Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Liberečtí strážníci pořádají kurzy sebeobrany pro ženy. Naučí je, jak se bránit

 
středa, 14. srpna 2019, 14:41

Městská policie Liberec v současné době připravuje kurzy sebeobrany, které jsou určeny pro ženy. Zájemkyně se naučí, jak se v rizikových situacích zachovat. Kurzy jsou navíc zdarma.

Ženy, které by se chtěly kurzu zúčastnit, musí splňovat jednu jedinou podmínku. Musí být starší 18 let. „Připravujeme celkem čtyři samostatné kurzy. Všechny se konají v sobotu a jsou bezplatné,“ informovala mluvčí Městské policie Daniela Bušková.

Praktický výcvik povedou zkušení lektoři. Ti prostřednictvím modelových situací účastnice naučí, jak se zachovat. „Ženám tak předvedou, jak si v nebezpečných situacích poradit a jak předcházet kriminálně  bezpečnostním rizikům,“ komentovala Bušková. V rámci kurzů tak dojde na praktické cvičení s figuranty, trénink chování v konkrétních situacích, ukázky způsobu napadení a obrany s nácvikem i teoretickou přednášku zaměřenou na prevenci napadení, psychologii vyjednávání, řešení krizové situace a oblast legislativního rámce chování v sebeobraně.

Kurzy proběhnou v termínech 14. a 28. září a následně 12. a 26. října. Absolvování kurzu je na vlastní nebezpečí. Pokud vás kurz sebeobrany láká, můžete se přihlásit na e-mail buskova.daniela@mp.liberec.cz nebo poruba.lukas@mp.liberec.cz. Další info ke kurzu najdete na stránkách Městské policie Liberec nebo na jejím facebookovém profilu.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

PĚT OTÁZEK PRO: Na hasičárnu jsem tu ještě nenarazil, říká zlatý...

středa, 14. srpna 2019, 10:22

Podpraporčík Radek Musil je hasičem dvaadvacátý rok, z toho drtivou většinu u libereckých profesionálů. Je ale také skvělým...

Auto v Dolní Suché čelně narazilo do stromu. Hrozilo, že začne hořet

středa, 14. srpna 2019, 05:55

Kolem půl osmé večer došlo v úterý k nehodě v Dolní Suché. Auto tam narazilo do stromu. Nehoda byla nahlášena tak, že auto hoří,...

Část pískovny se zřítila a zavalila několik osob, takovou situaci...

úterý, 13. srpna 2019, 21:08

Unikátní cvičení spojené se závodem záchranných psů připravil tým psovodů dobrovolných hasičů z Hejnic. Hasiči se museli poprat s...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.