Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vždycky vás lákala práce s koňmi? Vyzkoušejte si ji na Farmě Vysoká u Chrastavy

 
pátek, 19. července 2019, 10:44

Pobyt v přírodě s sebou přináší uvolnění a pohodu. A lidé právě krásu a klid přírody v posledních letech hojně vyhledávají. Užít si agroturistiku, navštívit zajímavé místo a přitom se dozvědět něco nového, to můžete třeba i na Farmě Vysoká.

Krásné prostředí u Chrastavy a zázemí Farmy Vysoká vám nabídne ideální podmínky pro to zapomenout na chvíli na všechny starosti, stres a neustálé honění času a jen tak si užívat. „Lidé se s větším pracovním tlakem vrací k přírodě, ve které hledají klid. A to jim farma na venkově může poskytnout,“ uvádí radní Květa Vinklátová

A co všechno vám Farma Vysoká může nabídnout? Děti i dospělí se tu dozví, co obnáší péče o koně. Zároveň se naučí, jak koně osedlat, čistit, vodit nebo uzdit. Samozřejmě nejlákavější je asi samotná jízda na koni. Ne nadarmo se říká, že pohled na svět je nejhezčí z koňského sedla. „Na Farmě Vysoká nabízí i profesionální výcvik jízdy na koni pro začátečníky i pokročilé,“ sděluje mluvčí kraje Jan Mikulička.

Zároveň si děti mohou v létě užít příměstský i pobytový tábor, který je opět zaměřen na koně. „V rámci programu se děti setkají s kováři, veterináři, dozví se o přirozené komunikaci a různém sportovním využití koní,“ dodal Mikulička.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Liberecký kraj
 


 

Kam dál?

Využil údajně otevřeného vchodu do paneláku, kradl, ven už se ale...

pátek, 19. července 2019, 09:16

Třiatřicetiletý recidivista se ve Vratislavicích vydal na procházku, a když si na sídlišti všiml otevřených dveří u jednoho domu,...

Skauti z Libereckého kraje pořádají v létě tábory pro tisíc dětí

pátek, 19. července 2019, 07:03

Skautská střediska v Libereckém kraji pořádají v létě tábory pro více než tisíc dětí. Letos jde o 42 táborů, ne všechny jsou ale...

Součástí odhalených základů kostela ve Václavicích se staly stély...

pátek, 19. července 2019, 06:12

Křížová cesta se 14 zastaveními od čtvrtka doplňuje nedávno odhalené základy bývalého kostela ve Václavicích u Hrádku nad Nisou...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny. Za rok jich udělá kolem pěti stovek, pracuje i v sobotu, řekl v rozhovoru. Nejnáročnější a nejzodpovědnější pro jsou podle něj operace nosů, lidem ale nejvíc mění život.

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a zelí. Kromě zeleniny ale spotřebitelé platí více také za vepřové maso, pečivo a těstoviny. Proti loňskému červenci naopak zlevnily máslo, vejce, cukr a ovoce. Vyplývá to z červencových průměrných cen, které zveřejnil Český statistický úřad. Statistici každý měsíc sledují a zveřejňují ceny šesti desítek potravin.

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. Novinářům to sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.