Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Cizinec kradl na co přišel. Chodítka, vozíky i měděnou kabeláž na železnici

 
úterý, 16. července 2019, 14:48

Policisté na Frýdlantsku řešili několik měsíců přibývající případy krádeží. Stopy je pak zavedly k devětadvacetiletému cizinci a jak se ukázalo, všechny krádeže měl na svědomí on.

Tenhle mladý zloděj očividně kradl doslova vše, co se dalo. Začal už v první polovině dubna, kdy se dostal do prodejního objektu v Habarticích. „Z budovy odcizil množství alkoholických nápojů, finanční hotovost i elektroniku. Způsobil tak škodu více než 100 tisíc korun,“ uvedl mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Jenže to cizinci nestačilo. A za pár dní se sem vrátil. Tentokrát si opět odnesl hotovost, alkohol, elektroniku i oblečení. I škoda při druhém řádění pachatele nebyla zanedbatelná. Vyšplhala se na více než 84 tisíc. A zlodějíček ve své činnosti pokračoval. „Dále se vloupal do budovy skladu, kde se mu ale nepodařilo nic najít. Vydal se proto do vedlejší budovy sportoviště. I zde ale skončil s nepořízenou. Nakonec z nedaleké budovy základní školy odcizil zabezpečovací zařízení a poškodil majetek ve výši bezmála tři tisíce korun,“ uvedl mluvčí.

I když zloděj zrovna v budovách nic neukradl, nechával za sebou škodu na majetku. Za pár dní opět kriminálníkovi otrnulo, nebo zas potřeboval peníze a rozhodl se, že své štěstí tentokrát zkusí v budově s uskladněným zdravotnickým materiálem. Z objektu tak postupně zmizely invalidní vozíky i chodítka. A dotyčný si tak na triko připsal další vloupačku, při které způsobil škodu okolo 20 tisíc.

A po menší pauze se ke svému řádění zase vrátil. „V Habarticích se v polovině května v nočních hodinách vloupal do auta. Rozbil okno a odcizil věci z interiéru vozidla,“ komentoval Robovský. Škoda v tomto případě byla vyčíslena na 4 tisíce korun. Zloději to ale bylo asi málo, a tak ho napadlo, že se pustí do železnice. Nejdřív v okolí Frýdlantu ukradl kabeláž zabezpečení přejezdu. A neuběhl ani týden a zmizela i měděná kabeláž nedaleko Višňové. Celkově tak způsobil škodu více než 45 tisíc korun.

Policisty z Frýdlantu postupně všechny stopy a důkazy dovedly právě k devětadvacetiletému cizinci. „Ten se policistům ke všem případům doznal,“ dodal mluvčí. Nyní je tak mladý cizinec obviněn ze spáchání přečinů krádež a poškození cizí věci a ze zločinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení. A co ho čeká? V případě odsouzení by mohl ve vězení strávit pěkně dlouhou dobu v rozmezí od jednoho roku do šesti let.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Dominik Svoboda
 


 

Kam dál?

Lesák je opravený a ze tří čtvrtin plný vody. Otužilci už se mohou...

úterý, 16. července 2019, 11:51

Po zdlouhavé opravě se Lesní koupaliště otevřelo. Napuštění trvalo poměrně dlouho, nakonec ale pomohl déšť z konce týdne. Nyní už...

Bezdoplatková zóna se v Liberci rozšířila o další dva domy na...

úterý, 16. července 2019, 11:12

V Liberci se rozšířila takzvaná bezdoplatková zóna o další dvě budovy ve Vojanově ulici na Františkově. Dosud se toto opatření ve...

V Liberci dokončují školku v Klášterní. Určená je hlavně pro děti...

úterý, 16. července 2019, 10:44

Školka se bude jmenovat KNofLík a názvem tak bude odkazovat právě na propojení s Krajskou nemocnicí v Liberci. Protože budou...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli připravit kvalitní krizoví manažeři. Předseda vlády to dnes uvedl na facebooku. Dodal, že se očekává prodej nepotřebných nemovitostí České pošty. Z peněz, které za ně utrží, by měl podle Babiše vzniknout fond, který umožní nákup nových technologií.

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o migrantech. Novinářům vyšetřování potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí, jméno vyšetřované ženy neřekla. Maříková v lednu na svém profilu na sociální síti facebook přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Policie se věcí zabývá pro podezření z přečinu Podněcování k nenávisti.

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.