Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Společnost Trumpf se rozšiřuje, v Liberci postavila novou halu

 
pátek, 12. července 2019, 20:35

Průmyslový zóna Jih se stala zázemím i pro novou výrobní a administrativní halu společnosti Trumpf. Náklady na její postavení se pohybují okolo 182 milionů korun.

Společnosti Trumpf to umožní rozšířit výrobu. V nové hale bude vyrábět výměníky palet pro laserovou techniku, uvedla dnes v tiskové zprávě firma.

„Jedná se o projekt Palettenwechsler, který je do Liberce přesouván z německé sesterské společnost v Neukirchu,“ uvedla firma. Výroba se bude zavádět postupně. S odkazem na moderní pracovní prostředí, výši mezd a benefity nemá vedení firmy Trumpf obavy, že by byl problém sehnat zhruba 20 nových pracovníků.

Společnost Trumpf vyrábí obráběcí stroje, lasery i elektroniku pro průmyslové aplikace. V závodech po celém světě zaměstnává zhruba 13.400 zaměstnanců, v Liberci jich je 125. Podle obchodního rejstříku v hospodářském roce 2017/2018 dosáhl liberecký závod obratu 860 milionů korun při zisku 138 milionů. Ve výroční zprávě firma uváděla, že výstavba nové haly by měla přinést nárůst tržeb o půl miliardy korun.

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook/Trumpf

Štítky Trumpf, firma, Liberecko,

 


 

Kam dál?

Kvalitu vody v liberecké přehradě udržuje ultrazvuk. Ničí sinice i...

pátek, 12. července 2019, 13:02

Město Liberec a Povodí Labe společně využívají technologickou novinku, která by měla zajistit čistou vodu v harcovské přehradě....

Policisté dopadli zloděje, který měl na triku krádež salámů, kuřat i...

pátek, 12. července 2019, 12:11

Policistům se podařilo dopadnout mladého zlodějíčka, který má na triku hned pět krádeží v Jablonci a Liberci. Pachatel se...

Ve frýdlantské nemocnici by měla začít opět fungovat pohotovost i...

pátek, 12. července 2019, 06:02

Už během příštího měsíce by měla frýdlantská nemocnice začít opět poskytovat pohotovostní službu, a to 24 hodin denně. Od září by...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.