Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Semilští strážníci neslouží nepřetržitě, pomáhá jím ale kamerový systém

 
pondělí, 15. dubna 2019, 11:00

Městská policie Semily sice nefunguje v režimu 24/7, strážníkům ale pomáhá kamerový systém.

V Semilech nikdy strážníci nepřetržitě nesloužili. Přesto jsou služby rozvrženy tak, aby zajistili nejproblémovější části týdne. „Noční služby jsou vždy směřovány k tomu, aby byla hlídka zajištěná minimálně v pátek a v sobotu. Z našeho pohledu dvě nejproblémovější noci jsou tedy zabezpečeny,“ uvádí místostarosta Tomáš Sábl. Mimo to probíhají i namátkové noční služby v průběhu týdne.

Služba neslužba, v některých případech jsou strážníci schopni zasáhnout i v době osobního volna. Například kvůli zatoulanému pejskovi. „Této možnosti využíváme jenom výjimečně. Nechceme narušovat volný čas strážníků, ale některé situace vyžadují jejich součinnost i v době osobního volna,“ vysvětluje místostarosta.

Přesto to neznamená, že by v Semilech nefungoval žádný dohled. Velkým pomocníkem je pro strážníky kamerový systém. „Strážníci nemohou být v danou chvíli na každém místě ve městě. Obsluha kamerového systému může strážníky v terénu přesměrovat na problematické místo,“ komentuje Sábl. Od loňského roku má totiž k městskému kamerovému systému přístup Policie ČR. Dohled tedy probíhá nepřetržitě a již několikrát pomohl k usvědčení nebo dopadení pachatelů.

Na zastupitelstvo se projednávalo i téma volně pobíhajících psů. To pálí nejednoho Semiláka i zastupitele. „Této problematice se věnujeme dlouhodobě. Občas intenzivněji a občas jenom v rámci běžné činnosti. Bohužel majitelé psů se chovají jinak pokud vidí v dohledu strážníka, a nebo když je 'čistý vzduch',“ dodává místostarosta.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Cizinec kradl na diskotéce. Před rozzlobenými lidmi ho zachránila...

pondělí, 15. dubna 2019, 08:24

Celkem šest lidí zvládl okrást teprve jednadvacetiletý cizinec minulý víkend na diskotéce v Turnově. Jenže lidé ho odhalili a...

Silnice z Podbozkova na Cimbál by se mohla za rok začít opravovat

sobota, 13. dubna 2019, 15:01

Kdo někdy jel z Podbozkova do Semil, ví, jak zdejší silnice vypadá. Rekonstrukci si opravdu zaslouží. Nového povrchu by se mohla...

Semily vypsaly s ročním předstihem zakázku na výstavbu školky

čtvrtek, 11. dubna 2019, 17:00

S ročním předstihem hledají Semily firmu, která postaví mateřskou školu za zhruba 85 milionů korun. Pro devítitisícové město jde...

V Turnově probíhá rozsáhlá rekonstrukce, bez komplikací se ale...

středa, 10. dubna 2019, 10:12

Na začátku dubna odstartovala velká plánovaná rekonstrukce silnice druhé třídy č. 610 a Nádražní ulice v Turnově. Během prvních...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.