Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Žáci si v hejnické základce užijí dvě zbrusu nové učebny

 
pondělí, 2. září 2019, 13:14

Zatímco děti v Hejnicích dva měsíce školu nenavštívily a dost možná si na ni ani nevzpomněly, v budově se zatím pilně pracovalo a vznikly zde dvě moderní učebny.

Proměny se dočkala učebna informatiky a přírodních věd. „Žáci se zde nyní budou moci vzdělávat podle nejnovějších trendů a způsobů výuky,“ uvedl starosta Jaroslav Demčák. K tomu žákům i pedagogům pomůže moderní vybavení, které zahrnuje například interaktivní tabule, notebooky i speciální výukové softwary a programy.

V rámci rekonstrukce došlo i na vybudování opatření, která umožní bezbariérový přístup do školy. „Nově se v přízemí nachází rampa a schodiště bylo osazené plošinou pro vozíčkáře,“ komentoval Demčák. Náklady na celkovou rekonstrukci se pohybují okolo 5 milionů korun. Většinu by měla pokrýt dotace z Ministerstva pro místní rozvoj.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Město Hejnice
 


 

Kam dál?

Letošní letní sezona v Libereckém kraji byla horší než ta loňská

pondělí, 2. září 2019, 12:07

Letošní letní sezona v Libereckém kraji byla horší než ta loňská. Zatímco v kempech jsou většinou s létem spokojeni, velký propad...

Stříbro z Českého poháru talentované mládeže vystřílela Klára...

pondělí, 2. září 2019, 09:46

Do finále Kontrolních závodů reprezentace a na České kolo talentované mládeže 2019 se z SSK Liberec nominovali puškaři Katka...

Setkání sportovních nadšenců Sport Live už je tady

pondělí, 2. září 2019, 08:01

Hokej, šerm, házená a spousta další sportů – nejen o tom je veletrh Sport Live, který se v sobotu 7. září již po čtrnácté koná v...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.