Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Bezdoplatková zóna se v Liberci rozšířila o další dva domy na Františkově

 
úterý, 16. července 2019, 11:12

V Liberci se rozšířila takzvaná bezdoplatková zóna o další dvě budovy ve Vojanově ulici na Františkově. Dosud se toto opatření ve městě vztahovalo jen na jeden dům v této ulici.

„Všechny tři budovy spolu přímo sousedí a jsou dlouhodobě považovány za významně sociálně vyloučené," uvedla mluvčí radnice Jana Kodymová. K domu s číslem popisným 138, dnes již zcela uzavřenému, přibyly podle ní od poloviny července objekty 132 a 133. Podle zjištění města tyto domy velmi často slouží jen jako takzvaná přestupní stanice pro lidi čerpající sociální dávky. Domy jsou ve špatném technickém stavu a obyvatelé nerespektují veřejný pořádek.

Narušování veřejného pořádku

„Jsem rád, že naší žádosti o vyhlášení zóny bylo správním orgánem už podruhé vyhověno. Důvody kvůli zvýšenému výskytu rizikových jevů a častému narušování veřejného pořádku byly zjevné a řádně podložené intenzitou výjezdů republikové i městské policie," uvedl náměstek pro sociální oblast Ivan Langr (SLK). „Od rozšíření zóny si slibuji alespoň mírné zlepšení velmi nepříznivého stavu ve Vojanově ulici, kterou považuji dlouhodobě za nejvíce sociálně zatíženou oblast ve městě a sousedsky trvale neudržitelnou," dodal náměstek.

Rozšíření zóny v praxi znamená, že nově ubytovaní v těchto domech už nebudou mít nárok na doplatek na bydlení. Na stávající obyvatele se nařízení nevztahuje. „Samozřejmě platí, stejně jako v případě první zóny, že budeme s klienty Vojanovy ulice pracovat v rámci některého z režimů sociálního bydlení, pokud ale oni sami budou aktivně spolupracovat. Není v žádném případě naším cílem zvyšovat počet lidí bez střechy nad hlavou nebo v bytové nouzi. Vyhlášení zóny je pro nás začátkem další práce, nikoli jejím ukončením," řekl Langr.

Bezpečnostní mikrotým

Františkov patří do působnosti takzvaného bezpečnostního mikrotýmu pro řešení sociálních problémů. Tvoří ho policista, strážník, asistent prevence kriminality a terénní pracovník města. V Liberci jsou zatím dva mikrotýmy. Od loňska funguje jeden ve Vesci a Doubí a druhý od letošního léta má kromě Františkova na starost i oblast Jeřábu a Hanychova, kde je Ještědská ulice. „Pokud jde o další rozšiřování bezdoplatkové zóny, velmi bedlivě sledujeme situaci především na Ještědské ulici v blízkosti zdejší ubytovny, kde je soužití s ostatními obyvateli velmi složité. Vzhledem k tomu, že majitel počítá s rekonstrukcí ubytovny, však zatím vyčkáváme," dodal Langr.

Napsal(a) ČTK | Foto HZS LK
 


 

Kam dál?

V Liberci dokončují školku v Klášterní. Určená je hlavně pro děti...

úterý, 16. července 2019, 10:44

Školka se bude jmenovat KNofLík a názvem tak bude odkazovat právě na propojení s Krajskou nemocnicí v Liberci. Protože budou...

Nová páteřní sjezdovka na Ještědu se letos nestihne udělat

úterý, 16. července 2019, 10:01

Skiareál Ještěd v Liberci musí do příštího roku odložit plán na vybudování nové páteřní sjezdovky Nová Skalka za 150 milionů...

Napadení i použití pepřáku. Strážnici vyjížděli řešit konflikt v...

úterý, 16. července 2019, 08:21

Liberečtí strážníci v uplynulých dnech vyjížděli do jedné z libereckých restaurací, kde mělo dojít k napadení. Jenže ze dvou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli připravit kvalitní krizoví manažeři. Předseda vlády to dnes uvedl na facebooku. Dodal, že se očekává prodej nepotřebných nemovitostí České pošty. Z peněz, které za ně utrží, by měl podle Babiše vzniknout fond, který umožní nákup nových technologií.

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o migrantech. Novinářům vyšetřování potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí, jméno vyšetřované ženy neřekla. Maříková v lednu na svém profilu na sociální síti facebook přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Policie se věcí zabývá pro podezření z přečinu Podněcování k nenávisti.

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.