Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Chrastava dbá na vzhled města, obyvatelé mohou žádat o dotaci na opravu fasády

 
čtvrtek, 18. července 2019, 13:15

Majitelům nemovitostí v Chrastavě může pomoci při obnově exteriéru budov Fond pro zlepšení vzhledu veřejného prostoru (Fond Fasáda). Cílem je zlepšit celkový vzhled města.

O finanční podporu mohou žádat majitelé těch nemovitostí, které mohou místní vidět z veřejného prostranství nebo s ním přímo sousedí. „Prostředky z fondu je možné použít na opravu zanedbaných částí obálky budov,“ uvedl za Městský úřad Jakub Dvořák.

Žádost navíc mohou podat nejen majitelé, kteří si nechávají fasádu opravit nějakou firmou, ale i lidé, kteří si opravují fasádu svépomocí. „Město jim může přispět třeba na materiál,“ sdělil Dvořák. Zájemci o dotaci musí podat žádost do poledne 30. října, zároveň musí být plánovaná obnova realizována v následujícím kalendářním roce. Bližší informace najdete na webu města.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Google

Štítky fasáda, Chrastava, oprava,

 


 

Kam dál?

Liberec má hlavního architekta. Stal se jím Jiří Janďourek, soupeře...

čtvrtek, 18. července 2019, 09:21

V čele nově vytvořené kanceláře architekta Liberce bude Jiří Janďourek, dosavadní externí spolupracovník primátora. Ve výběrovém...

Fotograf a modelka připravují pro děti z dětského domova dětský den

středa, 17. července 2019, 17:06

Děti z dětského domova v Jablonném v Podještědí se 27. července dočkají dětského dne, a to díky charitativnímu projektu, za...

Revoluce se nekoná. Město vycouvalo ze záměru placeného parkování na...

středa, 17. července 2019, 14:15

Zhruba před čtvrt rokem přišlo vedení města s tím, že by obyvatelé sídlišť měli za parkování platit. Tento záměr vzbudil obrovský...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. Novinářům to sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.

Letiště Praha z tendru na skenery vyloučilo Huawei a ZTE

Letiště Václava Havla vyloučilo z výběrového řízení na sedm celotělových skenerů čínské firmy Huawei a ZTE. K tomuto kroku přistoupilo na základě loňského varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Ani jedna z čínských korporací se do tendru nemohla ani přihlásit. Jiné společnosti v tendru jejich produkty nevyužívají. Skenery za 30 milionů korun mají přispět k vyšší bezpečnosti cestujících. Uvedl to Deník N.

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.