Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Modernizace teplárenské sítě se v Liberci protáhne, o zajištění tepla se ale lidé bát nemusí

 
neděle, 18. srpna 2019, 20:08

Kvůli změnám v projektu se protáhne plánovaná modernizace teplárenské sítě. Skončí tak zhruba o tři týdny déle. Protáhnou se tak i uzavírky.

Teplárna Liberec bude ale na topnou sezonu, která začíná už 1. září, připravena. S rozjezdem nového horkovodu a zajištěním tepla a teplé vody pro zákazníky pomůže záložní kotelna Milko, informovala Šárka Abrahamová z Teplárny Liberec. Poslední úsek horkovodu pod plánovanou cyklostezkou od Košické ulice do teplárny by měl podle ní být hotový do konce září.

Práce na projektu GreenNet se protáhly kvůli změnám v projektu a získání potřebných povolení. „Uplynulé týdny vyměňujeme potrubí v širším centru města, kde je velká hustota stávajících sítí a obtížně se v něm pracuje. Každá změna vyžaduje potřebná povolení a čas nezbytný na jejich vyřízení,“ řekl k průtahům na stavbě místopředseda představenstva Petr Heincl.

Horkovody od Košické ulice do teplárny ukládají navíc dělníci kvůli plánované cyklostezce do země, s čímž se původně nepočítalo. „Tento úsek měl zůstat v nadzemním provedení. Získání potřebných podkladů prodlouží dokončení této části zhruba o měsíc. Novou topnou sezonu zahájíme v termínu, nejdříve však ze záložní kotelny Milko a postupně ji nahradíme hlavním zdrojem z teplárny na ulici Dr. Milady Horákové,“ dodal Heincl.

Protáhnou se proto také uzavírky, kterými GreenNet komplikuje dopravu v krajském městě. Překop řeky Nisy u skateparku v Barvířské ulici a přechod parku u krajského úřadu se kvůli změně technologického postupu prodloužily o tři týdny. Ostatní omezení se podle Abrahamové podařilo odstranit v plánovaném termínu bez větších komplikací.

V rámci projektu GreenNet za 300 milionů korun vyměňují dělníci devět kilometrů ztrátových parovodů za úspornější horkovodní potrubí. Práce začaly loni v Pavlovicích a postupují k teplárně. „Letošní práce byly původně plánované na dvě stavební sezony. Až na úsek spojený s plánovanou cyklostezkou u teplárny a několik drobných dokončovacích prací budeme na konci prázdnin hotovi, což považuji za malý zázrak,“ doplnil předseda představenstva Martin Pěnčík.

Teplárna Liberec patří od roku 2007 do skupiny MVV Energie CZ. Zásobuje zhruba 14.000 libereckých domácností, desítku průmyslových areálů a 130 odběratelů z terciární sféry. Pro dodávky tepla používá v posledních letech z větší části energii vyrobenou v sousední spalovně TERMIZO a z menší části energii ze zemního plynu.

Napsal(a) ČTK | Foto Liberecký kraj

Štítky teplárna, oprava, sítě,

 


 

Kam dál?

Severočeské muzeum představí v nové expozici vzácnou renesanční...

neděle, 18. srpna 2019, 18:28

Po dokončení rekonstrukce Severočeského muzea uvidí návštěvníci celou řadu nových expozicí. Mezi nově vystavenými objekty bude i...

Na schodech radnice vznikne nové pietní místo, bude připomínat...

neděle, 18. srpna 2019, 09:49

Jeden ze schodů u liberecké radnice se promění v pietní místo připomínající 17. listopad 1989. Na schodě se tak objeví citát a...

Při silniční kontrole objevili policisté hledaného cizince

neděle, 18. srpna 2019, 08:21

I o letních prázdninách bdí muži zákona nad silničním provozem. V uplynulých dnech se zaměřili na úsek silnice I/13 u Bílého...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.

V týdnu se ochladí, čekají se mrazíky, na horách i sněhové vločky

Během tohoto týdne se citelně ochladí, meteorologové očekávají přízemní mrazíky a na hřebenech hor se mohou objevit první sněhové vločky. Nejchladnějším dnem bude zřejmě čtvrtek. Zatímco dnes na některých místech vystoupí teploty až na letních 25 stupňů, ve čtvrtek spadnou na maximálně 15 stupňů Celsia. Na víkend by se ale mělo znovu oteplit.