Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pražská se promění v kinosál. Je tu šestý ročník festivalu KI-NO Liberec

 
čtvrtek, 12. září 2019, 11:41

Dříve hlavní tepna libereckého života, posledních hodně let ale už především ulice, kterou se jen prochází z horního do dolního centra. Do Pražské ulice se vždy alespoň na víkend snaží přilákat život pořadatelé filmového festivalu KI-NO Liberec, který se koná už v pátek a sobotu.

„Mrzí nás, že slavné doby Pražské ulice jsou ty tam a život se přesunul do obchoďáků, takže jsme se rozhodli uspořádat festival, který aspoň na chvíli přitáhne lidi zpět,“ říká za pořadatele festivalu Barbora Jónová.

Přímo v Pražské tak vyrostou tři filmová plátna, na kterých se v pátek a v sobotu promítne celkem sedm filmů včetně Hadů v letadle, Slepičího úletu nebo Before the Flood. Připravený je i doprovodný program s koncerty nebo instalací Richarda Loskota.

„Zveme naše oblíbené kavárny, bistra a bary, aby našim návštěvníkům nic nechybělo a zažili na vlastní kůži Pražskou jako doma v obýváku. Letos připravujeme třeba extrémní sportovní exhibici, extrémně niterný zážitek z koncertu dua Voj & 3ska a jako každý ročník chystáme velice extrémní pohodu,“ dodala Jónová.

Festival je dvoudenní, v pátek začíná v 17, v sobotu v 15 hodin.

PÁTEK na plátně 20:00 - 22:00

HADI V LETADLE ( Ateliér stage )
MLÁDÍ ( Cross Cafe stage )
BEFORE THE FLOOD( Fryč stage )

18:00 zahraje markéta Nikendey
22:00 after party se SILVER SPRINGS ve Vokně

SOBOTA na plátně 20:00 - 22:00

NO WAVE BACK ( Ateliér stage )
SLEPIČÍ ÚLET dab. ( Cross Cafe stage )
3 BILLBOARDY KOUSEK ZA EBBINGEM ( Fryč stage )

18:00 Exhibice Cycology crew
22:00 koncert VOJ & 3SKA

Na festivalu zahraje Dj DaRoot a Mooris

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto KI-NO Liberec
 


 

Kam dál?

Staniční liberecké nemocnice je v nejužším finále soutěže...

čtvrtek, 12. září 2019, 10:20

Skvělým úspěchem se může pochlubit Irena Šebková Šťovíčková, staniční sestra ambulancí klinické onkologie Krajské nemocnice...

Marek Bureš s Anastasií Iermolenko přivezli skvělý výsledek z...

čtvrtek, 12. září 2019, 09:11

V sobotu 7. září se stala Moskva hostitelem Mistrovství světa dospělých v latinskoamerických tancích. Českou republiku zde...

200 000. závodník v historii Jizerské 50: Jsem rád, že jsme...

čtvrtek, 12. září 2019, 08:39

V Česku není závod, který by se mohl pochlubit 200 000. závodníkem. Jizerské 50 se to povedlo před 53. ročníkem a tím šťastným se...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé ODS, ANO, TOP 09, STAN a SNOP 5 schválili její odvolání, nyní se bude volit nové vedení městské části. Koalici dosud tvořili Piráti, ODS, ANO a SNOP 5, tři ze čtyř stran v pondělí vypověděly koaliční spolupráci s Piráty. Podle zástupců dalších stran starosta nezvládal vedení radnice. Podle Pirátů jde o zástupné důvody a ve skutečnosti zastupitelům vadilo, že se začaly řešit problémy s veřejnými zakázkami.

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a pozicí ve společnosti. Vyplývá to z průzkumu, na kterém spolupracoval Český rozhlas (ČRo) s několika sociology. Do dvou typů vyšší střední třídy náleží zhruba třetina lidí, tři typy nižší střední třídy podle odborníků zahrnují téměř polovinu respondentů a do nejnižší, takzvané strádající třídy patří 18 procent lidí. Průzkumu se v červnu zúčastnilo 4039 respondentů z 1300 obcí, provedly jej agentury MEDIAN a STEM/MARK. Na dnešní tiskové konferenci ho představili zástupci ČRo a tři sociologové.

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos odstartovala už pojedenácté. Ekologického Oskara získá ale jen jeden. Vítězný projekt bude Českou republiku zastupovat na mezinárodním finále ve Finsku. České vyhlášení odvysílá 12. října ČT1.