Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Chcete dnes na frýdlantskou věž? Prohlídky začnou až ve 13 hodin

 
sobota, 10. srpna 2019, 10:02

I dnes můžete spojit výlet do Frýdlantu nebo jeho okolí s návštěvou radniční věže. Prohlídky pro veřejnost ale dnes začnou až v jednu hodinu odpoledne.

Důvodem je naprosté naplnění kapacit dopoledních prohlídek. Není divu, frýdlantská radniční věž je krásná a určitě stojí za to, se z ní alespoň jednou pořádně rozhlédnout po okolí. „Od 13.00 hodin už ale bude moci na radniční věž opět každý, kdo po tom zatouží,“ upozorňuje mluvčí Frýdlantu Martina Petrášková.

Pokud to ve 13 hodin nestíháte, nemusíte smutnit. Další prohlídky jsou ve 14, 15 a v 16 hodin. Prohlídky navíc probíhají i v neděli.  „To již bude možné se na radniční věž dostat v běžném režimu, tedy v časech 10.00, 11.00, 13.00, 14.00, 15.00 a 16.00 hodin,“ komentuje mluvčí.

Frýdlantská radniční věž je vysoká 48 metrů a skrývá v sobě i hodinový stroj. Navíc nabízí krásné výhledy. Návštěvníci mohou spatřit nejen samotné město s hradem a zámkem, ale pokud budou mít štěstí na počasí, mohou vidět i nejvyšší horu Jizerek Smrk. Prohlídku navíc turistům zpestří zvonkohra, která se ozývá každou hodinu.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Město Frýdlant
 


 

Kam dál?

Odkládání sdílených kol v Liberci? V centru města už jedině do stojanů

sobota, 10. srpna 2019, 08:31

Trend sdílených kol neboli bikesharing se podle vedení města v Liberci ujal. Nyní ale bude možné odkládat řůžovky jen do stojanů,...

FOTO: Šnečí invaze na Šalďáku, veselé sošky se tam ale dlouho neohřály

pátek, 9. srpna 2019, 14:05

Nejeden Liberečák procházející nebo projíždějící po Šalďáku si všiml, že na ostrůvcích na křižovatce se objevilo nenápadné...

Výměna horkovodů se posunuje k ulici 1. máje a prodejně Billa

pátek, 9. srpna 2019, 12:07

V Liberci v těchto dnech pokračuje projekt GreenNet. Výměna parovodů v ulici U Nisy je téměř u konce. Stavební práce se tak...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. Novinářům to sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.

Letiště Praha z tendru na skenery vyloučilo Huawei a ZTE

Letiště Václava Havla vyloučilo z výběrového řízení na sedm celotělových skenerů čínské firmy Huawei a ZTE. K tomuto kroku přistoupilo na základě loňského varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Ani jedna z čínských korporací se do tendru nemohla ani přihlásit. Jiné společnosti v tendru jejich produkty nevyužívají. Skenery za 30 milionů korun mají přispět k vyšší bezpečnosti cestujících. Uvedl to Deník N.

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.