Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Prorazil kolo o výmol, je viník město, nebo řidič? Zatím není jasno

 
čtvrtek, 12. září 2019, 07:36

Bouřlivou debatu rozpoutal v posledních dnech na sociálních sítích příspěvek řidiče, který se svým osobákem v úterý ráno v Liberci havaroval. Prorazil kolo o výmol a podle něj je na vině město Liberec.

Řidič kolo prorazil o výmol u kolejí v ulici Hanychovská pod viaduktem. „Dávejte si tam pozor a v případě, že se Vám tam stane to samé, volejte 158 jako já. Policie vyhodnotila situaci jako dopravní nehodu a viníka určila město Liberec. Tudíž mohu škodu vymáhat po viníkovi,“ napsal poškozený řidič.

Město ale zatím nechce dělat unáhlené závěry. „Šetření dopravní nehody ze strany Policie ČR nebylo ještě ukončeno, nebo alespoň tuto informaci město neobdrželo. Kompetence k označení viníka nehody má Policie ČR, která vyšetřování dopravních nehod provádí,“ sdělila mluvčí liberecké radnice Jana Kodymová.

Do doby ukončení vyšetření nehody a zjištění všech relevantních okolností je podle mluvčí města bezpředmětné se k příčině a míře zavinění vyjadřovat. „Zatím není vyloučeno, že na vině je závada na komunikaci, nicméně okolonosti celého případu jsou stále v šetření,“ vyjádřil se k případu policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto FB Dopravní info Liberecký kraj
 


 

Kam dál?

Liberec možná koupí zchátralý zámeček v Machníně. Město uspělo v...

středa, 11. září 2019, 21:06

Město Liberec pravděpodobně koupí rozpadající se zámeček ve čtvrti Machnín, který před dvaceti lety prodal. Zatím ale město nemá...

Kdo stojí za otravou pacientů ve frýdlantské nemocnici není jasné....

středa, 11. září 2019, 18:59

Případ otravy krve hýbal dlouhé měsíce společností. Nyní je, jak se zdá, u konce. Příčinu ale nikdo neodhalil a policie případ...

Charity bazar by Denisa Pfauserová a Jiří Mádl. Hvězdy otevřely své...

středa, 11. září 2019, 16:28

Už ve čtvrtek 12. září 2019 se koná charity day v Organze. Patronem charitativního bazaru je herec Jiří Mádl a výtěžek bude...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.