Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Osvobozený Luděk Nečesaný skončil v nemocnici. Chce mít čas na osobní věcí

 
úterý, 9. července 2019, 07:45

Včera osvobodil soud exředitele Krajské nemocnice v Liberci Luďka Nečesaného. Ten v posledních měsících zastával v nemocnici funkci náměstka. Na konci června ale skončil. Chce se údajně věnovat svým osobním záležitostem.

V liberecké nemocnici skončil Luděk Nečesaný, který byl včera nepravomocně osvobozen v korupční kauze. Bývalý generální ředitel krajské nemocnice řekl, že chce hlavně vyřešit své osobní záležitosti. Poslední půl rok v nemocnici působil na pozici náměstka pro řízení zdravotní péče. Po dohodě tento post opustil k poslednímu červnu.

„Hlavní důvod je ten, že chci mít teď plno energie, času a prostoru, abych dokončil vše mimo nemocnici,“ řekl. Nečesaný byl v čele liberecké nemocnice od roku 2007 do konce roku 2010 a poté od poloviny roku 2013 do konce roku 2018. Dál o toto místo neusiloval a i před půl rokem jako důvod uváděl, že se potřebuje soustředit na vyřešení osobních problémů.

Nečesaný nevylučuje, že se do liberecké nemocnice v budoucnu ještě vrátí. „S generálním ředitelem (Richardem Lukášem) jsem na nějaké spolupráci do budoucna domluven. Na druhou stranu si myslím, že i přes dnešní rozsudek případ nekončí. A vzhledem k tomu, že se pomaličku připravuje a finalizuje žádost na odškodnění našeho syna, tak teď se potřebuji všemu tomu věnovat,“ uvedl.

Nečesaný čelí obvinění, že jako ředitel nemocnice dostával úplatky od zdravotnických firem v letech 2009 a 2010. Podle obžaloby měl přes firmu své manželky získat 23 milionů korun. Soud ho dnes sice osvobodil, státní zástupce si ale podal odvolání. Syn Nečesaného, který byl obžalován z pokusu vraždy kadeřnice v Hořicích na Jičínsku, se letos dočkal po letech pravomocného osvobozujícího verdiktu. Předtím ho hradecký soud dvakrát poslal ve vězení, na svobodu se pokaždé dostal díky zásahu Nejvyššího soudu. Nečesaný je přesvědčen, že jeho obvinění v korupční kauze souvisí s tím, jakým způsobem bojoval za osvobození svého syna.

Nečesaný chce na volné noze zůstat minimálně několik měsíců. „Právě proto, že chci mít čas a klid řešit své osobní věci a dotáhnout je do konce, tak o žádném dalším angažmá neuvažuji,“ řekl. Současný stav liberecké nemocnice považuje za stabilní. „Funguje velmi dobře a může pokračovat dál i beze mě,“ dodal.

Napsal(a) ČTK
 


 

Kam dál?

Z hotelu u zámku na Sychrově nakonec bude soukromý domov pro seniory

pondělí, 8. července 2019, 16:01

Delší dobu je Zámecký hotel Sychrov prázdný. Dosavadní majitel se ho snažil prodat, jenže zájemce se nenašel. O koupi uvažoval i...

Nahlédněte do Panského lomu v Hanychově, zavedou vás tam speleologové

pondělí, 8. července 2019, 14:06

Jak dobře znáte Liberec a jeho okolí? A co víte třeba o Panském dole? Pokud vás to zajímá, tak máte v sobotu jedinečnou...

Ulice U Domoviny na Perštýně je od dnešního dne uzavřená, důvodem je...

pondělí, 8. července 2019, 13:12

Kvůli rekonstrukci kanalizace a vodovodu neprojedete částí ulice U Domoviny nedaleko Liebiegova městečka. Rekonstrukce prováděná...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.