Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na opravy škol šlo letos přes 25 milionů, největší proměny se dočkala základka na náměstí Míru

 
čtvrtek, 10. října 2019, 10:42

Celá řada mateřských a základních škol se v uplynulých měsících dočkala většího či menšího vylepšení. Na modernizaci jak mateřských, tak základních škol dalo letos město již více než 25 milionů korun.

Celkem se liberecké školy dočkaly více než pěti děsítek oprav a vylepšení. „Ve 12 případech sejednalo o větší akce, které dočasně omezily provoz,“ uvedla mluvčí libereckého magistrátu Jana Kodymová.

Největších změn se ale během letošního roku dočkala základka na náměstí Míru. Výrazné modernizace se ale dočkaly i školy ZŠ. 5. května a ZŠ Broumovská, kde ještě práce pokračují. Většiny změn si všimnou kantoři a žáci, veřejnost ale patrně ne. Jinak tomu je ale u ZŠ Na Výběšku. „Právě je zde dokončována oprava fasády, střechy a odvlhčení objektu,“ komentoval náměstkem primátora Jiří Němeček.

Pro změnu v ZŠ Sokolovské došlo k modernizaci a rozšíření učeben, základka Vrchlického má nové sociální zařízení u tělocvičny a družiny a například MŠ Klubíčko se dočkala rekonstrukce kotelny. Město ale nezahálají a už připravuje další projekty. „Aktuálně připravujeme dokumentaci na modernizaci a nástavbu ZŠ Jabloňová,“ dodal Němeček.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Budějcká Drbna
 


 

Kam dál?

Hledají se svědci vážné nehody z průtahu Chrastavy. Těžce se zranil...

čtvrtek, 10. října 2019, 09:20

K vážné nehodě došlo ve čtvrtek 26. září po osmé hodině večer na průtahu Chrastavy. Nejprve se tam srazilo auto s kamionem. Tato...

Robert Dušek a bývalý náměstek hejtmana Sepp měli dostat milionový...

středa, 9. října 2019, 17:42

Soud v Liberci s 12 obžalovanými z dotačního podvodu se kromě stavby termálních lázní týká také opravy hotelu Praha v Jablonci...

FOTO: Sto let od založení Československého červeného kříže přibližuje...

středa, 9. října 2019, 14:42

Pokud nyní navštívíte Krajský úřad, může se vám ve vestibulu stát, že si budete připadat, jako byste se vrátili v čase. Nová...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší.Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.

Zeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka Zímu

Prezident Miloš Zeman letos 28. října vyznamená bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či aktéra potyčky na koupališti v Dubí Davida Michajlaka. Dnešní Lidové noviny (LN) uvedly, že Zeman celkem udělí 43 vyznamenání, a překoná tím dosavadní rekord z minulého roku, kdy ocenil 41 osobností. Do Vladislavského sálu si v pondělí přijdou pro medaile také motocyklový závodník Libor Podmol, zpěvák a herec Josef Zíma nebo podnikatelé Rudolf Ovčaří a Vladimír Plašil.

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.