Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Základní školy v Turnově čeká modernizace. Město získalo dotaci

 
úterý, 21. května 2019, 20:21

Díky získané dotaci se bude moci město Turnov pustit do modernizace místních základních škol. Změn by se měly dočkat například učebny přírodních věd, jazyků nebo výpočetní techniky.

Turnov v Českém ráji chystá modernizaci tří svých základních škol za 22 milionů korun. Peníze poslouží letos a příští rok hlavně na úpravy odborných učeben a ve dvou školách na zajištění bezbariérového přístupu. Starosta Tomáš Hocke uvedl, že se městu na projekt podařilo získat evropskou dotaci. Pokryje většinu nákladů. „Na předfinancování si asi budeme muset vzít kontokorentní úvěr,“ dodal starosta.

Úpravy se budou v patnáctitisícovém městě provádět na základních školách Skálova, 28. října a Žižkova. „Budou modernizované jazykové učebny, učebny přírodních věd, učebny výpočetní techniky, bude vylepšena konektivita, případně někde i zeleň v drobném rozsahu,“ uvedla místostarostka Petra Houšková.

Za nejdůležitější ale místostarostka považuje to, že dvě ze škol se po skončení projektu stanou bezbariérové. „Konkrétně základní škola Žižkova, kde už letos bude vybudován výtah. A v příštím roce bude upravena i základní škola 28. října, co se týče výtahu a bezbariérových vstupních úprav,“ dodala Houšková.

Napsal(a) ČTK | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Obce možná budou dále spadat pod Turnov, rozhodnutí je nyní na...

sobota, 18. května 2019, 13:02

Poslanecká sněmovna rozhodne o tom, zda budou pod Turnov i nadále spadat obce ze tří okresů. Kromě Frýdštejna to chtějí všechny...

Hudební a divadelní Sedmihorské léto slaví deset let. I letos vás...

čtvrtek, 16. května 2019, 11:00

Hudební a divadelní Sedmihorské léto, které se každoročně odehrává v samém srdci Českého ráje, letos oslaví 10 let své existence....

Rekonstrukce Nádražní ulice v Turnově pokračuje, nyní je na řadě...

čtvrtek, 16. května 2019, 10:23

V Turnově pokračují práce na opravě silnice druhé třídy číslo 610. Konkrétně v Nádražní ulici v následujících dnech dojde na...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny. Za rok jich udělá kolem pěti stovek, pracuje i v sobotu, řekl v rozhovoru. Nejnáročnější a nejzodpovědnější pro jsou podle něj operace nosů, lidem ale nejvíc mění život.

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a zelí. Kromě zeleniny ale spotřebitelé platí více také za vepřové maso, pečivo a těstoviny. Proti loňskému červenci naopak zlevnily máslo, vejce, cukr a ovoce. Vyplývá to z červencových průměrných cen, které zveřejnil Český statistický úřad. Statistici každý měsíc sledují a zveřejňují ceny šesti desítek potravin.

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. Novinářům to sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.