Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Už zítra proběhne v Chotyni veřejné setkání kvůli Turówu

 
pondělí, 16. září 2019, 17:50

Zítra od 15 hodin proběhne v chotyňské sokolovně veřejné setkání s tématem Pokračování těžby ložiska hnědého uhlí Turów.

Záměr pokračování v těžbě uhlí představí investor v českém jazyce. K veřejnému setkání dojde díky dohodě mezi ministrem životního prostředí Henrykem Kowalczykem, ministrem životního prostředí Richardem Brabcem a generálním ředitelem ochrany životního prostředí Andrzejme Szwedem - Lewandowským. 

Zatímco zítra se koná informativní setkání na toto téma v Česku. Ve čtvrtek se bude v polské Bogatynii projednávat vliv záměru pokračování těžby na životní prostředí.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Hrádek nad Nisou

Štítky Chotyně, Turów, těžba,

 


 

Kam dál?

U Šalďáku došlo k dopravní nehodě. Střetl se zde autobus s chodkyní

pondělí, 16. září 2019, 16:53

Dnes odpoledne vyjížděli policisté i záchranáři k dopravní nehodě, ke které došlo v ulici Palachova nedaleko Šalďáku. Autobus se...

Autobus plný lidí bez řidiče zachránil softwarový specialista. To...

pondělí, 16. září 2019, 16:44

Jednačtyřicetiletý cestující Ivo Raisr převzal dnes ráno za jízdy řízení linkového autobusu na rychlostní silnici z Liberce ve...

Veletrh Educa letos doprovodí zajímavé soutěže pro veřejnost

pondělí, 16. září 2019, 12:10

Veletrh vzdělávacích a pracovních příležitostí EDUCA MYJOB LIBEREC 2019 se letos opět uskuteční v liberecké Home Credit Areně, a...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.