Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Stává se z Benešáku parkoviště? Zastavují tu nejen zásobovací auta

 
úterý, 17. září 2019, 06:00

Benešovo náměstí je srdcem Libercem, zázemím kulturních akcí i místem, které nemůže vynechat žádný turista. Vedle terásek kavárniček a občas nějakých stánků zde ale také každý den najdete zaparkovaná auta. Jak to s jejich vjezdem na náměstí?

Samozřejmě je logické, že místní rezidenti a zásobování do zdejších obchůdků se na Benešák dostat musí. Jenže fotky kolující na sociálních sítích ukazují, že někteří lidé si zaparkují klidně i pod schody radnice, když si zrovna potřebují něco vyřídit. Na zvyšující se počet aut pod okny liberecké radnice upozornil i portál Náš Liberec.

Na první pohled u zaparkovaného auta nepoznáte, jestli jde opravdu o zásobování, nebo jestli někdo využil příležitosti, rozhodl se na Benešáku zaparkovat a ušetřit nějakou tu kačku za parkovné. Přitom v těsné blízkosti může využít parkování v OC Plaza, kde je první hodina zdarma. „Zákon nijak nestanovuje, že vozidlo zásobování musí být nějak označeno. Většina to ale přesto má,“ uvádí mluvčí Městské policie Liberec Daniela Bušková. Když chce na náměstí zaparkovat řidič z jiného důvodu, musí si zažádat o udělení výjimky. Tu pak musí mít na rozdíl od zásobování viditelně umístěnou za sklem.

Z toho vyplývá, že pokud na náměstí potkáte zaparkované auto, které nemá žádné označení, ještě to neznamená, že něco porušuje. A stejně tak není více méně ani omezena doba, po kterou může auto, i v takovém případě, že se jedná o zásobování, na Benešáku parkovat. „Ze zákona žádný časový limit neexistuje,“ komentuje Bušková. Zároveň ale nesmí řidič nechat auto na náměstí celý den, natož pak dokonce několik dní. Vjezd na náměstí navíc časově omezují i závory.

Na druhou stranu strážníci prochází centrum včetně Benešova náměstí i několikrát za den a mohou tak kontrolovat, zda některá auta netráví na náměstí celý den. „U každého vozidla záleží na aktuálním posouzení celé situace,“ říká mluvčí a dodává, že ačkoli občas nějakou pokutu strážníci uloží, tolik přestupků nezaznamenávají. „Hlídky navíc posuzují jak chování, tak opakovanost a další podmínky, za kterých k přestupku došlo.“ Vedení liberecké radnice se k situaci nevyjádřilo.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Už zítra proběhne v Chotyni veřejné setkání kvůli Turówu

pondělí, 16. září 2019, 17:50

Zítra od 15 hodin proběhne v chotyňské sokolovně veřejné setkání s tématem Pokračování těžby ložiska hnědého uhlí Turów.

U Šalďáku došlo k dopravní nehodě. Střetl se zde autobus s chodkyní

pondělí, 16. září 2019, 16:53

Dnes odpoledne vyjížděli policisté i záchranáři k dopravní nehodě, ke které došlo v ulici Palachova nedaleko Šalďáku. Autobus se...

Autobus plný lidí bez řidiče zachránil softwarový specialista. To...

pondělí, 16. září 2019, 16:44

Jednačtyřicetiletý cestující Ivo Raisr převzal dnes ráno za jízdy řízení linkového autobusu na rychlostní silnici z Liberce ve...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.