Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ve Frýdlantu možná vyroste nový závod společnosti DGS

 
čtvrtek, 11. července 2019, 09:19

Frýdlant se možná stane zázemím nového závodu společnosti DGS. Kde přesně ale nakonec závod vyroste ještě není jisté. ROzhodnutí by mělo padnout do konce roku.

Společnost DGS Druckguss Systeme působící v Liberci plánuje stavbu nového závodu za zhruba 750 milionů korun. Pravděpodobně vznikne ve Frýdlantu na Liberecku, kde zástupci firmy, města a Libereckého kraje podepsali memorandum o spolupráci. Finální rozhodnutí o umístění závodu padne zřejmě do konce roku, řekl jednatel a ředitel firmy Luboš Pfohl.

„Máme úzký výběr, toto (Frýdlant) je samozřejmě největší favorit. Proto se i podepsalo memorandum. Teď jsou nutné ještě určité kroky, které to musí potvrdit. Není to ještě na sto procent,“ dodal.

Výrobce dílů ze slitin hliníku zejména pro automobilový průmysl plánuje, že nový závod by ve zkušebním provozu začal fungovat od roku 2021. V plném provozu by měla být továrna na výrobu tlakových odlitků z hliníkových slitin nejpozději v roce 2025. „Firma DGS je firmou švýcarskou, má ještě dvě dceřiné společnosti. Jednu v Číně a druhou v Liberci. Na všech třech místech, tedy ve Švýcarsku, v Číně i v České republice, rozšiřuje výrobu,“ uvedl Pfohl.

Podle obchodního rejstříku tržby firmy v Česku v roce 2017 přesáhly 1,626 miliardy korun při zisku 219 milionů. Ve společnosti pracovalo 400 lidí. V novém závodu by práci podle Pfohla mělo najít zhruba 300 až 400 lidí. „Věřím, že se projekt podaří zrealizovat, protože pracovní příležitosti Frýdlantsko opravdu potřebuje,“ uvedl starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Podle hejtmana Martina Půty by nová továrna mohla přispět k tomu, že lidé nebudou muset jezdit za prací do liberecké průmyslové zóny. „Je to další krok k tomu, aby Frýdlantsko navázalo na svou bohatou průmyslovou tradici, která nyní, po období útlumu, opět ožívá. K dalšímu rozvoji tohoto regionu by pak výrazně přispělo dokončení stavby silnice I/13 z Krásné Studánky do Frýdlantu,“ dodal hejtman Martin Půta.

Napsal(a) ČTK | Foto DGS

Štítky Frýdlant, DGS, firma, automoto,

 


 

Kam dál?

Téma Turówa se projednávalo i na polském velvyslanectví, hejtman...

středa, 10. července 2019, 18:35

Na polském velvyslanectví v Praze se setkal hejtman Libereckého kraje Martin Půta s Chargé d'affaires Antoniego Wręgim. Hlavní...

ONLINE CHAT: Jak probíhá projekt GreenNet za 300 milionů? Ptejte se...

středa, 10. července 2019, 14:34

Teplárna Liberec právě dokončuje největší investiční akci od svého postavení. Projekt GreenNet za skoro 300 miliónů korun zvýší...

SOUTĚŽ: Pochlub se jak trávíš dovolenou! Nejlepší snímky Drbna ocení...

středa, 10. července 2019, 14:05

Razíš v červenci na vodu, k moři nebo na chatu? Nenechávej si fotky z letních radovánek jen pro sebe a poděl se o ně i s dalšími...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním jednáním Sněmovny. Chce s nimi řešit společný postup s ohledem na postoj prezidenta Miloše Zemana ke kauze Čapí hnízdo. Prezident ve čtvrtek řekl, že pokud nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman obnoví trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO), využije svého ústavního práva abolice a trestní stíhání zastaví.

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Česká republika má za sebou další mrazivé ráno. Na Šumavě se rtuť teploměru zastavila na minus osmi stupních. Český hydrometeorologický ústav vydal včera před mrazem výstrahu - může totiž způsobit škody na nesklizených zemědělských plodinách.

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal případné rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana, kterým by hlava státu zastavila Babišovo stíhání v případu Čapího hnízda. Zeman ve čtvrtek oznámil, že by o takzvané abolici rozhodl, pokud by bylo pravomocně zastavené stíhání obnoveno. Babiš řekl rádiu Impuls, že by jen komentoval nesmyslné spekulace, protože trestní stíhání bylo zastaveno a žádný trestný čin se nestal.