Počasí dnes4 °C, zítra3 °C
Pátek 19. dubna 2024  |  Svátek má Rostislav

Tenisový challenger Svijany open vyhrál v Liberci Srb Milojevič

Srbský tenista Nikola Milojevič vyhrál sedmý ročník challengeru ATP Svijany Open v Liberci. Čtyřiadvacetiletý hráč, jemuž ve světovém žebříčku patří 180. místo, zdolal ve finále o jedenáct let staršího Brazilce Rogéria Dutru Silvu 6:3, 3:6, 7:5 za dvě hodiny a 14 minut. V semifinále Milojevič vyřadil českého kvalifikanta Pavla Nejedlého, ve čtvrtfinále si poradil s třetím nasazeným Jiřím Veselým.

Vítězný Srb, který byl v roce 2013 světovou juniorskou jedničkou, uplatnil nátlakový tenis a ve 12. hře třetí sady prolomil podání běhavého protivníka. „Bylo to moje první vítězství na antukovém challengeru. Dosud jsem hrál více na tvrdých površích," řekl Milojevič. Za vítězství získal 80 bodů do žebříčku ATP a prémii 6190 eur.

Finále čtyřhry v sobotu ovládli Jonáš Forejtek s Michaelem Vrbenským.

Autoři | Foto LTK Liberec

Štítky Sport, tenis, challenger, Liberec, finále, svijany cup, Svijany, Asociace profesionálních tenistů, Jiří Veselý, Jonáš Forejtek, Michael Vrbenský