Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nejlepší nakládačky. Ve Frýdlantu se koná čtvrtý ročník okurkiády

 
středa, 21. srpna 2019, 07:01

Základní organizace Českého zahrádkářského svazu pořádá ve Frýdlantu již čtvrtý ročník soutěže o ty nejlepší nakládané okurky.

Okurky nakládá hodně lidí a jsou oblíbenou pochoutkou. „Zavařování patří mezi oblíbené způsoby, jak si uchovat výpěstky na zimu. A my se rozhodli zaměřit právě na okurky,“ uvedl starosta Frýdlantu Daniel Ramzer.

Do okurkiády se může zapojit úplně každý, kdo rád nakládá a zavařuje. „Soutěž není nijak omezena, soutěžící ale musí donést dvě sklenice. Jedna poslouží jako vzorek pro hodnotící komisi, druhá bude vystavena pro vizuální hodnocení,“ sdělila mluvčí Martina Petrášková.

Přihlásit se můžete až do 17. září. Okurky je možné odevzdat na podatelně Městského úřadu nebo v klubovně zahrádkářů za nemocnicí. „V tomto případě je nutné se předem domluvit na převzetí s paní Korečkovou na telefonním čísle 604 381 033,“ dodala Petrášková. Pokud nemáte do Frýdlantu cestu, ale soutěže se chcete zúčastnit, můžete poslat okurky poštou. Vyhlášení vítězů proběhne 20. září.

A o co se soutěží? Vítěz si odnese poukaz na večeři v hodnotě tisícovky, pro soutěžícího, který skončí na druhém místě, je připraven poukaz v hodnotě 500 korun a bronzová pozice bude odměněna poukazem na vstupenky do frýdlantského kina na 250 korun.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Město Frýdlant
 


 

Kam dál?

Konec tramvaje do Jablonce? Rekonstrukce a dostavba za více než...

úterý, 20. srpna 2019, 16:50

Pokud dopravní podnik do konce listopadu nepodá žádost o dotaci, velmi reálně hrozí možnost, že tramvaj mezi Libercem a Jabloncem...

FOTO: V Liberci na Benešáku se objevily obrysy postav. Upozorňují na...

úterý, 20. srpna 2019, 16:11

Na chodníku u Benešáku, na Fügnerce i u nádraží se dnes objevily obrysy postav a speciální pomníček. Nejedná se o hloupý žert ale...

Konečně rostou. Deště pomohly, lidé už z lesa nosí houbové úlovky

úterý, 20. srpna 2019, 14:19

Po dešťových přeháňkách v předchozích dnech začaly v Libereckém kraji růst houby. Najít se dají kozáky, hřiby i klouzci....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.

V týdnu se ochladí, čekají se mrazíky, na horách i sněhové vločky

Během tohoto týdne se citelně ochladí, meteorologové očekávají přízemní mrazíky a na hřebenech hor se mohou objevit první sněhové vločky. Nejchladnějším dnem bude zřejmě čtvrtek. Zatímco dnes na některých místech vystoupí teploty až na letních 25 stupňů, ve čtvrtek spadnou na maximálně 15 stupňů Celsia. Na víkend by se ale mělo znovu oteplit.