall Street Journal.

Česko si připomene srpen 1968 a 1969, Milion chvilek chystá pochod

V Česku se dnes chystají desítky akcí, kterými si lidé připomenou okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968 a oběti demonstrací v srpnu 1969. Spolek Milion chvilek pro demokracii přichystal pochod Prahou, při kterém chtějí vzpomenout na potlačení demonstrací před 50 lety a také poukázat na současné politické problémy. Čelní představitelé státu a pamětníci se zúčastní pietního aktu u budovy Českého rozhlasu.