Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Záchranáři budou opět zdolávat překážky na Krajském úřadě, připomenou tak útok z 11. září

 
pátek, 6. září 2019, 14:44

Zítra se koná již devátý ročník Memoriálu záchranářů z Manhattanu. Závodu se každoročně účastní hasiči, policisté i zdravotníci.

Od devíti hodin se bude soutěžit v budově Krajského úřadu i na přilehlém parkovišti. „Na závodníky čeká nejen výstup s plnou výbavou a v dýchacích maskách až do 21. podlaží ale také silový víceboj,“ komentoval mluvčí kraje Filip Trdla.

Účastníci tak budou muset zdolat celou řadu složitých překážek v podobě třeba dvoumetrové bariéry nebo přesun figuríny. Přestože policisté a záchranáři budou bojovat v jiné výstroji než hasiči, lehké to mít nebudou. Akce bude probíhat od 9 hodin do půl čtvrté.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Liberecký kraj
 


 

Kam dál?

Soud kvůli požáru Severochemy proběhne až v říjnu. Obhájce náhle...

pátek, 6. září 2019, 11:36

Okresní soud v Liberci se začne zabývat předloňským požárem v libereckém podniku Severochema se škodou zhruba 140 milionů korun...

Změna u zastupitelů neprošla, liberecký klub Azyl dál nemůže legálně...

pátek, 6. září 2019, 10:20

Desátým rokem čeká liberecký klub Azyl na odstranění chyby, která vznikla ve starém územním plánu. A čekat bude dál až do vydání...

Vesec zažije extrémně rušný víkend

pátek, 6. září 2019, 08:29

Tak nabitý program jako je letos Dětský den ve Vesci dosud nikdy nenabízel. Těšte se na vojenskou techniku a mimořádné zážitky,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.