Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ve Frýdlantu možná vyroste nový závod společnosti DGS

 
čtvrtek, 11. července 2019, 09:19

Frýdlant se možná stane zázemím nového závodu společnosti DGS. Kde přesně ale nakonec závod vyroste ještě není jisté. ROzhodnutí by mělo padnout do konce roku.

Společnost DGS Druckguss Systeme působící v Liberci plánuje stavbu nového závodu za zhruba 750 milionů korun. Pravděpodobně vznikne ve Frýdlantu na Liberecku, kde zástupci firmy, města a Libereckého kraje podepsali memorandum o spolupráci. Finální rozhodnutí o umístění závodu padne zřejmě do konce roku, řekl jednatel a ředitel firmy Luboš Pfohl.

„Máme úzký výběr, toto (Frýdlant) je samozřejmě největší favorit. Proto se i podepsalo memorandum. Teď jsou nutné ještě určité kroky, které to musí potvrdit. Není to ještě na sto procent,“ dodal.

Výrobce dílů ze slitin hliníku zejména pro automobilový průmysl plánuje, že nový závod by ve zkušebním provozu začal fungovat od roku 2021. V plném provozu by měla být továrna na výrobu tlakových odlitků z hliníkových slitin nejpozději v roce 2025. „Firma DGS je firmou švýcarskou, má ještě dvě dceřiné společnosti. Jednu v Číně a druhou v Liberci. Na všech třech místech, tedy ve Švýcarsku, v Číně i v České republice, rozšiřuje výrobu,“ uvedl Pfohl.

Podle obchodního rejstříku tržby firmy v Česku v roce 2017 přesáhly 1,626 miliardy korun při zisku 219 milionů. Ve společnosti pracovalo 400 lidí. V novém závodu by práci podle Pfohla mělo najít zhruba 300 až 400 lidí. „Věřím, že se projekt podaří zrealizovat, protože pracovní příležitosti Frýdlantsko opravdu potřebuje,“ uvedl starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Podle hejtmana Martina Půty by nová továrna mohla přispět k tomu, že lidé nebudou muset jezdit za prací do liberecké průmyslové zóny. „Je to další krok k tomu, aby Frýdlantsko navázalo na svou bohatou průmyslovou tradici, která nyní, po období útlumu, opět ožívá. K dalšímu rozvoji tohoto regionu by pak výrazně přispělo dokončení stavby silnice I/13 z Krásné Studánky do Frýdlantu,“ dodal hejtman Martin Půta.

Napsal(a) ČTK | Foto DGS

Štítky Frýdlant, DGS, firma, automoto,

 


 

Kam dál?

Téma Turówa se projednávalo i na polském velvyslanectví, hejtman...

středa, 10. července 2019, 18:35

Na polském velvyslanectví v Praze se setkal hejtman Libereckého kraje Martin Půta s Chargé d'affaires Antoniego Wręgim. Hlavní...

ONLINE CHAT: Jak probíhá projekt GreenNet za 300 milionů? Ptejte se...

středa, 10. července 2019, 14:34

Teplárna Liberec právě dokončuje největší investiční akci od svého postavení. Projekt GreenNet za skoro 300 miliónů korun zvýší...

Rekonstrukce bazénu se oddaluje, příští léto určitě nezačne

středa, 10. července 2019, 11:03

Už během příštích letních prázdnin mohla začít kompletní rekonstrukce libereckého plaveckého bazénu. Podle vedení města Liberec...

Liberecká ZOO má nově své vlastní kino, dozvíte se v něm spoustu...

středa, 10. července 2019, 09:13

Liberecká Zoo se může pochlubit jedinečnou novinkou - kinem. Nové trháky tam ale nečekejte, budou se zde promítat dokumenty o...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí Jiří Ovčáček. Kandidaturu na prezidenta nevylučuje

„Praha je díky prázdninám prázdná. Přijel jsem dřív, než jsem čekal,“ začal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po podání ruky před rozhovorem. Na hausbót na Císařské louce v Praze totiž dorazil se slušným předstihem. Z původně plánovaných čtyřiceti minut povídání se setkání protáhlo na téměř dvojnásobek. Kromě uvolněných témat se bývalý novinář a dnes asi nejkontroverznější mluvčí v tuzemsku rozpovídal také o tom, za jakých okolností by byl ochoten kandidovat na prezidenta a proč nemůže přijít na jméno spolku Milion chvilek.

Pamětní bankovky s Karlem Gottem lidé vykoupili během čtyř hodin. Při čekání ve frontách musela zasahovat i policie

V Praze se včera prodávaly pamětní eurobankovky s portrétem zpěváka Karla Gotta. K výročí jeho 80. narozenin vydala společnost Nunofia celkem 5 tisíc bankovek s nominální hodnotou nula euro. Ve frontách na ně čekaly tisíce lidí. Vyprodány byly během zhruba čtyř hodin. Den po vyprodání se cena bankovek v aukcích pohybuje v řádech tisíců korun.

Lidé si zvykají na vratné kelímky. Podnikům ale přibyla práce

Letní večery lákají na budějcký Sokolák spoustu lidí. Například v kavárně Coffe on the go nebo v klubu K2 už ale nedostanete drink do klasického jednorázového kelímku, ale do vratného. I když je na něj záloha padesát korun, lidé si pomalu zvykají. Podle ankety na Budějcké Drbně o zavedení vratných kelímků je patrné, že lidé nápad kvitují, a mají z něho radost i samotní majitelé podniků. Jejich realizace a následná cesta k zákazníkovi, ale není jednoduchá a jsou s ní spojené i trable.