Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Staniční liberecké nemocnice je v nejužším finále soutěže Nejsestřička Sympatie 2019

 
čtvrtek, 12. září 2019, 10:20

Skvělým úspěchem se může pochlubit Irena Šebková Šťovíčková, staniční sestra ambulancí klinické onkologie Krajské nemocnice Liberec, a.s. V nabité nominaci šesti stovek zdravotních sester a bratrů ze zdravotnických a sociálních zařízení z celé České republiky se dokázala v soutěži Nejsestřička Sympatie probojovat až do úzkého dvanáctičlenného finále.

Do soutěže ji nanominovaly vrchní sestry společně s Mgr. Marií Fryafovou, ředitelkou ošetřovatelské péče KNL. „Výběr kandidátky za naši nemocnici nebyl jednoduchý, máme tu velkou spoustu výborných sester, které by zcela jistě měly nemenší šanci na úspěch. Nakonec jsme se rozhodly pro Irenu Šebkovou Šťovíčkovou a postup do nejužšího finále ukázal, že to byla dobrá volba,“ říká Marie Fryaufová.

Ta také dodává, že nominovaná sestřička je oblíbená jak v kolektivu zaměstnanců onkologie, tak především u pacientů. Je prý usměvavá, vstřícná a pracovně velmi zdatná. Dokáže vytvořit optimální atmosféru jak na pracovišti, tak i mezi pacienty. I díky tomu je na jejím oddělení naprosto minimální fluktuace. A také v liberecké nemocnici pracuje velice dlouho. To ostatně potvrzují i slova Ireny Šebkové.

Podpořte libereckou sestřičku hlasováním

„Do liberecké nemocnice jsem nastoupila ihned po zdravotnické škole v roce 1985. S výjimkou mateřské dovolené a jednoho dalšího roku tu pracuji v podstatě nepřetržitě. Nejprve na kožním oddělení, kde jsem byla až ro roku 1995 a pak již na oddělení, kde jsem doposud, na ambulanci onkologie. Po absolvování onkologické specializace jsem se pak stala staniční sestrou,“ popisuje svoji dráhu v nemocnici.

Za ta dlouhá léta se její pracoviště proměnilo od základů, v roce 1995 zde pracovala jedna sestra, dnes jich tu je dvanáct. Podařilo se jí tak z nuly vybudovat  poměrně velké oddělení, na němž zavedla například také používání ochranných pomůcek a nových postupů při přípravě. I ona říká, že v liberecké nemocnici pracuje spousta dalších výborných sester, proto i týden zvažovala, zda má právě ona nominaci přijmout.

„Nakonec jsem se rozhodla hozenou rukavici zvednout. Řekla jsem si, že je to prima příležitost, jak zpropagovat naši nemocnici,“ dodává Irena Šebková Šťovíčková.

Soutěž Batist Nej sestřička Sympatie si dává za cíl vybrat nejlepší zdravotní sestru z pohledu odborného a lidského. Jak říkají organizátoři, tento projekt je prezentací náročné práce sestřiček, o které se často říká, že je posláním. Záměrem je vyzdvihnout jejich podstatnou úlohu ve zdravotnictví, profesionalitu a chování nejen k pacientům a vyjádřit jim touto akcí poděkování. Letos se koná již jedenáctý ročník a finále se uskuteční 5. října 2019 v Náchodě.

Tisková zpráva | Foto Nemocnice Liberec
 


 

Kam dál?

Marek Bureš s Anastasií Iermolenko přivezli skvělý výsledek z...

čtvrtek, 12. září 2019, 09:11

V sobotu 7. září se stala Moskva hostitelem Mistrovství světa dospělých v latinskoamerických tancích. Českou republiku zde...

200 000. závodník v historii Jizerské 50: Jsem rád, že jsme...

čtvrtek, 12. září 2019, 08:39

V Česku není závod, který by se mohl pochlubit 200 000. závodníkem. Jizerské 50 se to povedlo před 53. ročníkem a tím šťastným se...

Prorazil kolo o výmol, je viník město, nebo řidič? Zatím není jasno

čtvrtek, 12. září 2019, 07:36

Bouřlivou debatu rozpoutal v posledních dnech na sociálních sítích příspěvek řidiče, který se svým osobákem v úterý ráno v...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé ODS, ANO, TOP 09, STAN a SNOP 5 schválili její odvolání, nyní se bude volit nové vedení městské části. Koalici dosud tvořili Piráti, ODS, ANO a SNOP 5, tři ze čtyř stran v pondělí vypověděly koaliční spolupráci s Piráty. Podle zástupců dalších stran starosta nezvládal vedení radnice. Podle Pirátů jde o zástupné důvody a ve skutečnosti zastupitelům vadilo, že se začaly řešit problémy s veřejnými zakázkami.

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a pozicí ve společnosti. Vyplývá to z průzkumu, na kterém spolupracoval Český rozhlas (ČRo) s několika sociology. Do dvou typů vyšší střední třídy náleží zhruba třetina lidí, tři typy nižší střední třídy podle odborníků zahrnují téměř polovinu respondentů a do nejnižší, takzvané strádající třídy patří 18 procent lidí. Průzkumu se v červnu zúčastnilo 4039 respondentů z 1300 obcí, provedly jej agentury MEDIAN a STEM/MARK. Na dnešní tiskové konferenci ho představili zástupci ČRo a tři sociologové.

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos odstartovala už pojedenácté. Ekologického Oskara získá ale jen jeden. Vítězný projekt bude Českou republiku zastupovat na mezinárodním finále ve Finsku. České vyhlášení odvysílá 12. října ČT1.