Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Strážníci pronásledovali zloděje, kteří před nimi utíkali s čokoládou

 
pátek, 20. září 2019, 07:32

Liberečtí strážníci byli přivoláni k frýdlantské prodejně Tesco, kde došlo ke krádeži. Dva zloději zde totiž odcizili tři krabice čokolád.

Strážníci se setkali tváří v tvář se zloději hned před prodejnou. A zloději se dali na úprk. „Strážníci začali oba zloděje pronásledovat,“ uvedla mluvčí Městské policie Daniela Bušková. První pachatel neměl zrovna nejlepší fyzičku, možná kvůli své zálibě ve sladkém, a brzy útek vzdal.

To druhý zloděj byl o něco vytrvalejší. Při útěku za sebou nechával čokolády, a přestože se na chvíli ztratil hlídce z očí, za chvíli ho již strážníci lapili. „Oba pachatelé byli předáni hlídce republikové policie,“ komentovala Bušková. Pro oba pachatele bude mít případ ještě dohru. U jednoho je záležitost řešena jako majetkový přestupek, u druhého kvůli opakovanosti jako podezření z trestného činu.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Dominik Svoboda
 


 

Kam dál?

Požár spalovny dal hasičům pořádně zabrat. Bojovali s ním asi deset...

čtvrtek, 19. září 2019, 21:20

S dnešním požárem v liberecké spalovně bojovali hasiči dlouhých deset hodin. Plameny zasáhly přes dvě stovky tun odpadu.

Nehoda u Jítravy má druhou oběť. Při převozu do nemocnice zemřel...

čtvrtek, 19. září 2019, 19:58

Dva lidé zemřeli a jeden utrpěl těžké zranění při dnešní odpolední nehodě u Jítravy. Dodávka na silnici 13 narazila do stromu....

FOTO, VIDEO: Pořádková jednotka v akci. Cvičila vyklizení sektoru na...

čtvrtek, 19. září 2019, 15:49

Alespoň jednou do roka se krajská policejní pořádková jednotka vydá na některý z ligových stadionů nacvičovat zákrok proti...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.