Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Lomnici se jednalo o dopravě. Přibýt by mělo jednosměrek i třicítek

 
pondělí, 13. května 2019, 12:12

Nárůst automobilů i celkové zvýšení dopravy se netýká pouze těch největších měst. Řešit tuto problematiku musí například i v Lomnici nad Popelkou, kde vedení jednalo s veřejností právě o dopravě v lokalitě pod stadionem.

Ta se nachází v pomyslných kleštích hlavní ulic 5. května a Jilemnická, vedoucí na Semily a Jilemnici. Problémy v oblasti parkování i průjezdnosti trápí město už delší dobu. Rozhodlo se proto jednat a přizvalo i širokou veřejnost. Jak se ukázalo, místní budoucnost a změny ve městě zajímají.

„Místní obyvatelé se všemi účastníky veřejného projednání zaplnili velkou zasedací místnost radnice,“ uvedl místostarosta Lomnice nad Popelkou Zdeněk Rajm. Společně došlo vedení města s místními k jednotné vizi, jak by se zdejší oblast mohla změnit. Jenže jestli to tak opravdu dopadne zatím není jisté. Záměr totiž musí posoudit i další strany, jako státní správa nebo policie.

Každopádně ve zmíněné lokalitě by místní i vedení města uvítalo zónu se sníženou rychlostí. Kromě „třicítky“ by měl platit i zákaz vjezdu nákladních automobilů s výjimkou dopravní obsluhy. „Zároveň by mělo dojít k vyznačení příčných čar před křižovatkami zvýrazňujících přednost zprava,“ informoval místostarosta na webu města.

Nedořešené zůstává zjednosměrnění některých ulic, například Želechovská, Sokolská nebo Dr. Chlumského. V rámci veřejného projednávání došlo i na téma zeleně. Na tu by Lomnice ráda získala dotaci, s kterou by mohla zrealizovat novou výsadbu. Díky veřejnému projednání se i k tomuto záměru mohli obyvatelé vyjádřit a město podle podnětů svůj návrh upraví.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto lomnicenadpopelkou.cz
 


 

Kam dál?

Rozporuplnou výstavu nabízí semilský úřad. Ústředním tématem je...

pondělí, 13. května 2019, 11:51

Nová výstava v prostorách Městského úřadu v Semilech se zabývá konfliktními druhy, tedy takovými zvířaty, která se v minulosti...

Turnov má nové workoutové hřiště, v pondělí ho oficiálně otevře

pátek, 10. května 2019, 19:33

Město Turnov se může pochlubit zcela novým workoutovým hřištěm na atletickém stadionu. Navíc se nejedná o první takové místo, kde...

Turnováci chtějí nové workout hřiště i ovocné sady, na projekty má...

pondělí, 6. května 2019, 07:46

Již potřetí pořádá město Turnov projekt Tvoříme Turnov, do kterého se mohou zapojit všichni obyvatelé. Každý mohl přijít s...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany, řekl novinářům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Návrh na zrušení 17 z 26 organizací v Ostravě předložila moravskoslezská ČSSD, zdůvodnila ho špatným výsledkem strany v posledních komunálních volbách a obavou, že mají mezi členy takzvané černé duše. Ostravská ČSSD tvrzení označila za účelová, její předsedkyně Jana Vajdíková řekla, že většina z 293 dotčených členů do jiných organizací jít nechce, a strana tak zřejmě ve městě ztratí většinu členů.

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a drog k ekonomické trestné činnosti. Mafie se nyní vedle tradiční kriminality zabývají zejména praním špinavých peněz, daňovými podvody, zneužíváním dotací, zakládáním fiktivních firem či manipulacím s tendry, řekl ředitel Institutu pro kriminologii a sociální prevenci (IKSP) Miroslav Scheinost. K ruským a ukrajinským skupinám, které v ČR působí podle institutu v podstatě již od sametové revoluce, přibyly záhy české a po roce 2000 i albánské a vietnamské gangy.