Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Společnost Trumpf se rozšiřuje, v Liberci postavila novou halu

 
pátek, 12. července 2019, 20:35

Průmyslový zóna Jih se stala zázemím i pro novou výrobní a administrativní halu společnosti Trumpf. Náklady na její postavení se pohybují okolo 182 milionů korun.

Společnosti Trumpf to umožní rozšířit výrobu. V nové hale bude vyrábět výměníky palet pro laserovou techniku, uvedla dnes v tiskové zprávě firma.

„Jedná se o projekt Palettenwechsler, který je do Liberce přesouván z německé sesterské společnost v Neukirchu,“ uvedla firma. Výroba se bude zavádět postupně. S odkazem na moderní pracovní prostředí, výši mezd a benefity nemá vedení firmy Trumpf obavy, že by byl problém sehnat zhruba 20 nových pracovníků.

Společnost Trumpf vyrábí obráběcí stroje, lasery i elektroniku pro průmyslové aplikace. V závodech po celém světě zaměstnává zhruba 13.400 zaměstnanců, v Liberci jich je 125. Podle obchodního rejstříku v hospodářském roce 2017/2018 dosáhl liberecký závod obratu 860 milionů korun při zisku 138 milionů. Ve výroční zprávě firma uváděla, že výstavba nové haly by měla přinést nárůst tržeb o půl miliardy korun.

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook/Trumpf

Štítky Trumpf, firma, Liberecko,

 


 

Kam dál?

Kvalitu vody v liberecké přehradě udržuje ultrazvuk. Ničí sinice i...

pátek, 12. července 2019, 13:02

Město Liberec a Povodí Labe společně využívají technologickou novinku, která by měla zajistit čistou vodu v harcovské přehradě....

Policisté dopadli zloděje, který měl na triku krádež salámů, kuřat i...

pátek, 12. července 2019, 12:11

Policistům se podařilo dopadnout mladého zlodějíčka, který má na triku hned pět krádeží v Jablonci a Liberci. Pachatel se...

Ve frýdlantské nemocnici by měla začít opět fungovat pohotovost i...

pátek, 12. července 2019, 06:02

Už během příštího měsíce by měla frýdlantská nemocnice začít opět poskytovat pohotovostní službu, a to 24 hodin denně. Od září by...

Od včerejšího dne je uzavřená propojka ulic Žitavská a Větrná v Hrádku

čtvrtek, 11. července 2019, 21:28

Od včerejšího dne neprojedou žádní řidiči propojkou mezi hrádeckými ulicemi Žitavská a Větrná. Důvodem je realizace stavby Spojka...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí Jiří Ovčáček. Kandidaturu na prezidenta nevylučuje

„Praha je díky prázdninám prázdná. Přijel jsem dřív, než jsem čekal,“ začal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po podání ruky před rozhovorem. Na hausbót na Císařské louce v Praze totiž dorazil se slušným předstihem. Z původně plánovaných čtyřiceti minut povídání se setkání protáhlo na téměř dvojnásobek. Kromě uvolněných témat se bývalý novinář a dnes asi nejkontroverznější mluvčí v tuzemsku rozpovídal také o tom, za jakých okolností by byl ochoten kandidovat na prezidenta a proč nemůže přijít na jméno spolku Milion chvilek.

Pamětní bankovky s Karlem Gottem lidé vykoupili během čtyř hodin. Při čekání ve frontách musela zasahovat i policie

V Praze se včera prodávaly pamětní eurobankovky s portrétem zpěváka Karla Gotta. K výročí jeho 80. narozenin vydala společnost Nunofia celkem 5 tisíc bankovek s nominální hodnotou nula euro. Ve frontách na ně čekaly tisíce lidí. Vyprodány byly během zhruba čtyř hodin. Den po vyprodání se cena bankovek v aukcích pohybuje v řádech tisíců korun.

Lidé si zvykají na vratné kelímky. Podnikům ale přibyla práce

Letní večery lákají na budějcký Sokolák spoustu lidí. Například v kavárně Coffe on the go nebo v klubu K2 už ale nedostanete drink do klasického jednorázového kelímku, ale do vratného. I když je na něj záloha padesát korun, lidé si pomalu zvykají. Podle ankety na Budějcké Drbně o zavedení vratných kelímků je patrné, že lidé nápad kvitují, a mají z něho radost i samotní majitelé podniků. Jejich realizace a následná cesta k zákazníkovi, ale není jednoduchá a jsou s ní spojené i trable.