Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Semilští strážníci neslouží nepřetržitě, pomáhá jím ale kamerový systém

 
pondělí, 15. dubna 2019, 11:00

Městská policie Semily sice nefunguje v režimu 24/7, strážníkům ale pomáhá kamerový systém.

V Semilech nikdy strážníci nepřetržitě nesloužili. Přesto jsou služby rozvrženy tak, aby zajistili nejproblémovější části týdne. „Noční služby jsou vždy směřovány k tomu, aby byla hlídka zajištěná minimálně v pátek a v sobotu. Z našeho pohledu dvě nejproblémovější noci jsou tedy zabezpečeny,“ uvádí místostarosta Tomáš Sábl. Mimo to probíhají i namátkové noční služby v průběhu týdne.

Služba neslužba, v některých případech jsou strážníci schopni zasáhnout i v době osobního volna. Například kvůli zatoulanému pejskovi. „Této možnosti využíváme jenom výjimečně. Nechceme narušovat volný čas strážníků, ale některé situace vyžadují jejich součinnost i v době osobního volna,“ vysvětluje místostarosta.

Přesto to neznamená, že by v Semilech nefungoval žádný dohled. Velkým pomocníkem je pro strážníky kamerový systém. „Strážníci nemohou být v danou chvíli na každém místě ve městě. Obsluha kamerového systému může strážníky v terénu přesměrovat na problematické místo,“ komentuje Sábl. Od loňského roku má totiž k městskému kamerovému systému přístup Policie ČR. Dohled tedy probíhá nepřetržitě a již několikrát pomohl k usvědčení nebo dopadení pachatelů.

Na zastupitelstvo se projednávalo i téma volně pobíhajících psů. To pálí nejednoho Semiláka i zastupitele. „Této problematice se věnujeme dlouhodobě. Občas intenzivněji a občas jenom v rámci běžné činnosti. Bohužel majitelé psů se chovají jinak pokud vidí v dohledu strážníka, a nebo když je 'čistý vzduch',“ dodává místostarosta.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Cizinec kradl na diskotéce. Před rozzlobenými lidmi ho zachránila...

pondělí, 15. dubna 2019, 08:24

Celkem šest lidí zvládl okrást teprve jednadvacetiletý cizinec minulý víkend na diskotéce v Turnově. Jenže lidé ho odhalili a...

Silnice z Podbozkova na Cimbál by se mohla za rok začít opravovat

sobota, 13. dubna 2019, 15:01

Kdo někdy jel z Podbozkova do Semil, ví, jak zdejší silnice vypadá. Rekonstrukci si opravdu zaslouží. Nového povrchu by se mohla...

Semily vypsaly s ročním předstihem zakázku na výstavbu školky

čtvrtek, 11. dubna 2019, 17:00

S ročním předstihem hledají Semily firmu, která postaví mateřskou školu za zhruba 85 milionů korun. Pro devítitisícové město jde...

V Turnově probíhá rozsáhlá rekonstrukce, bez komplikací se ale...

středa, 10. dubna 2019, 10:12

Na začátku dubna odstartovala velká plánovaná rekonstrukce silnice druhé třídy č. 610 a Nádražní ulice v Turnově. Během prvních...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí Jiří Ovčáček. Kandidaturu na prezidenta nevylučuje

„Praha je díky prázdninám prázdná. Přijel jsem dřív, než jsem čekal,“ začal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po podání ruky před rozhovorem. Na hausbót na Císařské louce v Praze totiž dorazil se slušným předstihem. Z původně plánovaných čtyřiceti minut povídání se setkání protáhlo na téměř dvojnásobek. Kromě uvolněných témat se bývalý novinář a dnes asi nejkontroverznější mluvčí v tuzemsku rozpovídal také o tom, za jakých okolností by byl ochoten kandidovat na prezidenta a proč nemůže přijít na jméno spolku Milion chvilek.

Pamětní bankovky s Karlem Gottem lidé vykoupili během čtyř hodin. Při čekání ve frontách musela zasahovat i policie

V Praze se včera prodávaly pamětní eurobankovky s portrétem zpěváka Karla Gotta. K výročí jeho 80. narozenin vydala společnost Nunofia celkem 5 tisíc bankovek s nominální hodnotou nula euro. Ve frontách na ně čekaly tisíce lidí. Vyprodány byly během zhruba čtyř hodin. Den po vyprodání se cena bankovek v aukcích pohybuje v řádech tisíců korun.

Lidé si zvykají na vratné kelímky. Podnikům ale přibyla práce

Letní večery lákají na budějcký Sokolák spoustu lidí. Například v kavárně Coffe on the go nebo v klubu K2 už ale nedostanete drink do klasického jednorázového kelímku, ale do vratného. I když je na něj záloha padesát korun, lidé si pomalu zvykají. Podle ankety na Budějcké Drbně o zavedení vratných kelímků je patrné, že lidé nápad kvitují, a mají z něho radost i samotní majitelé podniků. Jejich realizace a následná cesta k zákazníkovi, ale není jednoduchá a jsou s ní spojené i trable.