Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Fotograf a modelka připravují pro děti z dětského domova dětský den

 
středa, 17. července 2019, 17:06

Děti z dětského domova v Jablonném v Podještědí se 27. července dočkají dětského dne, a to díky charitativnímu projektu, za kterým stojí modelka i konzultantka Lucie Baková a fotograf Tomáš Tietze.

V loňském roce již tato dvojice připravila kalendář s názvem jednoduše Lucie 2019 a výtěžek z jeho prodeje byl věnován dětskému domovu. Ten peníze využil na nákup potřebného vybavení, oblečení a hraček.

„Připravujeme bohatý program, mimo jiné nás přijede podpořit Roman a Jiří Bělohoubek z Libereckého G7 – self defence teamu, kteří dětem předvedou základy sebeobrany,“ uvedla organizátorka Lucie Baková.

Zároveň po celý den bude akci fotit Tomáš Tietze. „Z fotografií vznikne výstava, která se uskuteční v hale Libereckého magistrátu a její výtěžek poputuje do dětského domova,“ dodala organizátorka. Lucie Baková spolupracuje s dětským domovem v Jablonném v Podještědí už tři roky, ostatně právě ředitel domova Vlastimil Faltýnek byl kmotrem jejího kalendáře.

Tisková zpráva

Foto Dětský domov v Jablonném v Podještědí
 


 

Kam dál?

Revoluce se nekoná. Město vycouvalo ze záměru placeného parkování na...

středa, 17. července 2019, 14:15

Zhruba před čtvrt rokem přišlo vedení města s tím, že by obyvatelé sídlišť měli za parkování platit. Tento záměr vzbudil obrovský...

Nechceme, aby se vrátily stovky komínů a zamořené ovzduší, říká...

středa, 17. července 2019, 13:56

Projekt GreenNet je největší investicí liberecké Teplárny od jejího vzniku. Za tři sta milionů se pomalu dokončuje první etapa...

Liberecký kraj bude žádosti o dotace na kotle přijímat od září

středa, 17. července 2019, 13:10

Liberecký kraj bude žádosti o dotace na výměnu kotlů za ekologičtější přijímat od 23. září, výzvu vyhlásil v pondělí. Ve třetí...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. Novinářům to sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.

Letiště Praha z tendru na skenery vyloučilo Huawei a ZTE

Letiště Václava Havla vyloučilo z výběrového řízení na sedm celotělových skenerů čínské firmy Huawei a ZTE. K tomuto kroku přistoupilo na základě loňského varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Ani jedna z čínských korporací se do tendru nemohla ani přihlásit. Jiné společnosti v tendru jejich produkty nevyužívají. Skenery za 30 milionů korun mají přispět k vyšší bezpečnosti cestujících. Uvedl to Deník N.

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.