Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Letošní letní sezona v Libereckém kraji byla horší než ta loňská

 
pondělí, 2. září 2019, 12:07

Letošní letní sezona v Libereckém kraji byla horší než ta loňská. Zatímco v kempech jsou většinou s létem spokojeni, velký propad návštěvnosti měla o prázdninách koupaliště. Třeba na koupališti Vápenka v Liberci zažili druhou nejhorší sezonu za uplynulých 27 let.

„Byly dny, kdy tu bylo pět lidí," řekl provozovatel Vápenky Jan Skalník. Nejméně lidí za čtyři roky provozu zaznamenali také na koupališti Maškova zahrada v Turnově, které v Turnově otevřeli v roce 2016. „V červnu jsme měli rekord, to bylo skoro 18 tisíc, potom přišel červenec, kdy jsme měli jenom 14 tisíc lidí a teď s končícím srpnem jsme na necelých 10 tisíc. Znamená to, že budeme mít lehce přes 40 tisíc návštěvníků a třeba minulou sezonu jsme měli 68 tisíc," řekl vedoucí areálu Tomáš Špinka. Koupání podle něj počasí moc nepřálo, v červenci museli koupaliště zavřít na deset dní a v srpnu na osm. „Teď je třeba hezky, ale lidí už nechodí moc, protože je konec prázdnin," dodal.

V kempech jsou spokojeni

V zavedených rekreačních areálech jsou se sezonou spokojeni, i když i tam byla o něco horší než loňská. „Na plážích bylo méně lidí, ale zase na plavby jich přišlo víc," řekl Vladimír Reichert z Regaty Máchovo jezero, která provozuje hlavní pláž i lodní dopravu a jeden z kempů u Máchova jezera. Spokojeni jsou i v kempu Sedmihorky v Českém ráji, a to i přesto, že ve zdejším rybníku Bažantník platil po většinu léta kvůli sinicím zákaz koupání. „Léto bylo lehce nadprůměrné, lidé k nám naštěstí nejezdí jen za koupáním," řekl vedoucí kempu Pavel Staffen.

Spokojeni jsou s létem i v rekreačním areálu Kristýna v Hrádku nad Nisou na Liberecku. „Byl to určitě lepší průměr, bylo volněji než loni. Kemp byl ale plný. Museli jsme dokonce třikrát zavřít, když jsme měli nějakých 500 až 550 karavanů a stanů," řekl Radek Petr, předseda představenstva společnosti Kristýna, která se o městský rekreační areál stará. Hned v září se podle něj začne areál připravovat na příští sezonu. „Začneme s rekonstrukcí severní pláže, budeme tam dělat terasy. Dělat se bude i přístup do vody pro vozíčkáře," dodal Petr.

Méně lidí na památkách

Návštěvníků letos v létě ubylo památkám. „Červenec byl slabší než ty předchozí roky a ze začátku to bylo i v těch dnech, kdy pršelo. Turisté zřejmě ve větší míře vyrazili do zahraničí. Ten srpen už je lepší," řekl kastelán zámku v Zákupech Petr Weiss. To ve sklárně v krkonošském středisku Harrachov byla návštěvnost zhruba stejná jako loni v létě. „Dokonce nám přibylo ubytovaných a také tržby za pivo jsou o něco vyšší," řekl majitel Sklárny a minipivovaru František Novosad.

Napsal(a) ČTK | Foto Koupaliště Vápenka
 


 

Kam dál?

Stříbro z Českého poháru talentované mládeže vystřílela Klára...

pondělí, 2. září 2019, 09:46

Do finále Kontrolních závodů reprezentace a na České kolo talentované mládeže 2019 se z SSK Liberec nominovali puškaři Katka...

Setkání sportovních nadšenců Sport Live už je tady

pondělí, 2. září 2019, 08:01

Hokej, šerm, házená a spousta další sportů – nejen o tom je veletrh Sport Live, který se v sobotu 7. září již po čtrnácté koná v...

Sucho a kůrovec ničí stromy v Liberci. Město jich přes léto pokácelo...

pondělí, 2. září 2019, 07:12

Na stavu městské zeleně se v posledních letech podepisuje sucho. Jen přes léto nechalo město pokácet 77 stromů, které uschly,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.