Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Osvobozený Luděk Nečesaný skončil v nemocnici. Chce mít čas na osobní věcí

 
úterý, 9. července 2019, 07:45

Včera osvobodil soud exředitele Krajské nemocnice v Liberci Luďka Nečesaného. Ten v posledních měsících zastával v nemocnici funkci náměstka. Na konci června ale skončil. Chce se údajně věnovat svým osobním záležitostem.

V liberecké nemocnici skončil Luděk Nečesaný, který byl včera nepravomocně osvobozen v korupční kauze. Bývalý generální ředitel krajské nemocnice řekl, že chce hlavně vyřešit své osobní záležitosti. Poslední půl rok v nemocnici působil na pozici náměstka pro řízení zdravotní péče. Po dohodě tento post opustil k poslednímu červnu.

„Hlavní důvod je ten, že chci mít teď plno energie, času a prostoru, abych dokončil vše mimo nemocnici,“ řekl. Nečesaný byl v čele liberecké nemocnice od roku 2007 do konce roku 2010 a poté od poloviny roku 2013 do konce roku 2018. Dál o toto místo neusiloval a i před půl rokem jako důvod uváděl, že se potřebuje soustředit na vyřešení osobních problémů.

Nečesaný nevylučuje, že se do liberecké nemocnice v budoucnu ještě vrátí. „S generálním ředitelem (Richardem Lukášem) jsem na nějaké spolupráci do budoucna domluven. Na druhou stranu si myslím, že i přes dnešní rozsudek případ nekončí. A vzhledem k tomu, že se pomaličku připravuje a finalizuje žádost na odškodnění našeho syna, tak teď se potřebuji všemu tomu věnovat,“ uvedl.

Nečesaný čelí obvinění, že jako ředitel nemocnice dostával úplatky od zdravotnických firem v letech 2009 a 2010. Podle obžaloby měl přes firmu své manželky získat 23 milionů korun. Soud ho dnes sice osvobodil, státní zástupce si ale podal odvolání. Syn Nečesaného, který byl obžalován z pokusu vraždy kadeřnice v Hořicích na Jičínsku, se letos dočkal po letech pravomocného osvobozujícího verdiktu. Předtím ho hradecký soud dvakrát poslal ve vězení, na svobodu se pokaždé dostal díky zásahu Nejvyššího soudu. Nečesaný je přesvědčen, že jeho obvinění v korupční kauze souvisí s tím, jakým způsobem bojoval za osvobození svého syna.

Nečesaný chce na volné noze zůstat minimálně několik měsíců. „Právě proto, že chci mít čas a klid řešit své osobní věci a dotáhnout je do konce, tak o žádném dalším angažmá neuvažuji,“ řekl. Současný stav liberecké nemocnice považuje za stabilní. „Funguje velmi dobře a může pokračovat dál i beze mě,“ dodal.

Napsal(a) ČTK
 


 

Kam dál?

Z hotelu u zámku na Sychrově nakonec bude soukromý domov pro seniory

pondělí, 8. července 2019, 16:01

Delší dobu je Zámecký hotel Sychrov prázdný. Dosavadní majitel se ho snažil prodat, jenže zájemce se nenašel. O koupi uvažoval i...

Nahlédněte do Panského lomu v Hanychově, zavedou vás tam speleologové

pondělí, 8. července 2019, 14:06

Jak dobře znáte Liberec a jeho okolí? A co víte třeba o Panském dole? Pokud vás to zajímá, tak máte v sobotu jedinečnou...

Ulice U Domoviny na Perštýně je od dnešního dne uzavřená, důvodem je...

pondělí, 8. července 2019, 13:12

Kvůli rekonstrukci kanalizace a vodovodu neprojedete částí ulice U Domoviny nedaleko Liebiegova městečka. Rekonstrukce prováděná...

Anketa o vjezdu osobáků do centra vzbuzuje vášně! Uvažuje snad...

pondělí, 8. července 2019, 11:54

Město Liberec na svém oficiálním facebookovém profilu uveřejnilo anketu zabývající se vjezdem vozů do centra města. A bouřlivá...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí Jiří Ovčáček. Kandidaturu na prezidenta nevylučuje

„Praha je díky prázdninám prázdná. Přijel jsem dřív, než jsem čekal,“ začal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po podání ruky před rozhovorem. Na hausbót na Císařské louce v Praze totiž dorazil se slušným předstihem. Z původně plánovaných čtyřiceti minut povídání se setkání protáhlo na téměř dvojnásobek. Kromě uvolněných témat se bývalý novinář a dnes asi nejkontroverznější mluvčí v tuzemsku rozpovídal také o tom, za jakých okolností by byl ochoten kandidovat na prezidenta a proč nemůže přijít na jméno spolku Milion chvilek.

Pamětní bankovky s Karlem Gottem lidé vykoupili během čtyř hodin. Při čekání ve frontách musela zasahovat i policie

V Praze se včera prodávaly pamětní eurobankovky s portrétem zpěváka Karla Gotta. K výročí jeho 80. narozenin vydala společnost Nunofia celkem 5 tisíc bankovek s nominální hodnotou nula euro. Ve frontách na ně čekaly tisíce lidí. Vyprodány byly během zhruba čtyř hodin. Den po vyprodání se cena bankovek v aukcích pohybuje v řádech tisíců korun.

Lidé si zvykají na vratné kelímky. Podnikům ale přibyla práce

Letní večery lákají na budějcký Sokolák spoustu lidí. Například v kavárně Coffe on the go nebo v klubu K2 už ale nedostanete drink do klasického jednorázového kelímku, ale do vratného. I když je na něj záloha padesát korun, lidé si pomalu zvykají. Podle ankety na Budějcké Drbně o zavedení vratných kelímků je patrné, že lidé nápad kvitují, a mají z něho radost i samotní majitelé podniků. Jejich realizace a následná cesta k zákazníkovi, ale není jednoduchá a jsou s ní spojené i trable.