Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Část pískovny se zřítila a zavalila několik osob, takovou situaci nacvičovali hasiči v okolí Horní Řasnice

 
úterý, 13. srpna 2019, 21:08

Unikátní cvičení spojené se závodem záchranných psů připravil tým psovodů dobrovolných hasičů z Hejnic. Hasiči se museli poprat s různými složitými situacemi spojenými se závalem osob.

Jednou takovou byl například zasypaný automobil, ve kterém se nacházela osoba. „Hasiči tak museli osobu vyprostit a navíc jí poskytnout předlékařskou pomoc,“ komentoval zástupce velitele psovodů Pavel Morávek.

To přitom nebylo vše. Při nálezu dalšího zříceného svahu se museli předvést psovodi. Pod sutinou se totiž mohl někdo nacházet. „Do příjezdů psovodů vymezili hasiči celý prostor pátrání. V terénu byly zakopány speciální bedny pro figuranty,“ vysvětlil Morávek.

Do těchto beden si figuranti zalezli a poté byli zasypáni. Celá situace tak byla opravdu velmi podobná reálu. Tohoto cvičení se zúčastnilo na devět jednotek požární ochrany s dvěma profesionálními psovody a šestnácti psovody dobrovolných hasičů.

Další den se psovodi předvedli při pátrání ve volném terénu. „Pro toto cvičení jsme využili lesy v okolí pískovny,“ řekl zástupce velitele psovodů. V pátrání v sutinách se mezi psovody nakonec nejlépe umístila Jana Martínková, na druhém místě skončila Marie Jirásková a třetí místo obsadila Eva Bazínková. Pátrání na ploše skončilo v pořadí Martin Brandner, Martina Taterová a Jana Plívová.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto HZS LK
 


 

Kam dál?

Hokejbalový turnaj o pohár primátora Liberce vyhráli slovenští Gajary...

úterý, 13. srpna 2019, 15:30

I když má liberecký hokejbal velký sen v podobě nového hřiště s parametry na hraní ligových soutěží, nyní šel stranou. Výtěžek z...

Dětská skupina v Hrádku umožňuje maminkám pracovat, letos navíc...

úterý, 13. srpna 2019, 14:43

V Hrádku již rok funguje dětská skupinka Šneček. Ta je v tomto případě určena dětem od dvou do tří let. Díky tomu mohou mladé...

Příjezd do Liberce blokovala nehoda. U benzínky ve Stráži se srazila...

úterý, 13. srpna 2019, 09:57

V osm hodin ráno byla na tísňovou linku nahlášena nehoda tří vozidel na příjezdu do Liberce od Hrádku nad Nisou. Došlo k ní na...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.