Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nová páteřní sjezdovka na Ještědu se letos nestihne udělat

 
úterý, 16. července 2019, 10:01

Skiareál Ještěd v Liberci musí do příštího roku odložit plán na vybudování nové páteřní sjezdovky Nová Skalka za 150 milionů korun. Původně ji chtěl mít hotovou do letošní zimy. Nestihne ji ale udělat kvůli vypracování dokumentace EIA, v níž se posuzuje vliv na přírodu. Řekl to ředitel lyžařského střediska Jakub Hanuš.

Přípravy zpozdilo to, že původně vyhotovenou dokumentaci dostal skiareál letos v květnu od krajského úřadu zpět k dopracování. Důvodů pro to bylo více. V dokumentaci chyběl například návrh kompenzačních opatření za odlesnění svahu, podrobnější vyhodnocení nároků na spotřebu vody pro zasněžování nebo detailnější vyhodnocení vlivu na krajinný ráz či vliv osvětlení na večerní scenérii Ještědského hřebene.

Podle Hanuše by chtěli dopracovanou dokumentaci znovu předložit do konce srpna. „Máme v plánu ji do poloviny srpna dopracovat a předjednat na krajském úřadě ještě před podáním," uvedl Hanuš. Termínově tak podle něj nejsou schopni letos novou sjezdovku vybudovat. Podle původních plánů měly práce začít už v srpnu mýcením.

Nová sjezdovka by měla částečně odstranit slabinu areálu, což jsou úzké sjezdovky. V některých místech mají na šířku jen 12 metrů. Sjezdovka Nová Skalka by měla být dlouhá přes 1,5 kilometru, široká od 40 do 50 metrů a osvětlená v celé délce. Záměrem je také rozšíření sjezdovek Slalomák a Liberecká a Beranovy cesty od dolní stanice kabinové lanovky ke konečné tramvaje. Kvůli vybudování nové sjezdovky a rozšiřování současných by mělo být vykáceno skoro sedm hektarů lesa. Okraj lesa by neměl do vzniklého bezlesí přecházet zprudka, ale bude členitější. V záměru se počítá se zemními pracemi v objemu 21 tisíc metrů krychlových.

Napsal(a) ČTK | Foto Skiareál Ještěd
 


 

Kam dál?

Napadení i použití pepřáku. Strážnici vyjížděli řešit konflikt v...

úterý, 16. července 2019, 08:21

Liberečtí strážníci v uplynulých dnech vyjížděli do jedné z libereckých restaurací, kde mělo dojít k napadení. Jenže ze dvou...

V Zoo se narodila další mláďata. Na svět přišli ohrožený gibon a osel

pondělí, 15. července 2019, 16:55

Malý samec osla somálského i mládě gibona bělolícého nově rozšířili počty zvířat v liberecké zoo. Oba dva druhy patří mezi silně...

Vrací se léto, koncem týdne opět přijdou tropické teploty

pondělí, 15. července 2019, 15:56

Po uplynulém chladnějším týdnu se v příštích dnech začne zvolna oteplovat a koncem týdne se mají teploty pohybovat okolo...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli připravit kvalitní krizoví manažeři. Předseda vlády to dnes uvedl na facebooku. Dodal, že se očekává prodej nepotřebných nemovitostí České pošty. Z peněz, které za ně utrží, by měl podle Babiše vzniknout fond, který umožní nákup nových technologií.

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o migrantech. Novinářům vyšetřování potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí, jméno vyšetřované ženy neřekla. Maříková v lednu na svém profilu na sociální síti facebook přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Policie se věcí zabývá pro podezření z přečinu Podněcování k nenávisti.

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.