Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Liberecká ZOO má nově své vlastní kino, dozvíte se v něm spoustu informací o zvířatech

 
středa, 10. července 2019, 09:13

Liberecká Zoo se může pochlubit jedinečnou novinkou - kinem. Nové trháky tam ale nečekejte, budou se zde promítat dokumenty o zdejších zvířatech i projektech, která sahají za hranice Česka.

Liberecká zoo přestavěla bývalou vnitřní ubikaci asijských jelínků muntžaků malých či australských pštrosů emu na takzvané ZooKino. V době otevření zahrady tam promítá zdarma přírodopisné dokumenty o chovaných zvířatech či o terénních projektech liberecké zoo ve světě. V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí zoo Barbara Tesařová.

ZooKino se nachází v horní části areálu u výběhu koní Převalského. Vybaveno je velkoplošnou obrazovkou, ovládacím panelem s nabídkou filmů a sezením pro dvě desítky diváků. „Cílem ZooKina je nejen zvýšit atraktivitu areálu zahrady, ale především ukázat návštěvníkům, že zoo už nejsou pouhými centry odpočinku a zábavy, ale především ochranářskými institucemi, které se významně podílí na záchraně ohrožených druhů i v jejich přirozeném prostředí na různých místech naší planety,“ uvedl ředitel zoo David Nejedlo.

Filmovou databázi v kině bude zoo pravidelně obměňovat. „Zájemci si nyní mohou vybrat ze sedmi různých přírodovědných dokumentů o ochraně přírody, na jejichž vzniku se zoo sama podílela,“ uvedla Barbara Tesařová. V nabídce jsou například díly ze série Češi zachraňují s průvodcem a moderátorem Danem Bártou, dokument o krmení a výživě zvířat v liberecké zoo nebo video mapující ochranářské aktivity liberecké zoo v Indonésii. Pro malé děti je připraven krátký animovaný příběh o životě a osudu asijských zpěvných ptáků s názvem Ztichlý les.

Prostory ZooKina využijí také lektoři Střediska ekologické výchovy DIVIZNA při svých vzdělávacích programech pro děti i při komentovaných prohlídkách pro veřejnost. Podle Tesařové zde zoo také plánuje pořádání besed s českými přírodovědci a ochránci přírody.

Napsal(a) ČTK | Foto Zoo Liberec

Štítky zoo, kino, Liberec, film,

 


 

Kam dál?

Dejte si bacha na své věci, zloději řádí v kempech i na parkovištích

středa, 10. července 2019, 07:36

Nejen za blbost, ale i za chvilinku nepozornosti se někdy platí. A právě taková chvilinka, která trvá minutku nebo jen pár...

Hodkovice o objízdnou trasu přes Záskalí nepřijdou, rekonstrukce se...

středa, 10. července 2019, 06:24

Vedení města Hodkovice nad Mohelkou si oddechlo, podařilo se totiž posunout plánovanou uzavírku silnice vedoucí přes Záskalí,...

FOTO: Z Nelegálu jsou Zrádci. V Liberci se natáčí šestidílný seriál z...

úterý, 9. července 2019, 16:45

Televizní štáb pokračoval v minulých dnech v Liberci v natáčení šestidílné kriminální série z drogového prostředí. V hlavních...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli připravit kvalitní krizoví manažeři. Předseda vlády to dnes uvedl na facebooku. Dodal, že se očekává prodej nepotřebných nemovitostí České pošty. Z peněz, které za ně utrží, by měl podle Babiše vzniknout fond, který umožní nákup nových technologií.

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o migrantech. Novinářům vyšetřování potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí, jméno vyšetřované ženy neřekla. Maříková v lednu na svém profilu na sociální síti facebook přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Policie se věcí zabývá pro podezření z přečinu Podněcování k nenávisti.

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.