Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Semafor ve Vratislavicích od června nefunguje, zprovozněný by měl být co nejdříve

 
čtvrtek, 18. července 2019, 16:13

Během červnové dopravní nehody, ke které došlo na přechodu u tramvajové zastávky „Vratislavice nad Nisou, kostel“, byl poničen i semafor, který od té doby nefunguje.

Kdy bude opět zprovozněn, zaítm není jasné. Vedení Vratislavic ale celou záležitost řeší. „O opravě semaforu jsme bezprostředně začali řešit s Dopravním podnikem měst Liberce a Jablonce nad Nisou,“ uvádí Vratislavice na svém webu. Právě DMPLJ je správcem světelné signalizace u křižovatky ulic Tanvaldská a Nad Školou.

Zatím ale nepadlo žádné přesné datum, kdy by měl semafor opět fungovat. „Podle informací je nový semafor objednaný a čeká se na jeho dodání,“ informuje městský obvod. Nezbývá, než doufat, že dorazí brzy.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto vratislavice.cz

Štítky Vratislavice, semafor,

 


 

Kam dál?

Hygienici v Libereckém kraji už zkontrolovali přes třicet táborů a...

čtvrtek, 18. července 2019, 14:13

Hygienici v Libereckém kraji zkontrolovali od začátku letních prázdnin 27 letních táborů, tři jiné podobné akce a také dva...

Hlavní průtah z Frýdlantu do Polska se uzavře, bude se opravovat...

čtvrtek, 18. července 2019, 14:05

Kvůli generální opravě železničního přejezdu P2901 se silnice v Hajništi pod Smrkem na šest dní uzavře. Řidiči tak budou muset...

Chrastava dbá na vzhled města, obyvatelé mohou žádat o dotaci na...

čtvrtek, 18. července 2019, 13:15

Majitelům nemovitostí v Chrastavě může pomoci při obnově exteriéru budov Fond pro zlepšení vzhledu veřejného prostoru (Fond...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. Novinářům to sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.

Letiště Praha z tendru na skenery vyloučilo Huawei a ZTE

Letiště Václava Havla vyloučilo z výběrového řízení na sedm celotělových skenerů čínské firmy Huawei a ZTE. K tomuto kroku přistoupilo na základě loňského varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Ani jedna z čínských korporací se do tendru nemohla ani přihlásit. Jiné společnosti v tendru jejich produkty nevyužívají. Skenery za 30 milionů korun mají přispět k vyšší bezpečnosti cestujících. Uvedl to Deník N.

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.