Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Liberci dokončují školku v Klášterní. Určená je hlavně pro děti zaměstnanců nemocnice

 
úterý, 16. července 2019, 10:44

Školka se bude jmenovat KNofLík a názvem tak bude odkazovat právě na propojení s Krajskou nemocnicí v Liberci. Protože budou školku navštěvovat hlavně děti, jejichž rodiče pracují v nemocnici, bude upravena i provozní doba.

Krajská nemocnice Liberec dokončuje přestavbu bývalé ubytovny v Klášterní ulici za 35 milionů korun. Od září v ní začne fungovat mateřská škola, která je určená hlavně pro děti zaměstnanců nemocnice. Tomu odpovídá i nezvykle dlouhá provozní doba, otevřená bude od pondělí do pátku mezi 5:45 až 19:15. Jde o službu maminkám, které pracují ve zdravotnictví, řekla dnes novinářům jednatelka školky Ivana Honsnejmanová.

Školka pojme až 88 dětí, od září bude zřejmě zcela naplněna. V drtivě většině tam budou docházet právě děti zaměstnanců nemocnice. Školkovné pro ně bude měsíčně 400 korun, běžná výše platby za dítě v této školce bude 3500 korun. Školka se bude jmenovat KNofLík. „Přijde nám vtipné, že v jejím názvu jsou skrytá tři písmena názvu nemocnice, tedy KNL - Krajská nemocnice Liberec,“ uvedl mluvčí nemocnice Václav Řičář.

Školka bude provozována v duchu Montessori pedagogiky, která se zaměřuje na individualitu žáka, pomůcky jsou zaměřeny na získávání zkušeností a výuka není jen teoretická, ale hlavně praktická. I proto bude prostor školky rozdělený na šest center aktivit. „Děti mají šanci pracovat, experimentovat, bádat, tvořit,“ uvedla Ivana Honsnejmanová. Uzpůsobená tomu bude i zahrada, v níž kromě herních prvků bude třeba i truhlářský ponk či záhony, o které se budou starat děti.

Nová školka vzniká přestavbou bývalého panelákového objektu, kde bývala nemocniční ubytovna. Ve dvou spojených čtyřpodlažních panelových domech bylo v minulosti dohromady 32 bytů. Školka bude v prvních dvou patrech a do vrchních dvou se přestěhuje část administrativy nemocnice. Náklady na přestavbu budovy na bezbariérovou školku a administrativní zázemí vyšly nemocnici na zhruba 35 milionů korun. Práce by měly skončit do poloviny srpna. „Vše probíhá podle plánu,“ řekla Honsnejmanová. Rekonstrukce zahrnovala vybourání bývalých bytů, nové rozvody a topení, výměnu oken, vybudování výtahu, zateplení fasády a úpravy zahrady.

Napsal(a) ČTK | Foto Město Liberec
 


 

Kam dál?

Nová páteřní sjezdovka na Ještědu se letos nestihne udělat

úterý, 16. července 2019, 10:01

Skiareál Ještěd v Liberci musí do příštího roku odložit plán na vybudování nové páteřní sjezdovky Nová Skalka za 150 milionů...

Napadení i použití pepřáku. Strážnici vyjížděli řešit konflikt v...

úterý, 16. července 2019, 08:21

Liberečtí strážníci v uplynulých dnech vyjížděli do jedné z libereckých restaurací, kde mělo dojít k napadení. Jenže ze dvou...

V Zoo se narodila další mláďata. Na svět přišli ohrožený gibon a osel

pondělí, 15. července 2019, 16:55

Malý samec osla somálského i mládě gibona bělolícého nově rozšířili počty zvířat v liberecké zoo. Oba dva druhy patří mezi silně...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli připravit kvalitní krizoví manažeři. Předseda vlády to dnes uvedl na facebooku. Dodal, že se očekává prodej nepotřebných nemovitostí České pošty. Z peněz, které za ně utrží, by měl podle Babiše vzniknout fond, který umožní nákup nových technologií.

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o migrantech. Novinářům vyšetřování potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí, jméno vyšetřované ženy neřekla. Maříková v lednu na svém profilu na sociální síti facebook přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Policie se věcí zabývá pro podezření z přečinu Podněcování k nenávisti.

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.