Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

S falešnou vstupenkou to nikdo nezkusil, na Hejnických slavnostech byl klid

 
pondělí, 8. července 2019, 06:01

Před Hejnickými slavnostmi se řešil velký problém s falešnými vstupenkami, kterými se chtěl zatím neznámý podvodník obohatit. Nakonec si ale nikdo nelajsknul na slavnosti s nepravou vstupenkou přijít.

Několik set falešných vstupenek kolovalo mezi lidmi na placenou část Hejnických slavností. Organizátoři městské akce se rozhodli držitele neplatných lístků nevpustit, žádný incident se ale v průběhu soboty nestal. „Nemáme nic hlášeno,“ řekla mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

Klidný průběh akce potvrdil i starosta Jaroslav Demčák. Do sobotních 19:00 podle něj nepřišel nikdo, kdo by se pokusil na falešnou vstupenku dostat do areálu s hudebním festivalem. „Je možné, že si to lidé mezi sebou řekli a vyházeli je, nebo je od nich zpátky vykoupil ten, kdo jim je prodal,“ uvedl Jaroslav Demčák.

Psali jsme: Máte lístky na Hejnické slavnosti? Tak pozor, možná jsou falešné. Na Hejnicku totiž řádí podvodník

Starosta již dříve uvedl, že mohlo být vyrobeno až 1000 falešných vstupenek a prodat se z nich mohlo asi 200. Poznat se daly podle číslování, falešné začínají trojčíslím 046. Falzifikáty se prodávaly za 100 až 150 korun, platný lístek stál 300 korun.

Slavnosti v třítisícovém městě z podhůří Jizerských hor byly dvoudenní. Placený byl jen sobotní zábavný a hudební program s koncertem skupiny Mandrage či vystoupením zpěváka Sebastiana. Kolik lidí festival sledovalo, budou podle starosty vědět až v příštích dnech. Mnohem více lidí ale přišlo v sobotu na bezplatně přístupnou část programu, do které patřily kolotočářské atrakce, stánkový prodej v ulicích či řemeslný jarmark před kostelem. „Všechny odstavné plochy byly přes den plné, nebylo už kde zaparkovat. Odhaduji, že během soboty přišlo 10.000 lidí,“ dodal Demčák. Hejnické slavnosti pokračovaly i v neděli. Vystoupil na nich i Maxim Turbulenc nebo Žlutý pes.

V minulosti problémy s falešnými vstupenkami na Hejnické slavnosti nebyly, i když se zřejmě také objevily. „Myslím, že jednotkově si někdo vyrobil fake, který nebyl poznat. Tady se ale bavíme o stovkách kusů, kdy nešlo o to něco ušetřit, ale vydělat,“ řekl již dříve starosta.

Napsal(a) ČTK | Foto Jaroslav Demčák
 


 

Kam dál?

Kde sociální služby pomáhají, Radce pomohly s prací, Toníkovi s...

neděle, 7. července 2019, 09:45

Všichni známe pojem sociální služby. Ale konkrétní příběhy lidí si pod tím asi jen málo kdy představíme. Město Frýdlant se tak...

Liberec zapojil již druhý Mikrotým, ten bude dohlížet na Františkov,...

sobota, 6. července 2019, 15:03

V pořadí již druhý Mikrotým bude bdít nad bezpečností a pořádkem v jednotlivých oblastech města Liberec. Celá situace by se v...

I letos můžete zavítat do Pavlovic a vidět stovky druhů fuchsií a...

sobota, 6. července 2019, 13:20

Jiří Pevný má každoročně svou zahrádku plnou květin. Najdete u něj stovky druhů fuchsií ale také trvalek. Díky tomu je místo...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.

Trump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA Grónsko

Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že ruší zářijovou cestu do Dánska, neboť premiérku Mette Frederiksenovou neoslovila jeho nabídka ohledně koupě Grónska. Informovala o tom agentura Reuters. Dánští politici na odřeknutí návštěvy reagují s údivem. Zprávu o tom, že Trump uvažuje o koupi autonomního území Dánska a největšího ostrova na světě se zhruba 56 tisíc obyvatel, zveřejnil minulý týden americký list The Wall Street Journal.

Česko si připomene srpen 1968 a 1969, Milion chvilek chystá pochod

V Česku se dnes chystají desítky akcí, kterými si lidé připomenou okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968 a oběti demonstrací v srpnu 1969. Spolek Milion chvilek pro demokracii přichystal pochod Prahou, při kterém chtějí vzpomenout na potlačení demonstrací před 50 lety a také poukázat na současné politické problémy. Čelní představitelé státu a pamětníci se zúčastní pietního aktu u budovy Českého rozhlasu.