Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policisté našli cizince, který v Česku nemá co dělat. Do měsíce musí zmizet

 
úterý, 3. září 2019, 06:00

Policisté se při kontrole ubytovacího zařízení u Hrádku zaměřili na kontrolu cizinců a objevili i občana Moldávie, který neměl v Česku co pohledávat. Má totiž udělený zákaz pobytu.

Tento muž nedokázal při kontrole prokázat svou totožnost a to ani přes dostatečnou součinnost. „Jak policisté zjistili, doklady totožnosti neměl muž již v době vydání Rozhodnutí o jeho vyhoštění,“ uvedl mluvčí policie Vojtěch Robovský. Rozhodnutí bylo vydáno na začátku loňského roku.

Tehdy si měl cizinec doklady obstarat, aby mohl opustit Českou republiku. Jenže tak neučinil. Soud tak nyní rozhodl o vyhoštění čtyřiatřicetiletého muže na dobu dvou let. „Navíc mu udělil trest odnětí svobody na pět měsíců s podmíněným odkladem na dva roky,“ komentoval Robovský.

Nyní má cizinec 30 dní na to, aby naši zem opustil. Takový případ není ojedinělý. Jen letos už policisté z Odboru cizinecké policie řešili čtyři takové případy.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Dominik Svoboda
 


 

Kam dál?

Do základky v Ruprechticích se vrátily děti. Rekonstrukce se...

pondělí, 2. září 2019, 14:33

Do liberecké základní školy na náměstí Míru se dnes po 14 měsících vrátily děti. Čekaly na ně zmodernizované dvě budovy. Jejich...

FOTO: Auto na příjezdu do Liberce skončilo mimo silnici na střeše,...

pondělí, 2. září 2019, 14:23

Všechny složky integrovaného záchranného systému zasahovaly v pondělí po poledni u nehody auta u kruhového objezdu na silnici...

Žáci si v hejnické základce užijí dvě zbrusu nové učebny

pondělí, 2. září 2019, 13:14

Zatímco děti v Hejnicích dva měsíce školu nenavštívily a dost možná si na ni ani nevzpomněly, v budově se zatím pilně pracovalo a...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.