Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rekonstrukce bazénu se oddaluje, příští léto určitě nezačne

 
středa, 10. července 2019, 11:03

Už během příštích letních prázdnin mohla začít kompletní rekonstrukce libereckého plaveckého bazénu. Podle vedení města Liberec to ale není reálné. Teprve nyní začíná hledat projektanta.

Liberci se nepodaří za rok v létě zahájit plánovanou rekonstrukci městského plaveckého stadionu, která si odhadem vyžádá 350 až 400 milionů korun. Město teprve nyní začalo hledat projektanta, jde o zakázku za 32 milionů korun bez daně. Podle primátora Jaroslava Zámečníka při splnění všech zákonných lhůt začne oprava bazénu nejdřív na konci příštího roku, jako reálnější se jeví léto 2021.

„Už začínáme zvažovat, že i přes chystanou rekonstrukci budeme muset dát peníze do nejnutnějších oprav, aby nezhavaroval bazén do uzavírky,“ uvedl Jaroslav Zámečník. Plavecký areál postavený podle návrhu architekta Pavla Švancary v polovině 80. let minulého století na Tržním náměstí má ročně kolem 350.000 návštěvníků. Opravu nutně potřebuje, protože důležitá technologická zařízení již dosluhují, střechou zatéká, nevyhovující je i zasklení budovy a vana hlavního bazénu prosakuje. Práce potrvají zhruba rok a půl a po dobu rekonstrukce by měl zůstat v provozu jen menší bazén v přístavbě vybudované před sedmi lety.

Vedení města tento týden schválilo vypsání zakázky na projektanta stavby, podle primátora by výběrové řízení mělo trvat čtyři měsíce. „Chceme vybrat někoho, kdo se postará o všechny fáze projektové dokumentace včetně budoucího autorského dozoru,“ uvedl primátor. Za poslední roky je to největší zakázka, jakou město pro projektanty vypsalo.

„Stanovili jsme taková kvalifikační kritéria, aby se mohly přihlásit zkušené projektantské týmy, případně sdružení firem,“ řekl Zámečník. Uchazeči musí především doložit, že za posledních deset let se projekčně podíleli na třech jiných rekonstrukcích bazénů alespoň v hodnotě 150 milionů korun. Z toho minimálně jedna zakázka musí být z posledních pěti let.

Primátor předpokládá, že smlouvu s vítězem soutěže uzavřou v listopadu. Nabídnutá cena bude mít na výsledek vliv z 60 procent, profesní zkušenost ze 30 procent a z deseti procent termín dodání dokumentace. Na realizaci zakázky bude mít vítězný projektant 220 až 280 dnů. Primátor předpokládá, že by tak v létě příštího roku mohlo město vypsat soutěž, z níž vzejde firma, která bazén opraví. Vítěz by podle Zámečníka mohl být známý čtyři měsíce od vypsání zakázky.

Napsal(a) ČTK | Foto Bazén Liberec
 


 

Kam dál?

Liberecká ZOO má nově své vlastní kino, dozvíte se v něm spoustu...

středa, 10. července 2019, 09:13

Liberecká Zoo se může pochlubit jedinečnou novinkou - kinem. Nové trháky tam ale nečekejte, budou se zde promítat dokumenty o...

Dejte si bacha na své věci, zloději řádí v kempech i na parkovištích

středa, 10. července 2019, 07:36

Nejen za blbost, ale i za chvilinku nepozornosti se někdy platí. A právě taková chvilinka, která trvá minutku nebo jen pár...

Hodkovice o objízdnou trasu přes Záskalí nepřijdou, rekonstrukce se...

středa, 10. července 2019, 06:24

Vedení města Hodkovice nad Mohelkou si oddechlo, podařilo se totiž posunout plánovanou uzavírku silnice vedoucí přes Záskalí,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli připravit kvalitní krizoví manažeři. Předseda vlády to dnes uvedl na facebooku. Dodal, že se očekává prodej nepotřebných nemovitostí České pošty. Z peněz, které za ně utrží, by měl podle Babiše vzniknout fond, který umožní nákup nových technologií.

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o migrantech. Novinářům vyšetřování potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí, jméno vyšetřované ženy neřekla. Maříková v lednu na svém profilu na sociální síti facebook přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Policie se věcí zabývá pro podezření z přečinu Podněcování k nenávisti.

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.