Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

O dopravní nehody a kolony není nouze, umí se ale řidiči v takových situacích chovat?

 
čtvrtek, 11. července 2019, 10:39

Ani letní prázdniny se neobejdou bez nehod. Policisté v souvislosti s nedávnými událostmi připomínají řidičům, jak by se měli v takových nenadálých událostech chovat.

Hned ke dvěma nehodám vyjížděli policisté včera ráno. „K první nehodě došlo po sedmé hodině na silnici I/35 ve směru od Hodkovic na Liberec v úseku stoupání na Jeřmanice,“ sdělil policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Naštěstí se celá událost obešla bez zranění, nicméně nehoda v danou chvíli úplně zablokovala provoz. A k velmi podobné nehodě dvou osobáků došlo i mezi obcemi Bělá pod Bezdězem a Obora. „K této nehodě vyjížděli policisté přibližně ve stejný čas. Ani zde nikdo neutrpěl zranění, ale i v tomto případě nehoda uzavřela na několik desítek minut komunikaci,“ vysvětlil Robovský.

A právě takové situace prověří chování a znalosti řidičů. Bohužel podle zkušeností policistů řidiči často nesledují dostatečně provoz nebo nevědí, jak vytvořit uličku pro vozidla s právem přednostní jízdy. Přitom od října 2018 mají v případě kolon povinnost takovou uličku vytvořit. „Řidiči tak mohou ohrozit ostatní účastníky provozu a také mohou zavinit to, že se složky IZS nedostanou včas na místo, kde jsou potřeba,“ komentoval mluvčí.

Jak správně vytvořit uličku můžete vidět ve videu BESIPu

Napsal(a) redakce | Foto Dominik Svoboda, BESIP,

Štítky nehody, policie, ulička,

 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Festival, který přijede za vámi do Liberce. Létofest 2019...

čtvrtek, 11. července 2019, 10:03

Létofest, který v Česku jako první nabídl neokoukaný model městského putovního festivalu, vstupuje do třetího ročníku. Dvoudenní...

Ve Frýdlantu možná vyroste nový závod společnosti DGS

čtvrtek, 11. července 2019, 09:19

Frýdlant se možná stane zázemím nového závodu společnosti DGS. Kde přesně ale nakonec závod vyroste ještě není jisté. ROzhodnutí...

Téma Turówa se projednávalo i na polském velvyslanectví, hejtman...

středa, 10. července 2019, 18:35

Na polském velvyslanectví v Praze se setkal hejtman Libereckého kraje Martin Půta s Chargé d'affaires Antoniego Wręgim. Hlavní...

ONLINE CHAT: Jak probíhá projekt GreenNet za 300 milionů? Ptejte se...

středa, 10. července 2019, 14:34

Teplárna Liberec právě dokončuje největší investiční akci od svého postavení. Projekt GreenNet za skoro 300 miliónů korun zvýší...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí Jiří Ovčáček. Kandidaturu na prezidenta nevylučuje

„Praha je díky prázdninám prázdná. Přijel jsem dřív, než jsem čekal,“ začal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po podání ruky před rozhovorem. Na hausbót na Císařské louce v Praze totiž dorazil se slušným předstihem. Z původně plánovaných čtyřiceti minut povídání se setkání protáhlo na téměř dvojnásobek. Kromě uvolněných témat se bývalý novinář a dnes asi nejkontroverznější mluvčí v tuzemsku rozpovídal také o tom, za jakých okolností by byl ochoten kandidovat na prezidenta a proč nemůže přijít na jméno spolku Milion chvilek.

Pamětní bankovky s Karlem Gottem lidé vykoupili během čtyř hodin. Při čekání ve frontách musela zasahovat i policie

V Praze se včera prodávaly pamětní eurobankovky s portrétem zpěváka Karla Gotta. K výročí jeho 80. narozenin vydala společnost Nunofia celkem 5 tisíc bankovek s nominální hodnotou nula euro. Ve frontách na ně čekaly tisíce lidí. Vyprodány byly během zhruba čtyř hodin. Den po vyprodání se cena bankovek v aukcích pohybuje v řádech tisíců korun.

Lidé si zvykají na vratné kelímky. Podnikům ale přibyla práce

Letní večery lákají na budějcký Sokolák spoustu lidí. Například v kavárně Coffe on the go nebo v klubu K2 už ale nedostanete drink do klasického jednorázového kelímku, ale do vratného. I když je na něj záloha padesát korun, lidé si pomalu zvykají. Podle ankety na Budějcké Drbně o zavedení vratných kelímků je patrné, že lidé nápad kvitují, a mají z něho radost i samotní majitelé podniků. Jejich realizace a následná cesta k zákazníkovi, ale není jednoduchá a jsou s ní spojené i trable.