Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Oprava mostu přes Jizeru v Turnově se zdrží. Musí se udělat diagnostický průzkum

 
čtvrtek, 27. června 2019, 07:12

Na silnici první třídy č. 35 právě probíhá oprava mostu přes Jizeru. Původně mělo být hotovo ještě v letošním roce. Kvůli diagnostickému průzkumu, bez kterého nemohou práce pokračovat, se ale rekonstrukce protáhne a skončí až příští rok na jaře.

Diagnostický průzkum začal na mostě minulý týden a potrvá šest týdnů. Dříve se udělat nemohl, protože pro jeho provedení bylo nutné provést odkrytí nosné konstrukce mostu. „Potřebu diagnostiky odhalila prohlídka provedená v loňském roce. Tehdy už byla kompletní projektová dokumentace opravy mostu,“ informovala mluvčí města Turnov Klára Preislerová.

Během průzkumu bohužel není možné provádět na mostě žádné další práce. Firma tak v té době sice bude pracovat na spodní části mostu, dojde ale k narušení harmonogramu, a tím pádem se celá rekonstrukce prodlouží až do příštího jara.

„Vzhledem k tomu, že by se rekonstrukce dostala do nevhodných klimatických podmínek, bude oprava levé poloviny mostu probíhat až na jaře příštího roku,“ dodala mluvčí. Během zimního období by ale měl být provoz na mostě bez omezení.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Město Turnov
 


 

Kam dál?

Mladá žena na internetových bazarech nabízela věci pro miminka. Zboží...

čtvrtek, 27. června 2019, 07:12

Více jak stovku lidí podvedla šestadvacetiletá žena z Jičínska. Ta na nejrůznějších internetových bazarech nabízela výbavu pro...

Český ráj bude na týden rájem literatury, divadla a hudby. Je tu...

středa, 26. června 2019, 14:15

Třiašedesátá Šrámkova Sobotka proběhne mezi 29. červnem a 6. červencem pod heslem Text a divadlo v dialogu. Těšit se můžete na...

Na výstavbě Alzheimer centra se pilně pracuje, vznikají základy

úterý, 25. června 2019, 14:41

Už měsíc probíhají v Turnově práce na výstavbě Alzheimer centra. Zatím zde pomalu vznikají základy

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.