Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Lomnici se jednalo o dopravě. Přibýt by mělo jednosměrek i třicítek

 
pondělí, 13. května 2019, 12:12

Nárůst automobilů i celkové zvýšení dopravy se netýká pouze těch největších měst. Řešit tuto problematiku musí například i v Lomnici nad Popelkou, kde vedení jednalo s veřejností právě o dopravě v lokalitě pod stadionem.

Ta se nachází v pomyslných kleštích hlavní ulic 5. května a Jilemnická, vedoucí na Semily a Jilemnici. Problémy v oblasti parkování i průjezdnosti trápí město už delší dobu. Rozhodlo se proto jednat a přizvalo i širokou veřejnost. Jak se ukázalo, místní budoucnost a změny ve městě zajímají.

„Místní obyvatelé se všemi účastníky veřejného projednání zaplnili velkou zasedací místnost radnice,“ uvedl místostarosta Lomnice nad Popelkou Zdeněk Rajm. Společně došlo vedení města s místními k jednotné vizi, jak by se zdejší oblast mohla změnit. Jenže jestli to tak opravdu dopadne zatím není jisté. Záměr totiž musí posoudit i další strany, jako státní správa nebo policie.

Každopádně ve zmíněné lokalitě by místní i vedení města uvítalo zónu se sníženou rychlostí. Kromě „třicítky“ by měl platit i zákaz vjezdu nákladních automobilů s výjimkou dopravní obsluhy. „Zároveň by mělo dojít k vyznačení příčných čar před křižovatkami zvýrazňujících přednost zprava,“ informoval místostarosta na webu města.

Nedořešené zůstává zjednosměrnění některých ulic, například Želechovská, Sokolská nebo Dr. Chlumského. V rámci veřejného projednávání došlo i na téma zeleně. Na tu by Lomnice ráda získala dotaci, s kterou by mohla zrealizovat novou výsadbu. Díky veřejnému projednání se i k tomuto záměru mohli obyvatelé vyjádřit a město podle podnětů svůj návrh upraví.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto lomnicenadpopelkou.cz
 


 

Kam dál?

Rozporuplnou výstavu nabízí semilský úřad. Ústředním tématem je...

pondělí, 13. května 2019, 11:51

Nová výstava v prostorách Městského úřadu v Semilech se zabývá konfliktními druhy, tedy takovými zvířaty, která se v minulosti...

Turnov má nové workoutové hřiště, v pondělí ho oficiálně otevře

pátek, 10. května 2019, 19:33

Město Turnov se může pochlubit zcela novým workoutovým hřištěm na atletickém stadionu. Navíc se nejedná o první takové místo, kde...

Turnováci chtějí nové workout hřiště i ovocné sady, na projekty má...

pondělí, 6. května 2019, 07:46

Již potřetí pořádá město Turnov projekt Tvoříme Turnov, do kterého se mohou zapojit všichni obyvatelé. Každý mohl přijít s...

Jak bude vypadat turnovská knihovna? Rozhodnutí by mohlo padnout...

neděle, 5. května 2019, 20:05

Jak bude vypadat knihovna v Turnově? To rozhodne až soutěž. Samotná stavba by mohla začít za dva roky. Stavba by měla vzniknout v...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Scooter má za sebou koncert v Budějcích. Nespokojení lidé chtějí vrátit vstupné

Davy proudící na výstaviště a vidina dechberoucí show. Fanoušci ale vystoupení legendární kapely vidí trošku jinak. Pod událostí na Facebooku se strhla vlna negativních komentářů. Lidé, kteří na koncert vyrazili, nejvíce kritizují organizaci a fronty, které se tvořily hlavně ve V.I.P sektoru. Někteří už se podle svého vyjádření obrátili na ČOI a řeší vrácení vstupného. Podle organizátorů ale vše proběhlo jak mělo.

FOTO, VIDEO: Prezident Zeman přijel na Vysočinu. V kraji stráví celkem tři dny

Hejtman Vysočiny Jiří Běhounek dnes dopoledne přivítal vzácnou návštěvu. Do sídla Kraje Vysočina přijel prezidentský pár, který tu stráví tři dny. Manželka Miloše Zemana Ivana Zemanová bude mít odlišný program.

Ve středu padne v Praze teplotní rekord z roku 1935, odhadují bookmakeři

V pražském Klementinu padne ve středu podle bookmakerů teplotní rekord pro tento den z roku 1935, kdy bylo 35,6 stupně. Na tuto variantu vypsali kurz 1,65:1. Novinářům to dnes sdělil mluvčí Fortuny Petr Šrain. Český hydrometeorologický ústav očekává nejvyšší denní teploty od 34 do 36 stupňů, ve čtvrtek se má s přechodem slabé studené fronty zhruba o pět stupňů ochladit. Absolutní rekord padl v Klementinu 27. července 1983, kdy zde naměřili 37,8 stupně.